Кашлица - онлайн консултация с Педиатър

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Кашлица- онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 19 Мар 2014, 17:53

s_ivelina написа:Здравейте!
Малката стабилизира изпражненията си с Биогаята,мерихме няколко пъти температурата все показваше 36,питахме личната тя каза,че било нормално.на 25 сме на кръвна картина за кърлежа.днес имаше 36,7.доста слюнки отделя,незнам защо.утре прави 3 месеца.а доста рано за зъбки.в очичките й се събират гурлички,на какво се дължи това.почиствам ги с водичка.ама ако има капки за нея,кажете ми някакви добри.


Здравейте,
нормално е да има такава температура. Възможно е отделянето на повече слюнка да започне много преди да се показват зъбите, това не бива да ви притеснява, напълно нормално е. Относно очичките е добре да ги почиствате със стерилна марля напоена с преварена вода или отвара от лайка. Всяко око почиствайте с отделна марля. Добре е да правите и лек, нежен масаж от двете страни на нослето на ниво на очичките, където се намира слъзното каналче.
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Кашлица- онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 19 Мар 2014, 17:56

s_ivelina написа:до кой месец се преварява водата на бебето?


Здравейте,
може да я преварявате поне до 6 месечна възраст.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Кашлица- онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот s_ivelina » 20 Мар 2014, 13:14

Много благодаря за всички отговори.
днес ще преминем на Хип Био Ар,Аптамила ни свърши,но на пазара пак е пуснат,обаче ни идва скъпа тази храна,ще я пробваме с Хипа да видим,ако не и понася връщаме Аптамила.купихме и репелентните лепенки против мръсните гадинки
s_ivelina
 
Мнения: 231
Регистриран на: 02 Фев 2014, 11:26

Re: Кашлица- онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот s_ivelina » 20 Мар 2014, 17:35

как да давам Хип ар био.колко вода и мерителни лъжички.личната ни вдигна на 130гр по 4л и половина,на Аптамил.на кутията дават 180гр 6 лъжички.мисля.че ще и дойде много това количество.
s_ivelina
 
Мнения: 231
Регистриран на: 02 Фев 2014, 11:26

Re: Кашлица- онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот s_ivelina » 21 Мар 2014, 14:13

Здравейте,дадохме й от Хипа,2 пъти 120гр по 4л както пише на опаковката,но нещо не и понася и от снощи не се е изходила..иначе си го хапва,но след час започва на реве незнам дали е от млякото или от нещо друго,но от снощи до сега не е акала..май ще продължим с Аптамила.а това мляко какво да го правя.
s_ivelina
 
Мнения: 231
Регистриран на: 02 Фев 2014, 11:26

Re: Кашлица- онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 25 Мар 2014, 12:51

s_ivelina написа:как да давам Хип ар био.колко вода и мерителни лъжички.личната ни вдигна на 130гр по 4л и половина,на Аптамил.на кутията дават 180гр 6 лъжички.мисля.че ще и дойде много това количество.


Здравейте,
може да давате по 4 лъжички с 120 милилитра вода. Нормално е да има в началото адаптация към новото мляко. Аз ви предупредих, че е най-подходящо бебето, като е свикнало на едно мляко и го понася добре да си остане на него, затова е най-добре да продължите с Аптамил.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Кашлица - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот s_ivelina » 25 Мар 2014, 16:14

ние сме пак на Аптамила..вече е пуснат на пазара и си оставаме с него...
s_ivelina
 
Мнения: 231
Регистриран на: 02 Фев 2014, 11:26

Re: Кашлица - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот dqvolsko_jelanie » 02 Юни 2014, 19:25

Здравейте,в неделя дъщеря ми(6г) беше с кашлица като почти цяла вечер е кашляла насън дори се събуди от нея след което и повърна.каза че не я боли гърлото когато кашля,но беше доста упорита кашлица.след като повърна се успокои и заспа и си спеше спокойно,без да хърка и без да кашля.тази сутрин я заведох при лекарката която ни изписа вентолин сироп и капки ксизал. за сиропа каза ми че ще й помогне за да не прави спазми от кашлицата и доколкото разбрах ще й помогне да отхрачи,защото според лекарката кашлицата й е вече отхрачваща.притеснена съм понеже досега не са й изписвали този сироп и не съм много добре запозната със него,а доколкото разбрах е опасен за сърцето и това което прочетох в листовката е че се изписва за астматици а детето ми не е астматик и това ме притеснява.схемата по която ни е предписан сиропа е: 3х5мл(2 дни),2х 5мл(2дни),5мл-1ден.днес като първи ден е пила от него два пъти но засега няма подобрение когато заспи детето е доста неспокойно и кашля,усещат се спазми,събужда се и повръща съвсем малко след което се успокоява и спи спокойно,няма спазми.затова бих искала да ви попитам до колко дни би трябвало да има подобрение в състоянието на детето,и дали помага за отхрачване на кашлицата и другото което не ми е много ясно през колко часа трябва да се приема сиропа за да не се предозира? а капките ксизал ни ги предписаха противоалергично 1х 7к,също така ми каза да й давам сироп хустагил за кашлицата защото й действа добре.затова ви пиша за да съм сигурна дали да продължавам с вентолина и просто искам още едно мнение,много съм притеснена.знам че няма как да й подейства от първия ден,но при положение че е пила 2пъти от него досега а няма подобрение това ме притеснява.и още нещо предписа ни и антибиотик Клацид но само в случай че детето започне да вдига температура,и затова се замислям дали не е по добре вместо вентолина да й дам направо антибиотика?
dqvolsko_jelanie
 
Мнения: 22
Регистриран на: 01 Дек 2011, 23:14

Re: Кашлица - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 04 Юни 2014, 13:19

dqvolsko_jelanie написа:Здравейте,в неделя дъщеря ми(6г) беше с кашлица като почти цяла вечер е кашляла насън дори се събуди от нея след което и повърна.каза че не я боли гърлото когато кашля,но беше доста упорита кашлица.след като повърна се успокои и заспа и си спеше спокойно,без да хърка и без да кашля.тази сутрин я заведох при лекарката която ни изписа вентолин сироп и капки ксизал. за сиропа каза ми че ще й помогне за да не прави спазми от кашлицата и доколкото разбрах ще й помогне да отхрачи,защото според лекарката кашлицата й е вече отхрачваща.притеснена съм понеже досега не са й изписвали този сироп и не съм много добре запозната със него,а доколкото разбрах е опасен за сърцето и това което прочетох в листовката е че се изписва за астматици а детето ми не е астматик и това ме притеснява.схемата по която ни е предписан сиропа е: 3х5мл(2 дни),2х 5мл(2дни),5мл-1ден.днес като първи ден е пила от него два пъти но засега няма подобрение когато заспи детето е доста неспокойно и кашля,усещат се спазми,събужда се и повръща съвсем малко след което се успокоява и спи спокойно,няма спазми.затова бих искала да ви попитам до колко дни би трябвало да има подобрение в състоянието на детето,и дали помага за отхрачване на кашлицата и другото което не ми е много ясно през колко часа трябва да се приема сиропа за да не се предозира? а капките ксизал ни ги предписаха противоалергично 1х 7к,също така ми каза да й давам сироп хустагил за кашлицата защото й действа добре.затова ви пиша за да съм сигурна дали да продължавам с вентолина и просто искам още едно мнение,много съм притеснена.знам че няма как да й подейства от първия ден,но при положение че е пила 2пъти от него досега а няма подобрение това ме притеснява.и още нещо предписа ни и антибиотик Клацид но само в случай че детето започне да вдига температура,и затова се замислям дали не е по добре вместо вентолина да й дам направо антибиотика?


Здравейте,
давайте вентолина поне през 4-6 часа между приемите, до три пъти дневно. Ако няма резултат до два дни е добре да ви прегледа отново лекар и ако прецени да започнете антибиотика. Вентолин сироп се дава и на деца без астма, така че не се тревожете, послушайте съвета на лекаря на детето.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Кашлица - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот mariana_avto » 06 Юни 2014, 09:48

Здравейте,може ли консултация,благодаря ВИ предварително.Дъщеря ми е на 13 г. ,горе долу от 2 месеца има запушен нос. Започна като настинка,кашлица, сополи, но нищо друго.Ходихме на лекар и със сиропи и капки уж се оправи,но нослето остана запушено. Няма нищо а пък не може да диша и все е с отворена уста.От време на време слагаме солена вода и има временен ефект.Нещо да препоръчате или да правим изследвания при УНГ ?
mariana_avto
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Мар 2014, 10:58

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта