Изследване на урина - въпроси и резултати

В този раздел на нашия форум можете да задавате въпроси, свързани с изследвания и лабораторни резултати, да споделяте мнения и да получите съвет - кръвни изследвания,имунология и алергология, микробиология и други.

Изследване на урина - въпроси и резултати

Мнениеот FramarLekari » 23 Яну 2019, 17:11

Анализът на урина е рутинен, широко използван в клиничната практика лабораторен метод, чрез който се прави оценка на физико-химичните характеристики на урината. Изследването се провежда с цел откриване на причината за определени симптоми.

Чрез това изследване се установява наличието на различни субстанции и продукти на метаболизма в урината.

Анализът на урина включва общо химическо изследване (pH, относително тегло, белтък, еритроцити, глюкоза, билирубин, нитрити, кетони) и изследване на седимент (левкоцити, еритроцити, бактерии, плоски епителни клетки, кристали).

На вашите въпроси отговаря медицинския екип на "Фрамар".

Научете повече за Медицинския отдел на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Изследване на урина - въпроси и резултати

Мнениеот gllory.sergeeva » 21 Мар 2021, 16:45

Здравейте! Не знам дали въпросът ми е за тук, но се извинявам ако не е и все пак моля за отговор!
Лятото на 2020г. си направих профилактични изследвания и уробилиногена в урината ми беше 1.6umol/l - (мисля, че нормален), не обърнах внимание, тъй като бях след цикъл, предположих, че има някаква връзка и не го сметнах за проблем. Днес отново пуснах изследване на уробилиноген и той се оказа още по-завишен -

Уробилиноген +33umol/l

Наред с това изследване пуснах ПКК - с повишени лимфоцити -

Лимфоцити % 45 % реф.ст. 20 - 40

Също така и ASAT и ALAT, които са в норма -

ASAT(GOT) 13 U/l реф.ст. < 45
ALAT(GPT) 12 U/l реф.ст. < 45


Имам и кетони в урината ++3.9mmol/l.

Нещото, което най-много ме притесни е уробилиногена в урината. Чета всякакви неща в интернет, които ме плашат още повече... и искам да разбера толкова опасно ли е, колкото си мисля... има ли опасност от онкологично заболяване?

ПП. Преди 2-3 години ми откриха малка киста на черния дроб, която не расте и някои лекари дори не я виждат.
Ако има значение - Жена съм на 43г.
(Изследванията са пускани около 2 дни след цикъл)

Благодаря за отделеното време!
gllory.sergeeva
 
Мнения: 4
Регистриран на: 20 Мар 2021, 16:08

Re: Изследване на урина - въпроси и резултати

Мнениеот koko88 » 18 Дек 2021, 14:57

Здравейте, може ли коментар по този Уринен анализ
Прикачени файлове
urina.jpg
urina.jpg (382.88 KiB) Прегледано 696 пъти
koko88
 
Мнения: 4
Регистриран на: 18 Дек 2021, 11:13


Назад към Изследвания и лабораторни резултати

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта