Многото работа вредна за здравето?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Многото работа вредна за здравето?

Мнениеот mangusta » 05 Авг 2016, 09:33

Няма как да не се притесняваме, особено когато става дума за такива важни неща като работата, но пък човек не трябва да се вкопчва във всяко нещо и да мисли, че то е единствено на света. Като не ни е сигурна работата, все ще се намери някаква друга. Да я вършим както трябва, пък да става каквото ще и да можем да постигаме баланс, защото залитането в прекалено работа или прекалена почивка не е добре.
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Многото работа вредна за здравето?

Мнениеот silver933 » 26 Сеп 2016, 15:00

mangusta написа:Няма как да не се притесняваме, особено когато става дума за такива важни неща като работата, но пък човек не трябва да се вкопчва във всяко нещо и да мисли, че то е единствено на света. Като не ни е сигурна работата, все ще се намери някаква друга. Да я вършим както трябва, пък да става каквото ще и да можем да постигаме баланс, защото залитането в прекалено работа или прекалена почивка не е добре.

E, ама е кофти, ако си вложил много години от живота си за тази работа и накрая като те изгонят много гадно! :sad:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Какво ви причинява стрес на работното място?

Мнениеот Локумът » 17 Мар 2017, 13:25

Kaya написа:
Локумът написа:Самият факт, че ми се налага да ходя на работа ми причинява стрес :)

Оо, за съжаление е така с всички нас :( Не ми се иска да работя, но ми се налага, иначе бих била перфектната домакиня.

Е, аз малко преувеличавам, обичам да ходя на работа, харесва ми, че имам свободата да си тръгвам когато си искам. :mrgreen: Та мога да си почивам, днес например хич не ми се бачка и се мотая тука и след половин час мисля да се прибирам. :bouncymulticolor:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Какво ви причинява стрес на работното място?

Мнениеот qwerryyy » 17 Мар 2017, 14:39

Обикновено стреса идва,когато ме карат да се чувствам глупава, а всъщност изобщо не са разбрали какво им говоря, тогава ме държи по 2-3 дена и всеки разбира, че имам проблеми в работата. :) Другото го преживявам, като си свиркам.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Многото работа вредна за здравето?

Мнениеот asdddwww » 05 Апр 2017, 16:10

Няма как да не вреди, ако се прекалява, затова си има си симптома "Burnout", когато прекаляваш с работата и ангажиментите.В наши дни нещо много важно трябва да научим, а именно да си почиваме повече.
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Re: Многото работа вредна за здравето?

Мнениеот Ваня Стойчева » 01 Ное 2017, 11:22

Претоварването няма как да не е вредно, всичко изтощава организма, понякога много хора нямат време да си починат и да се спрат за малко. Винаги имат ангажименти, живеем в страшно забързано ежедневие, в което не са ни едно и дре заниманията.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Многото работа вредна за здравето?

Мнениеот Pipilota » 13 Ное 2017, 12:41

Всичко, което изкарва тялото от обичайния ритъм, в който са правилно съпоставими почивка и работа нарушава доброто му състояние. Това е обичайно и нормално, иначе може да се изтощава тялото безнаказано и това щеше да се прави винаги и постоянно.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Многото работа вредна за здравето?

Мнениеот Stefany_Nik » 14 Дек 2018, 17:00

На всеки нормален човек прекалено дългото работно време вреди. И, да, сред българите има доста хора, които работят по 10 и повече часа. Уви! И по-лошото е че не им се заплащат както е по закон.
А претоварването винаги вреди. За жалост, в наши дни, ако не работиш като луд, или те считат за мързелив, или едва успяваш да преживееш с парите, които изкарваш.
Stefany_Nik
 
Мнения: 97
Регистриран на: 12 Ное 2018, 12:35

Как се справяте със стреса на работа?

Мнениеот Пламена И. » 12 Фев 2020, 13:13

Здравейте! Хрумна ми една идея – да обменим опит в начините за справяне със стреса на работа. Аз съм счетоводител и както се сещате, прекарвам почти цялото си време на компютъра в офиса. Много си харесвам работата и колежките. С тях се разбираме чудесно. Според мен в моя случай стресът идва от външни дразнители – клиенти, институции, срокове... С момичетата сме си създали някои много полезни неща, за да намалим напрежението. На първо място сме си подредили и украсили офиса така, че да ни е приятно и уютно. Имаме много цветя, за които се грижим и те допълнително освежават обстановката. През почивките се разхождаме на чист въздух. Освен това сме си взели топки за пилатес, с които заменяме от време на време столовете, имаме си и антистрес топки... Общо взето се стараем да ни е приятно и да намалим напрежението до минимум.
Как се справяте вие със стреса във вашата работа? Имате ли някакви специфични методи, занимания или уреди? Споделете идеи.
Пламена И.
 
Мнения: 164
Регистриран на: 07 Окт 2019, 11:23

Re: Как се справяте със стреса на работа?

Мнениеот Момчил Митев » 12 Фев 2020, 14:18

Ние в нашия офис нямаме такива възможности. Постоянно се разправяме с клиенти и е доста стресиращо. Старая се да забравям за проблемите на работа след края на работното време, ама не винаги ми се получава. Разтоварвам с фитнес и разходки. Ходя до работата с велосипед, когато времето го позволява... Горе-долу това са ми методите за справяне със стреса на работа. :smile:
Момчил Митев
 
Мнения: 98
Регистриран на: 25 Ное 2019, 12:23

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта