Кашлица - онлайн консултация с Педиатър

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Кашлица - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот s_ivelina » 20 Сеп 2014, 08:53

[quote="s_ivelina"]Здравейте!
Пиша Ви тук понеже ние сме с сополки и кашлица,заведох я веднага на лекар и ни изписа-Панцев,проспан на сироп и виброцил капки,в момента се лекуваме..давам и Уелкид.много късно го почнах този сироп.много съжелявам,хубавото е ,че я закарах още в началото..каза ни да пием 10 дена и пак при нея..ако почнат големите хрипове влизаме в болницата.така ни каза,,направо ми се реве.. :( :cry: :? дайте ми някакъв съвет.

днес имаме храчки,но за жалост тя не може да ги изхвърли от устата,моля Ви ,кажете ми начин как да ги изхвърли.само ги гълта,не знае как,качват й се до гърлото и ги поглъща пак..иначе е по добре..само това я мъчи,но антибиотика ще го пие 10 дена..
s_ivelina
 
Мнения: 231
Регистриран на: 02 Фев 2014, 11:26

Re: Кашлица - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 23 Сеп 2014, 18:17

nati написа:здравейте!!!
Искам да ви попитам детенцето ми е на 1 и 6 месеца от 6-ия месец почна да развива бронхити почти през месец пие антибиотика оправя се и след месец пак болен до сега.Миналия месец ми разви пневмония приеха ни в болница сега пак по4на да кашля заведох го при педиатър и ми каза че има астма вазможно ли е? Благодаря ви предварително


Здравейте,
ако при всеки преглед лекуващия лекар на детето ви е установявал, че гърдите на детенцето ви "свирят" е възможно да постави тази диагноза. Това разбира се не бива да ви притеснява, тъй като не е диагноза, която е поставена доживот. При децата в по-големият процент от случайте с растежа на детето състоянието му се подобрява и след време няма да има нужда от лечение. На този етап дори да ви назначат лечение, което трябва да приема по продължително време е добре да го прилагате.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Кашлица - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 23 Сеп 2014, 18:21

s_ivelina написа:Здравейте!
Пиша Ви тук понеже ние сме с сополки и кашлица,заведох я веднага на лекар и ни изписа-Панцев,проспан на сироп и виброцил капки,в момента се лекуваме..давам и Уелкид.много късно го почнах този сироп.много съжелявам,хубавото е ,че я закарах още в началото..каза ни да пием 10 дена и пак при нея..ако почнат големите хрипове влизаме в болницата.така ни каза,,направо ми се реве.. :( :cry: :? дайте ми някакъв съвет..


Здравейте,
давайте антибиотика пет дни и отидете отново на контролен преглед.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Кашлица - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот ralica_siqna01 » 05 Окт 2014, 22:56

Здравейте, преди 10 дни бяхме с хрема и зачервено гърло, преди няколко дни ходихме да видим дали се е оправила и ми казаха, че нищо й няма, но ме притеснява кашлицата. На година и три месеца сме, кашлицата продължава вече пети ден и не спира. Въпросът ми е дали е нужно ад й правят снимка и дали е нормално вече толкова дни да кашля и да ми казват, че е добре и гърдите й, и гърлото й са чисти.
ralica_siqna01
 
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Окт 2014, 22:47

Re: Кашлица - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот kokolina » 11 Окт 2014, 10:37

Благодаря ви много,наистина се наложи лечение в болница-бронхопневмония...
kokolina
 
Мнения: 3
Регистриран на: 29 Авг 2014, 08:27

Re: Кашлица - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 11 Окт 2014, 22:11

kokolina написа:Благодаря ви много,наистина се наложи лечение в болница-бронхопневмония...


Здравейте,
желая ви бързо оздравяване!

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Кашлица - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 11 Окт 2014, 22:15

ralica_siqna01 написа:Здравейте, преди 10 дни бяхме с хрема и зачервено гърло, преди няколко дни ходихме да видим дали се е оправила и ми казаха, че нищо й няма, но ме притеснява кашлицата. На година и три месеца сме, кашлицата продължава вече пети ден и не спира. Въпросът ми е дали е нужно ад й правят снимка и дали е нормално вече толкова дни да кашля и да ми казват, че е добре и гърдите й, и гърлото й са чисти.


Здравейте,
съжалявам за късния отговор. Повлия ли се кашлицата на детенцето ви от лечението?

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Кашлица - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Elena Nenova » 16 Окт 2014, 13:50

Здравейте, синът ми е на 11 месеца и след 10 дневно лечение с Медоклор му излезе ситен обрив на гениталите. Педиатърът ни изписа Тридерм. Вие какво бихте преппръчали ?
Elena Nenova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 16 Окт 2014, 00:16

Re: Кашлица - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 20 Окт 2014, 07:04

Elena Nenova написа:Здравейте, синът ми е на 11 месеца и след 10 дневно лечение с Медоклор му излезе ситен обрив на гениталите. Педиатърът ни изписа Тридерм. Вие какво бихте преппръчали ?


Здравейте,
послушайте съвета на вашия лекар.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Кашлица - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот kostov_84 » 10 Ное 2014, 17:38

Здравейте,проблема е следния.Синът ми е на 2г и половина,от от 27.10 му почнаха сополки да му текат.Докторката му изписа Тетрисал да му чистим нослето и да пие Проспан.Направихме му и микробиологично изследване от секрет на нослето,отрицателни резултати.От 05.11 детето му позченаха сополките но пър се появи една кашлица която почти не го оставя да спи нощно време а и през деня.Кашлицата е доста сериозна през ноща.Докато си играе през деня почти не се изкашлява.На 06.11 пак при докторката и тя каза да сменим сиропа с Ериус и да продължаваме да Тетрисал и Назик кидс.Той плюеше Ериуса и ни препоръчаха Фитолор(но той май почти никаква работа не свърши)Детето си продулжава кашлицата по същия начин.Днес 10.11 отиваме пак при докторката тя ни изпрати на рентгенова снимка.Когато взех снимката от рентгеноложката я попитах КАКВО МУ Е ,тя ми отговори ДЕТЕТО ИМА БРОНХИТ.Отивам при докторката тя като я видя не каза нищо за бронхит а търсеше"чуждо тяло'".Заедно с нея отидохме при друга докторка която завежда педиатрията,тя не установи нито"чуждо тяло",нито Бронхит,а УГОЛЕМЕНО СЪРЦЕ!!!Отделно каза че кашлицата е от третата сливица и от стичащ се секрет още от нослето.
И аз сега се чудя това на снимката Бронхит ли е,Уголемено сърце ли е или и двете?
Ще съм Ви благодарен за отговор.(Имаме записан вече час за при детски кардиолог,но чак на 17.11)
Прикачени файлове
Doc1-page-001.jpg
Doc1-page-001.jpg (100.73 KiB) Прегледано 328 пъти
kostov_84
 
Мнения: 4
Регистриран на: 10 Ное 2014, 17:35

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта