Многото работа вредна за здравето?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Многото работа вредна за здравето?

Мнениеот Margo » 04 Юли 2011, 11:37

Много се въздържах от коментар, но след последната статия, която прочетох мисля да се отдам на постоянна почивка за да съм здрава. Работата разболявала е как да работя тогава ми кажете :lol: :lol: :lol: ?
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Многото работа вредна за здравето?

Мнениеот Madame » 15 Юли 2011, 15:22

А забравихте ли мъдростта на народа?...."Трудът КРАСИ човека"
Аватар
Madame
 
Мнения: 101
Регистриран на: 02 Апр 2011, 20:57

Re: Многото работа вредна за здравето?

Мнениеот southern_sun » 27 Юли 2011, 09:11

Madame написа:А забравихте ли мъдростта на народа?...."Трудът КРАСИ човека"

Е това вече го коментирахме, че от работа никой не се е разхубавил.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Многото работа вредна за здравето?

Мнениеот qproin » 22 Окт 2011, 13:19

На мен определено ми вреди работата, и не смятам че 11ч работен ден е нормален за който и да е човек. Дразнещото обаче е, че повечето хора у нас работят без да получат и стотинка за извънредния си труд.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Многото работа вредна за здравето?

Мнениеот valiart » 24 Окт 2011, 15:58

От много работа само гърбав може да станеш. Но при положение, че е платена и 11 часов ден мога да изкарам. Стига да знам, че ще мога да отида на екзотична почивка, че ще имам хубав дом, образовани деца. Но има и друга приказка : "Не всичко е пари, приятелю!"
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Многото работа вредна за здравето?

Мнениеот cheap&chic » 24 Фев 2012, 14:05

мда, много правилни неща пак сте казали. според мен трудът гаранция краси човека, защото мързелът доста загрозява със сигурност... не веднъж съм казвала, че мутации или извънземни, трудът е единственият доказан до сега фактор за превръщането на маймуната в човек. дет' се вика, ако продължим да се трудим, може и по-добре от човек да станем! но има едно голямо НО. защото в днешните велики строеве, човекът все по-малко е господар на труда си (а и живота си) и все повече се превръща в маймуна (а и овца). какво имам предвид? не, че едно време египетския фараон не е имал 50 000 роби, които да му стоят пирамида, но там ясно е било дефинирано какво се иска - пирамида., или строиш или умираш от бой, глад и стригане, както се казва. Рамела е права, че никой в България не се е избил да работи, но това е именно защото вместо като кошер пчелици, сме като вълци единаци, уж събрани в стадо - в името на плячката, но всъщност падне ли нещо, всеки се чуди накъде да завлече останалите. досущ като в личния си живот, но това е твърде сложна тема. лесната тема е работата и веднага мога да ви кажа кой лиспва - пчелата майка. фараонът е отишъл да пие кафе с шамана на маите, който да му предскаже какво вещае слънцето за бизнес годината му. вместо да се погрижи или поне провери за собствената си пирамидална сигурност, тези неговите роби разбрали ли са схемата на пирамидата, къде са камерите за неговото безсмъртие и т.н. "подробности". добре, де, ще кажеше - че той фараонът е бог, къде ще ходи да си говори с робите, та те дори не говорят един език? ами за това има т.нар. наместници, които в нашия национален случай, гледат още повече да се покрият някъде със Собствените си Дела и да оставят цялата отговорност за пирамидата на робите. така един ден фараонът-бог получава вместо пирамида, няколко купчинки камъни на 10-11 посоки на строителната площадка, а камера никаква няма, няма и безсмъртие. кой е виновен? робите, разбира се, носили те, получили ишиас и ломбаго, ама нищо не направили - глад, бой и стригане - смърт! и ако никой нищо не разбра, ще обобщя с три думи, че каквто и професионалист да съм и колкото и да ми се работи и по 16 часа на полуденонощието, без добро УПРАВЛЕНИЕ или както е модерно да се нарича (защото фараонът е винаги в унисон с модните тенденции) - МЕНИДЖМЪТ, без това нищо не става. пък дори и с висока заплата, може гладът да отпадне, но бой и стригане, а в крайна сметка - смърт на труда...
Jupiter aligns with Mars
Аватар
cheap&chic
 
Мнения: 49
Регистриран на: 19 Яну 2012, 15:28

Re: Многото работа вредна за здравето?

Мнениеот Georgica » 13 Сеп 2012, 17:24

Работохолиците са застрашени от сърдечни проблеми, тъй като учени са установили, че работещите повече от 8 часа са изложени на риск с 80% повече от работещите до 8 и под 8 часа.
Това се дължи на по-продължителното излагане на стрес, нездравословната храна в офиса и липсата на физическа активност. Излагането на мозъка повече от 55 часа седмично на стрес увеличават риска от сърдечни проблеми.
С две думи, многото работа не е полезна!
Georgica
 
Мнения: 49
Регистриран на: 11 Юли 2012, 09:44

Re: Многото работа вредна за здравето?

Мнениеот denkaruseva » 22 Май 2013, 15:58

Хубаво е да се намери баланса. И многото работа и липсата й са вредни за здравето...Па се сетих и за една наша поговорка: "По - добре корем от ядене, отколкото гърбица от работа"... :lol:
denkaruseva
 
Мнения: 180
Регистриран на: 17 Дек 2012, 14:23

Какво ви причинява стрес на работното място?

Мнениеот red_eyes » 22 Окт 2014, 14:41

Казано честно харесвам работата си, но се оказва доста изтощително и стресиращо за мен :x Скоро четох статия в сайта, в която се казваше, че по-скоро хората, на които работното място не причинява стрес са рядкост :?

Тогава се замислих и за своята, по цял ден съм зад волана и имам малки паузи, в които мога да си позволя да се поразходя и да се поровя из интернет. :idea: Точно заради това непрестанно бързане и внимание, което отделям на начина, по който шофирам аз и другите около мен ми причинява стрес и се чувствам след края на работния ден така
BeforeWorkAfterWork.gif
BeforeWorkAfterWork.gif (9.11 KiB) Прегледано 1120 пъти
Редно е и малко хумор в иначе сериозната тема! Та, по същия начин ли се чувствате и вие след като свършите работа и на какво смятате се дължи това? :roll:

Вие осъзнали ли сте какво ви причинява стрес на работното място, :? всъщност мисля, че точно по този начин би могъл да се избегне или поне намали до минимум стреса, след като добре се осъзнаят проблемите, а съответно и да се решат в последствие. :?
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Какво ви причинява стрес на работното място?

Мнениеот franky » 22 Окт 2014, 14:46

Смятам, че очакванията предизвикват известни стресови ситуации на работното място. В повечето случаи или поне при мен винаги е било така, не зная какви очаквания имат от мен шефовете и постоянно се притеснявам, че не е било достатъчно направеното от мен :|
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта