Изменения при изследване на урината - онлайн консултация с нефролог

Тук можете да зададете въпроси по темата урология и нефрология, да се консултирате и да споделите мнения за здравни проблеми.

Re: Изменения при изследване на урината - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот Dr Boriana Delijska » 13 Авг 2018, 07:52

Здравейте
Креатининът е леко повишен и може да се свърже с претърпяната голяма операция, но все пак е неабходимо за се изясни дали има и друга причина за повишения креатинин. Уместно е да се предприемат мерки за отстраняване на други фактори, които могат да намалят функцията на единствения бъбрек. Уместно е да се насочите към компетентен нефролог за консултация.
Dr Boriana Delijska
 
Мнения: 61
Регистриран на: 22 Фев 2017, 10:45

Re: Изменения при изследване на урината - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот valio » 18 Сеп 2018, 23:32

Здравейте!
Казвам се Валентин и съм на 23 години. Проблема ми е, че често уринирам като цяло, през час и 20-30 минути горе-долу, но понякога е и през час и 10 минути, а понякога е и по-бързо от час и количеството на урината обикновенно е малко. Особено когато е студено, настивам ли не знам и обикновенно тогава ходя през по-малко от час и урината е в по голямо количество от обикновеното и е безцветна. Проблема се появи преди около 4 години, тогава уринирах през около 3 часа. Направих си пълно изследване на бъбреците, мисля че и на други органи, май изследването е венозна урография. Заключението от изследването беше: КТ данни за двойна пиелокаликсна система в ляво. Наличие на малко количество остатъчна урина в пикучния мехур след микция. Заключението на уролога, като цяло май е свръхактивен пикучен мехур. Доколкото го разбрах май имам двоен десен бъбрек, ама не съм сигурен и искам да ви попитам дали е възможно такова нещо? Искам да ви попитам и какво означават следните съкращения: простата - неумеличена с еднородна ст-ра; черен дроб - неувеличен с хомогенна ст-ра без огнищни лезии; слезка - б.о.? Свръхактивният пикучен мехур възпаление ли е или инфекция? Другите проблеми са, че през ноща получавам полюця, средно около 1 път на седмица в последно време и обикновенно след онаниране или преждевременна еякулация, изпитвам напрежение в тестисите. Аз по принцип съм много чувствителен човек. Според вас, каква може да е причината за напрежението в тестисите?
valio
 
Мнения: 9
Регистриран на: 11 Юни 2018, 18:56

Re: Изменения при изследване на урината - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот Dr Boriana Delijska » 05 Окт 2018, 06:54

Здравейте
Двойният бъбрек не е сериозна бъбречна аномалия и често се среща.
По отношение на оплакванията от полюции и болка в тестиса моля да се свържете отново с уролог.
Dr Boriana Delijska
 
Мнения: 61
Регистриран на: 22 Фев 2017, 10:45

Re: Изменения при изследване на урината - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот valio » 05 Окт 2018, 14:05

Здравейте!
Благодаря за отговора. Преди 4 или 5 години някъде ходих на уролог и той ме прегледа и ми каза, че няма херния. Тази година друг уролог при когото ходих и ме прати на пълното изследване на отделителната система, също ме прегледа и нищо не каза за херния, гледа ми и простатата. Аз обикновено преди 6 или 7 години някъде започнах да се задържам и да не ходя на тоалетна, когато ми се уринира,често като цяло. Може ли от това да е възникнал проблема? Преди около 8 години тичах едно дълго разстояние и по време на бягането почувствах напрежение в тестисите, но не спрях да тичам и си тичах така. След не знам си колко време спрях да тичам и от тогава като цяло ми започнаха оплакванията с напрежението в тестисите. Претоварил ли съм се тогава, аз имам доста слаба телесна фигура.

Поздрави,
Валентин
valio
 
Мнения: 9
Регистриран на: 11 Юни 2018, 18:56

Re: Изменения при изследване на урината - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот Dr Boriana Delijska » 30 Окт 2018, 15:41

Здравейте
Заболяванията на тестисите са обект на урологията, така, че Ви съветвам с тези оплаквания да се насочите към уролог.
Dr Boriana Delijska
 
Мнения: 61
Регистриран на: 22 Фев 2017, 10:45

Re: Изменения при изследване на урината - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот SavashAdidasa » 28 Ное 2018, 02:10

Здравейте преди ден ходих на лекар аз си пройзвеждам камъни попринцип намирам се в германия и така малко трудно уринирах след прегледа доктора мми изсписа тамсулосин пих едно на вечерта извинявам се но получих сух оргазъм в стрес съм в момента четох чее страничем ефект ли незнам какво е вече ако не приемам вече ще се оправя ли моля за отговор
SavashAdidasa
 
Мнения: 2
Регистриран на: 28 Ное 2018, 02:04

Re: Изменения при изследване на урината - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот SavashAdidasa » 28 Ное 2018, 02:14

Здравейте преди ден ходих на лекар аз си пройзвеждам камъни попринцип намирам се в германия и така малко трудно уринирах след прегледа доктора мми изсписа тамсулосин пих едно на вечерта извинявам се но получих сух оргазъм в стрес съм в момента четох чее страничем ефект ли незнам какво е вече ако не приемам вече ще се оправя ли моля за отговор
SavashAdidasa
 
Мнения: 2
Регистриран на: 28 Ное 2018, 02:04

Re: Изменения при изследване на урината - онлайн консултация

Мнениеот lolly » 30 Ное 2018, 19:55

На 29.11 бях на изследвания за кръв и урина . Резултатите ме втрещиха.
Искам да отбележа , че ме накараха да си прелея урината сама в епруветката( в тоалетната ) и контейнерчето също не е било изцяло стерилно. Също така урината е дадена 2дни след приключване на месечен цикъл.
Оплаквания нямам , само днес започна да ме наболва десен яйчник .
Личната ми лекарка каза , че няча повод за притеснение и ми назначи нова за следващата седмица .
Все пак обаче бих искал да чуя и второ мнение.
Прилагам снимка на резултатите .
Прикачени файлове
1866ADD3-46C2-470D-B77A-6C9B09047E77.png
1866ADD3-46C2-470D-B77A-6C9B09047E77.png (238.1 KiB) Прегледано 473 пъти
lolly
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Ное 2018, 18:43

Re: Изменения при изследване на урината - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот Dr Boriana Delijska » 14 Дек 2018, 14:05

Здравейте, кръвните Ви изследвания са в норма. Както разбрах урината Ви е дадена след мензис и явно не е точна. Съветвам Ви при даване на обикновена урина да не я носите от къщи, а да я изпикаете в лабораторията. Не е нужно да е първа урина след ставане. Стерилната урина , обаче, трябва да е първата и тя се дава след ставане от сън сутринта, след личен тоале обилно с вода. Малка част от нея се изхвърля, а средната струя се изпикава направо в стерилното шишенце. Внимавайте да не го замърсите. Надявам се, че тогава уринните изследвания ще дадат по-точен отговор на проблемите Ви.
Dr Boriana Delijska
 
Мнения: 61
Регистриран на: 22 Фев 2017, 10:45

Re: Изменения при изследване на урината - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот rose123 » 18 Дек 2018, 15:53

Здравейте, Професор Делийска! Направих си изследвания на урината понеже ме боли отвреме на време бъбрека и имах една подутина на лицето под едното око и това са резултатите: ph 6, седимент- 7-8левкоцити при референтни стойности до 1-2 er на поле и множество бактерии. Може ли да ми кажете какво означава това. Благодаря!
rose123
 
Мнения: 9
Регистриран на: 02 Дек 2018, 13:53

ПредишнаСледваща

Назад към Урология и нефрология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта