Кашлица - онлайн консултация с Педиатър

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Кашлица - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 14 Ное 2014, 00:04

kostov_84 написа:Здравейте,проблема е следния.Синът ми е на 2г и половина,от от 27.10 му почнаха сополки да му текат.Докторката му изписа Тетрисал да му чистим нослето и да пие Проспан.Направихме му и микробиологично изследване от секрет на нослето,отрицателни резултати.От 05.11 детето му позченаха сополките но пър се появи една кашлица която почти не го оставя да спи нощно време а и през деня.Кашлицата е доста сериозна през ноща.Докато си играе през деня почти не се изкашлява.На 06.11 пак при докторката и тя каза да сменим сиропа с Ериус и да продължаваме да Тетрисал и Назик кидс.Той плюеше Ериуса и ни препоръчаха Фитолор(но той май почти никаква работа не свърши)Детето си продулжава кашлицата по същия начин.Днес 10.11 отиваме пак при докторката тя ни изпрати на рентгенова снимка.Когато взех снимката от рентгеноложката я попитах КАКВО МУ Е ,тя ми отговори ДЕТЕТО ИМА БРОНХИТ.Отивам при докторката тя като я видя не каза нищо за бронхит а търсеше"чуждо тяло'".Заедно с нея отидохме при друга докторка която завежда педиатрията,тя не установи нито"чуждо тяло",нито Бронхит,а УГОЛЕМЕНО СЪРЦЕ!!!Отделно каза че кашлицата е от третата сливица и от стичащ се секрет още от нослето.
И аз сега се чудя това на снимката Бронхит ли е,Уголемено сърце ли е или и двете?
Ще съм Ви благодарен за отговор.(Имаме записан вече час за при детски кардиолог,но чак на 17.11)


Здравейте,
тази снимка от диск ли сте я качили, не е много добро качеството и или поне така изглежда на прикачения файл. В право или легнало положение е детето по време на снимката? Давали ли сте на детето дребни играчки, семки ядки или друго, което да усъмни вашия лекар за чуждо тяло. Имало ли е някакъв остър момент на закашляне или аспириране? Има ли повишена темпартаура? Чула ли е вашата лекарка детето да има хрипчета в белия дроб? Казвала ли ви е до сега да чува шума на сърцето?
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Кашлица - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот kostov_84 » 15 Ное 2014, 12:27

Снимката е правена в легнало положение, не е гълтал дребни играчки и не се е задавял с ядки, лекарката ни не чува хрипове. Ходихме при УНГ, той проблем с трета сливица не намира а набъбнала лигавица и лек бронхит,. Ходихме и при друг педиатър в друг град той също каза за проблем с бронхите а това за сърцето каза че са глупости. Шумове никой не чува. Сега ни препоръчаха инхалации с натриев хлорид и Вентолин. Детето вече спи спокойно, само сутрин като стане малко се закашлява.
kostov_84
 
Мнения: 4
Регистриран на: 10 Ное 2014, 17:35

Re: Кашлица - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот kostov_84 » 15 Ное 2014, 12:29

Не е имал висока температура и остър момент на закашляне
kostov_84
 
Мнения: 4
Регистриран на: 10 Ное 2014, 17:35

Re: Кашлица - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 17 Ное 2014, 17:40

kostov_84 написа:Снимката е правена в легнало положение, не е гълтал дребни играчки и не се е задавял с ядки, лекарката ни не чува хрипове. Ходихме при УНГ, той проблем с трета сливица не намира а набъбнала лигавица и лек бронхит,. Ходихме и при друг педиатър в друг град той също каза за проблем с бронхите а това за сърцето каза че са глупости. Шумове никой не чува. Сега ни препоръчаха инхалации с натриев хлорид и Вентолин. Детето вече спи спокойно, само сутрин като стане малко се закашлява.


Здравейте,
след като снимката е правена в легнало положение, може да се каже, че има само усилен белодробен рисунък, т.е. възпаление на бронхите. Продължете назначеното ви лечение с вентолин, след като има подобрение на симптомите.
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Кашлица - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот kostov_84 » 17 Ное 2014, 18:55

Благодаря Ви д-р Кисьова за отговора.Продължаваме с инхалациите и детето определено е по-добре.Понеже в сряда сме на детски кардиолог(19.11),Вие като педиатър виждате ли "Уголемено сърце"?
kostov_84
 
Мнения: 4
Регистриран на: 10 Ное 2014, 17:35

Re: Кашлица - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 05 Дек 2014, 12:20

kostov_84 написа:Благодаря Ви д-р Кисьова за отговора.Продължаваме с инхалациите и детето определено е по-добре.Понеже в сряда сме на детски кардиолог(19.11),Вие като педиатър виждате ли "Уголемено сърце"?


Здравейте,
как е вашето дете, има ли подобрение на състоянието му?
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Кашлица - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот daniela_tsvetkova » 29 Дек 2014, 07:27

Здравейте. Дъщеря ми е на година и два месеца. На 19 декември й биха ваксина (морбили и паротит), въпреки че покашляше леко, личната лекарка я прегледа и каза че е здрава и може да се сложи ваксината. До понеделник кашлицата вече се беше засилила и тогава вече ни изписаха Панцеф и Ентитус. Вече цяла седмица пие лекарствата, а подобрение няма, дори напротив, кашлицата стана по-силна. Проявява се най-вече нощем, като заспи или след като си изпие млякото и е като пристъп - дави се и прави спазми, като че ли ще повърне и се чува как преглъща нещо. Снощи дори повърна (точно след вечеря). Като мине пристъпът, заспива що годе спокойно, почти не кашля до сутринта. Отбих я преди два месеца и заместих кърменето с кисело мляко, а от както е болна й давам адаптирано хип2. Ще съм ви благодарна за помощта.
daniela_tsvetkova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Дек 2014, 07:09

Re: Кашлица - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 04 Яну 2015, 21:02

daniela_tsvetkova написа:Здравейте. Дъщеря ми е на година и два месеца. На 19 декември й биха ваксина (морбили и паротит), въпреки че покашляше леко, личната лекарка я прегледа и каза че е здрава и може да се сложи ваксината. До понеделник кашлицата вече се беше засилила и тогава вече ни изписаха Панцеф и Ентитус. Вече цяла седмица пие лекарствата, а подобрение няма, дори напротив, кашлицата стана по-силна. Проявява се най-вече нощем, като заспи или след като си изпие млякото и е като пристъп - дави се и прави спазми, като че ли ще повърне и се чува как преглъща нещо. Снощи дори повърна (точно след вечеря). Като мине пристъпът, заспива що годе спокойно, почти не кашля до сутринта. Отбих я преди два месеца и заместих кърменето с кисело мляко, а от както е болна й давам адаптирано хип2. Ще съм ви благодарна за помощта.


Здравейте,
бих ви препоръчала отново да заведете детето на преглед от Педиатър, тъй като е най-вероятно да има нужда от промяна на лечението. Това което ми обяснявате ми говори, че детето има задържани секрети, които се опитва да отхрачи.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Кашлица - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот miteva » 05 Яну 2015, 22:23

Здравейте, сина ми е почти на 4 години, градинската кашлица си я лекуваме някак, но освен нея има суха кашлица която се появи половин година преди да тръгне на градина. Беше си съвсем здрав,не е боледувал, само суха кашлица. Понякога през деня, понякога през нощта. ..най- вече преди и след сън. ЛЛ твърди че било нещо нормално и имало и други деца които кашлят без причина. Ние му давахме известно време помон хистамин на своя глава и като че ли затихна, сега с боледуването от градината не е ясно коя кашлица е точно, но не е спирал да кашля от пролетта. ... за алерголог ли сме, за пулмолог ли... ясно ми е че това така не може да продължи. ....
miteva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Яну 2015, 22:12

Re: Кашлица - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот lulu_901 » 06 Яну 2015, 09:07

здравейте докторе имам бебенце на 3 месеца и от почти 2 сме болни с кашлица и хрема изписаха ни зинат,вит с ампули,зиртек,стодал не мина продължихме с амбрекс и вит с пак нищо после отново стодал вчера ни изписаха пак антибиотик тъй като сме имали хрипове в дясно цевзил но не съм го взела,за нослето сме с ксилометазолин,тетрисал,черни капки и стеримар и дърпаме с помпа сополките искам да ми дадете съвет за толкова малко бебе нормално ли е само антибиотици да му изписват,иначе няма температура и се храни добре с адаптирано мляко,пие чай и сок но от време на време има и диария,онзи ден дори имаше и нещо като жила в изпражненията,не знам как да постъпя
lulu_901
 
Мнения: 2
Регистриран на: 12 Дек 2013, 22:19

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта