Затлъстяване при децата " Junk food "

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Re: Затлъстяване при децата " Junk food "

Мнениеот acilar » 05 Апр 2013, 18:45

Здравейте! Тази анкета,която е на линка по-долу е свързана по темата за заведенията за бързо хранене.Моля всеки, който има желание да я попълни.Не отнема много време. Благодаря предварително!
http://www.ehac-cluster.com/iwr.asp?project=FASTFOOD1
acilar
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Апр 2013, 18:43

Re: Затлъстяване при децата " Junk food "

Мнениеот BRI » 14 Юни 2013, 12:19

Затлъстяването при децата е ужасно наболял проблем, за който се говори много, но върши малко. Да сте виждали реклама на плодове? Е, аз не съм. За сметка на това от телевизионния екран не спират да ни зоват да опитаме топящият се в устата сладолед, чипсът за приятели т.н.
BRI
 
Мнения: 239
Регистриран на: 13 Фев 2013, 10:04

Re: Затлъстяване при децата " Junk food "

Мнениеот Rali_hr » 07 Яну 2015, 11:26

BRI написа:Затлъстяването при децата е ужасно наболял проблем, за който се говори много, но върши малко. Да сте виждали реклама на плодове? Е, аз не съм. За сметка на това от телевизионния екран не спират да ни зоват да опитаме топящият се в устата сладолед, чипсът за приятели т.н.

Нормално, никой не може да рекламира плодове, ябълката си е ябълка, независимо на кое дърво е пораснало, докато чипса излиза от един производител. Рекламата няма нищо общо, телевизията рекламира това, за което ѝ плащат. От там на татък е отговорност на родителя да научи детето си кое трябва да се яде и кое не, че е полезно да се спортува, а не да се стои пред компютъра с пакет чипс. И все пак пълното отричане и ограничаване може да изиграе лоша шега - аз минах през този ад. С дъщеря ми все още се борим с килограмите ѝ, но след като я сбарах тайно да яде чипс, защото аз съм го забранила разбрах, че забраните са най-лоши. Идеалното решение еда имаш един така наречен чийт ден в който е позволено всичко забранено. С времето желанието за такива храни намаля все повече.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Затлъстяване при децата " Junk food "

Мнениеот silver933 » 13 Яну 2015, 17:21

Rali_hr написа:
BRI написа:Затлъстяването при децата е ужасно наболял проблем, за който се говори много, но върши малко. Да сте виждали реклама на плодове? Е, аз не съм. За сметка на това от телевизионния екран не спират да ни зоват да опитаме топящият се в устата сладолед, чипсът за приятели т.н.

Нормално, никой не може да рекламира плодове, ябълката си е ябълка, независимо на кое дърво е пораснало, докато чипса излиза от един производител. Рекламата няма нищо общо, телевизията рекламира това, за което ѝ плащат. От там на татък е отговорност на родителя да научи детето си кое трябва да се яде и кое не, че е полезно да се спортува, а не да се стои пред компютъра с пакет чипс. И все пак пълното отричане и ограничаване може да изиграе лоша шега - аз минах през този ад. С дъщеря ми все още се борим с килограмите ѝ, но след като я сбарах тайно да яде чипс, защото аз съм го забранила разбрах, че забраните са най-лоши. Идеалното решение еда имаш един така наречен чийт ден в който е позволено всичко забранено. С времето желанието за такива храни намаля все повече.
Това си е така! Трябва да се възпитава това, не се учи иначе.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Затлъстяване при децата " Junk food "

Мнениеот Pipilota » 14 Яну 2015, 09:05

Мисля, че това затлъстяване се подразбира. Децата в детската градина дори не се записват на спорт, а има толкова възможности - танци за момичетата, футбол за момчетата (минимум). Не може да се чудиш що детето ми е мързеливо и дебело и да пишеш тема във форума "бихте ли записали дететео си на спорт"... няма защо да се чуди човек. Трябва да се изграждат навици от малки - кое е полезно, кое не, какво трябва да се прави, какво се прави по-рядко. Моето дете ходи 4 дена от седмицата на спорт в градината, защото зимата не го водя на никакви паркове и разходки, понеже се прибираме вечер късно. Събота и неделя задължително кара колело, тротинетка, ходим накъде, където има свободата да тича и спортува. Не може да се държи детето вкъщи и да му се предлагат баници, обаче домашни и да им слагаме табела "здравословно". Осъзнайте се, крайно време е!
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Затлъстяване при децата " Junk food "

Мнениеот Lollipop » 15 Яну 2015, 11:32

Освен обясняването кое не трябва да се яде трябва да се дават и ясни причини защо. Синът ми скоро ще стане на 6 години и е на ясно защо не трябва да се яде салам, защо ядем черен хляб, защо всяка вечер хапваме салата. Дори започна да се учи да отказва някои неща, въпреки че честно да ви кажа много обича салам. Започнахме да си сушим сами суджуци, може да са от купено месо, но поне съдържат само месо, не друго.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Затлъстяване при децата " Junk food "

Мнениеот Kaya » 15 Яну 2015, 12:11

Не е лесно да си научим децата да спортуват, моята хубавица не иска да си мръдне дупето, вечно за мен е вързана, добре че ми е хилава...
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Затлъстяване при децата " Junk food "

Мнениеот Lollipop » 18 Юли 2015, 16:23

Нека да си направим една тема със здравословни храни и да я пълним с идеи с рецепти! не знам направо как да се справя с храненето на малката, все ми се струва, че нещо пропускам и все яде вредни неща.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Затлъстяване при децата " Junk food "

Мнениеот Snejna » 19 Юли 2015, 10:33

Lollipop написа:Нека да си направим една тема със здравословни храни и да я пълним с идеи с рецепти! не знам направо как да се справя с храненето на малката, все ми се струва, че нещо пропускам и все яде вредни неща.

Няма да е лесно, децата не искат да ядат черен хляб например, как може да ги накараме да опитат?!
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Затлъстяване при децата " Junk food "

Мнениеот maminka » 20 Юли 2015, 12:29

Snejna написа:
Lollipop написа:Нека да си направим една тема със здравословни храни и да я пълним с идеи с рецепти! не знам направо как да се справя с храненето на малката, все ми се струва, че нещо пропускам и все яде вредни неща.

Няма да е лесно, децата не искат да ядат черен хляб например, как може да ги накараме да опитат?!

Ами нашите дълго ядяха без хляб в последните години проявяват интерес към черния, досега бял мисля, че не са опитвали, но можеш да опиташ на принцеси с кайма или нещо друго, което много обичат :idea:
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

ПредишнаСледваща

Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта