Какво да знаем за контактните лещи

Апарати, аксесоари и уреди с медицинска или козметична употреба - задайте своя въпрос и вижте повече мнения.

Re: Какво да знаем за контактните лещи

Мнениеот draga.mihova » 25 Яну 2016, 16:39

irka написа:
Alex_mor написа:
mamina написа:Много се притеснявам да не си инфектирам очите с лещите. Има ли такива, които се сменят всеки ден, т.е. всеки ден си с нова?

Имаш предвид лещи за еднократна употреба ли?


Май има такива. Удобни са лещите, но винаги съм се притеснявала от инфекции. Голяма беля може да стане.

Да, има такива, но те реално не си заслужават, не е кой знае какво да си вземеш малко по-скъпи и при една добра хигиена, то няма място за притеснения!
draga.mihova
 
Мнения: 226
Регистриран на: 10 Дек 2013, 12:24

Re: Какво да знаем за контактните лещи

Мнениеот Happy World » 02 Юни 2016, 12:15

Здравейте,

Контактните лещи вече са изключително комфортни и достъпни. Препоръчвам еднодневните с две ръце, защото при тях няма нужда да мислите за почистване, за разтвори, просто сутрин отваряте блистера, вадите си нова леща, поставяте я и вечерта я хвърляте. Много по-удобни са от месечните лещи. Не са скъпи, аз ползвам тези: https://www.lentiamo.bg/1-day-acuvue-moist.html. Излизат ми по 1 лев на леща.
Happy World
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Юни 2016, 11:45

Re: Какво да знаем за контактните лещи

Мнениеот Ваня Стойчева » 02 Юни 2016, 12:27

Happy World написа:Здравейте,

Контактните лещи вече са изключително комфортни и достъпни. Препоръчвам еднодневните с две ръце, защото при тях няма нужда да мислите за почистване, за разтвори, просто сутрин отваряте блистера, вадите си нова леща, поставяте я и вечерта я хвърляте. Много по-удобни са от месечните лещи. Не са скъпи, аз ползвам тези: https://www.lentiamo.bg/1-day-acuvue-moist.html. Излизат ми по 1 лев на леща.

т.е. по два дена дневно са ти лещите за двете очи дневно. А как се правят всеки месец ли се поръчват?
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Какво да знаем за контактните лещи

Мнениеот lini_leni » 02 Юни 2016, 13:17

Така може би по-добре се избягва замърсяването на очите и инфекциите. не знам колко са скъпи неежедневните лещи, повече ли са от 60 лв.?
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: По всяко време ли могат да се използват контактните лещи?

Мнениеот lini_leni » 26 Сеп 2016, 16:11

Като по-често се вадят лещите не е ли по-опасно? Така мисля, че има по-голям риск от замърсяване. В басейна например може да се сложат очила за плуване и да не се налага да се махат лещите.
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: По всяко време ли могат да се използват контактните лещи?

Мнениеот Rali_hr » 27 Сеп 2016, 09:54

lini_leni написа:Като по-често се вадят лещите не е ли по-опасно? Така мисля, че има по-голям риск от замърсяване. В басейна например може да се сложат очила за плуване и да не се налага да се махат лещите.

Е<, как любителски с приятели на басейн и с очила за плуванае... малко така излишно професионално.. :lol:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Какво да знаем за контактните лещи

Мнениеот IvanovA_Stef » 16 Ное 2018, 11:04

Знам че трябва да се съхраняват внимателно и да се поддържа добра хигиена в специален разтвор.
IvanovA_Stef
 
Мнения: 158
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:00

Re: Какво да знаем за контактните лещи

Мнениеот Ая123 » 31 Яну 2019, 15:58

Аз веднъж пробвах да си сложа контактни лещи, усещането беше ужасно и не повторих. Самото бъркане в окото не ми понесе. Явно суетата ми не е толкова голяма, колкото желанието да ми е лесно и удобно :mrgreen:
Ая123
 
Мнения: 111
Регистриран на: 17 Дек 2018, 11:52

Re: Какво да знаем за контактните лещи

Мнениеот _Лилия_ » 02 Май 2019, 11:54

Искат поддържане на сериозна хигиена. Това е много важно, за да не си докара човек някоя инфекция на очите.
_Лилия_
 
Мнения: 187
Регистриран на: 26 Окт 2018, 08:57

Предишна

Назад към Медицински принадлежности

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта