Кашлица - онлайн консултация с Педиатър

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Кашлица - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 20 Юли 2017, 16:50

Pavlina Angelova написа:Здравейте Д-р Кисьова! Ужасно съм притеснена за моето бебе, което е на 6 месеца.Преди два месеца се разболя от Варицела.Изкарахме я сравнително леко без усложнения.Кошмара обаче дойде след като завяхна обрива.Вече 2 месеца тме с кашлица, която не се повлиява от нищо.Кашлицата първо беше суха и дразнеща.Изписаха ни Стодал, калциев глюконат, осцилококцинум, вит.С и Стеримар.Към всичко това давах шуслерова сол 3 и 4.Кашлицата стана влажна и продължихме с Флавамед за 5 дни.Не мина от това лечение.Изследваха CRP беше 0,30.Приз два дни го водих на преглед да го преслушват.Педиатърката казва ,че гърдите са чисти но има леко зачервено гърло и взе, че му изписа Зинат за 7 дни.Изпихме и Зината но нищо.Кашлицата не отшумява.Докторката твърди,че на бебето му няма нищо и , че проблема е задна хрема.Да уточня само, че през цялото време сопол не съм видяла и температура не е вдигал.Спи спокойно без да кашля.Кашлицата започва сутрин като стане и към обяд се успокоява.По начало не кашля постоянно а от време на време обаче се усеща че нещо го дразни.А ако заплаче става страшно, едно задавяне до повръщане.Гласът му се промени, трудно му е да гука.Много се притесних и взех че го заведох на друг лекар също педиатър.Това се случва след като изпихме Зината.Другия лекар каза,че има леко свирене в гърдите и му изписа Вентолин и Мукосолван 3 по 1 мл за 3 дни.Кашлицата намаля но не спря.Изпаднах в ужас какво се случва.Имах чувството,че бебето ми беше на лечение проба-грешка.Отидохме пак при неговата педиатърка да споделим,че нещата загрубяват и тя реши да ни прати на УНГ.Отидохме и на такъв преглед.Лекарката се хвана за главата като разбра колко нещо сме изпили без резултат.Прегледа го и каза,че има обилна секреция назад към гърлото, че имал нарушен дренаж и че дълго време ще кашля.Каза само Стеримар и Фенистил 5 дни нищо повече.Да обаче аз немога да се примиря с това нищо му нама и т това че кашлицата може да продължи и година.Не е ли опасно такава хронична кашлица.Започвам да си внушавам какви ли не неща.Страхувам се че ще получи астма, бронхит или пневмония.Попитах дали можем да направим снимка, лекарката каза че не е нужно, причината е задната хрема.Моля ви за вашето мнение и съвет! Според вас наистина ли тази секреция може да е причината? Ако е така с какво да я спра.Кажете ми как да постъпя.Къде да го водя вече бебчо и с какво да лекувам? Благодаря ви предварително!

Здравейте,
Аз бих ви посъветвала да го заведете на детски пулмплог и да пуснете микробиологично изследване на носен и гърлен секрет.
Поздрави,
Д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Предишна

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта