Затлъстяване при децата " Junk food "

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Re: Затлъстяване при децата " Junk food "

Мнениеот Rali_hr » 21 Юли 2015, 11:08

У нас винаги се е ядял бял хляб, от скоро започнахме да купуваме черен, какъв избирате вие, във всеки ли има бяло брашно, аз вземам Вита, добръ избор ли е?!
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Затлъстяване при децата " Junk food "

Мнениеот Kremiliya » 21 Юли 2015, 11:42

Rali_hr написа:У нас винаги се е ядял бял хляб, от скоро започнахме да купуваме черен, какъв избирате вие, във всеки ли има бяло брашно, аз вземам Вита, добър избор ли е?!

Май няма добър избор за хляб, затова е най-добре да се прави домашен пълнозърнет, добре че има хлебопекарни за улеснение!
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Затлъстяване при децата " Junk food "

Мнениеот Jolene » 05 Май 2017, 11:42

Замислете се каква храна може да се купи?! изобщо храната в училище не трябва да се купува, тя трябва да се носи. Замислете се и вие, ако не си носите обяд от вкъщи, какво може да си купите от магазина? Проблемът не е в децата и в това, какво те си купуват, културата липсва у дома и това, което да научи децата какво да си купуват и какво не.
Jolene
 
Мнения: 156
Регистриран на: 30 Апр 2017, 07:59

Re: Затлъстяване при децата " Junk food "

Мнениеот Paladin » 05 Май 2017, 12:37

Трябва да има тренировки и спорт, който да е насочен към децата. И те самите да се обучават за това, какво трябва и какво не трябва да ядат. Часове по хранене, различни рецепти, експерименти, да ги предизвикват да проявяват интерес към храненето, това трябва. За да се замислят какво и как го ядат и кога, а не като сега, да хапват без изобщо да мислят.
Paladin
 
Мнения: 109
Регистриран на: 19 Апр 2017, 09:33

Re: Затлъстяване при децата " Junk food "

Мнениеот skyfly » 05 Май 2017, 14:21

Не децата са тези, които си купуват боклуци с парите на родителите им, както е казано в началото. Все пак децата купуват това, на което са научени, че е храна. Децата са научени, че могат да ядат солети, брускети, кубети и какви ли не други боклуци. Също подкрепям, че с джобните си те НЯМА какво да си купят. Дори и хляб с кренвирш (не че е качествена храна), но не става да се купи и да се яде в междучасието. Децата нямат избор, който и да им е по джоба, евентуално, ако има готвено до училището им и разполагат с по 5 лева на ден за обяда си,то няма как да се хранят качествено в училище. Децата трябва да си носят храната от вкъщи, ако не искате да ядат джънк. Няма как просто, да искате те сами да носят отговорността да си изберат нещо полезно. Какво ще изберат от магазина? Скумрия в доматен сос консерва ли?!
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Затлъстяване при децата " Junk food "

Мнениеот Monika_Spasova » 11 Сеп 2017, 15:10

Съгласна съм с Jolene, че при нас джънк фууда е страшен. Нямам култура на уличната храна, при нас тя е мазна и вредна, с много въглехидрати. Нямаме опция за пълноценно ядене на приемливи цени. Хапването от някоя закусвалня, където предлагат готвено е сушер скъпо, не може една пържола да струва 3- 4лева.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Затлъстяване при децата " Junk food "

Мнениеот Локумът » 11 Сеп 2017, 18:32

То не е само въпроса в това да има реклама за плодове. Не трябва да се допуска в училищата да се продават пелети, чипсове, брускти и подобни. Нека да се правят сандвичи с пълнозърнест хляб? С качествен колбас, или пък готова смес от овесени ядки, в която са се добави само мляко. А то продават мазни закуски и пелети.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Затлъстяване при децата " Junk food "

Мнениеот magic_boy » 12 Сеп 2017, 12:46

Всичките ми приятели ядат джънк храни, никой не съм виждал да си носи домашна храна или да яде нещопо-различно от закуски и хамбургери, дори и момичетата ядат това, дето уж повече внимават за външния си вид.
magic_boy
 
Мнения: 28
Регистриран на: 11 Май 2017, 08:37

Re: Затлъстяване при децата " Junk food "

Мнениеот Lollipop » 13 Сеп 2017, 09:34

magic_boy написа:Всичките ми приятели ядат джънк храни, никой не съм виждал да си носи домашна храна или да яде нещопо-различно от закуски и хамбургери, дори и момичетата ядат това, дето уж повече внимават за външния си вид.

Естествено, всички ядат такива боклуци и си мислят, че са свършили голямата работа и са изяли нещо върховно! Много се дразня, че иродителите им го поощравят това, толковамного се говори за това хранене, но на кой ли му пука, или ако му пука, почва от "утре"...
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Затлъстяване при децата " Junk food "

Мнениеот Alex_mor » 13 Сеп 2017, 12:07

Много ми е смешно като почнат да обвиняват телевизията, игрите, телефоните. Ами не, не са виновни те, на първо място са виновни родителите, че са бляли и не са създавали добри навици в децата си.
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

ПредишнаСледваща

Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron