Как да приемам Примолут Нор и какви лекарствени реакции мога да имам

Re: Примолут-нор

Мнениеот eli » 24 Авг 2011, 16:13

Предпочитам да си наглася почивката, когато няма да съм в цикъл, за да не се тъпча с хапчета.
Аватар
eli
 
Мнения: 362
Регистриран на: 29 Мар 2011, 22:55

Re: Примолут-нор

Мнениеот Изабел » 24 Авг 2011, 23:07

totka_lukanova написа:Много жени го приемат за забавяне, ако примерно им предстои почивка на море. Пие се по 1 таблетка дневно, докато го пиеш не ти идва, след спиране на приема, ти идва до 2-3 дни. Така си изкарваш почивката, без проблем.


не става с 1 тб. пие се 3х2 ако искаш да отложиш цикъла или по добре вземи противозачатъчни таблетки ,според възрастта си-т.е. мнението на гинеколога,3-4 дни преди очаквания цикъл,пиеш 21 дни в смисъл -отлагаш и после пак си следваш обичайния ритъм.Тъй като и аз вземам контрацептиви от собствен опит знам,след приключване на 21 дневната опаковка,веднага започвам нова и така отлагам един цикъл,после продължавам нормално,обикновено лятото съм така,защото времето е променливо,днес съм изморена или нещо друго- утре ще отида на плаж и обикновено м/у юли и август си прекъсвам цикъла и си ходя когато ми е кеф.
Carpe diem!
Аватар
Изабел
 
Мнения: 104
Регистриран на: 22 Авг 2011, 11:21

Re: Примолут-нор

Мнениеот southern_sun » 03 Сеп 2011, 08:29

Изабел написа:
totka_lukanova написа:Много жени го приемат за забавяне, ако примерно им предстои почивка на море. Пие се по 1 таблетка дневно, докато го пиеш не ти идва, след спиране на приема, ти идва до 2-3 дни. Така си изкарваш почивката, без проблем.


не става с 1 тб. пие се 3х2 ако искаш да отложиш цикъла или по добре вземи противозачатъчни таблетки ,според възрастта си-т.е. мнението на гинеколога,3-4 дни преди очаквания цикъл,пиеш 21 дни в смисъл -отлагаш и после пак си следваш обичайния ритъм.Тъй като и аз вземам контрацептиви от собствен опит знам,след приключване на 21 дневната опаковка,веднага започвам нова и така отлагам един цикъл,после продължавам нормално,обикновено лятото съм така,защото времето е променливо,днес съм изморена или нещо друго- утре ще отида на плаж и обикновено м/у юли и август си прекъсвам цикъла и си ходя когато ми е кеф.

Олеее много сте луди!!! За една седмица бих се прежалила да съм в цикъл, какво толкова, а има и тампони.А също искам да попитам , така като си пропускаш цикъла за няколко месеца няма ли опасност да си докараш аменорея?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Примолут-нор

Мнениеот totka_lukanova » 15 Сеп 2011, 13:43

Той не се забавя за няколко месеца, а само вединият месец го забавяш с няколко дни, което не е фатално.
totka_lukanova
 
Мнения: 224
Регистриран на: 27 Апр 2011, 14:40

Re: Примолут-нор

Мнениеот Margo » 17 Сеп 2011, 14:19

totka_lukanova написа:Той не се забавя за няколко месеца, а само вединият месец го забавяш с няколко дни, което не е фатално.

Интересно ми е защо го забавяте като така или иначе трябва да ви дойде. Все пак става въпрос за няколко дена, не е чак толкова фатално ;)
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Примолут-нор

Мнениеот valiart » 22 Окт 2011, 21:07

Мислила съм си за нещо такова с отлагане на цикъла, но преди всичко консултация с гинеколог, момичета!
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Примолут-нор

Мнениеот bubulina » 24 Окт 2011, 09:26

Гледам да избягвам, подобни експерименти. Това са си биологични явления, които не бива да се нарушават. ;)
bubulina
 
Мнения: 292
Регистриран на: 11 Апр 2011, 14:40

Re: Примолут-нор

Мнениеот valiart » 28 Окт 2011, 22:03

bubulina написа:Гледам да избягвам, подобни експерименти. Това са си биологични явления, които не бива да се нарушават. ;)


Това е така. Но е хубаво една жена да бъде запозната по този въпрос, какво се предлага и най-вече как се прилага. Знае ли човек...
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Трябва ли лекарско предписание за Примолут-нор

Мнениеот mag4o0 » 25 Юли 2013, 01:12

Iskam da popitam .. po vreme na priema na hap4eto problem li e ako se provejda polov akt i moje li da se zabremenne ako pravi6 seks po vreme na priemaneto ?
mag4o0
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Юли 2013, 01:10

ПРИМОЛУТ-НОР за спиране на цикъла - сърцебиене и трепенене?

Мнениеот Gergana Ilieva » 11 Авг 2017, 17:41

Здравейте! На 19 години съм и ми дойде за 2ри път този месец, но много по-обилно. След консултация с акушер-гинеколог ми беше изписан примолут-нор. Пия го от 4 дена - 2 пъти по едно и от втория ден получавам ужасно сърцебиене и треперя, а тези неща не ги пише в листовката като странични ефекти.. Някой да изкаже някакво мнение за тези хапчета
Gergana Ilieva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Авг 2017, 17:34

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта