Кашлица - онлайн консултация с Педиатър

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Кашлица - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 06 Яну 2015, 18:41

miteva написа:Здравейте, сина ми е почти на 4 години, градинската кашлица си я лекуваме някак, но освен нея има суха кашлица която се появи половин година преди да тръгне на градина. Беше си съвсем здрав,не е боледувал, само суха кашлица. Понякога през деня, понякога през нощта. ..най- вече преди и след сън. ЛЛ твърди че било нещо нормално и имало и други деца които кашлят без причина. Ние му давахме известно време помон хистамин на своя глава и като че ли затихна, сега с боледуването от градината не е ясно коя кашлица е точно, но не е спирал да кашля от пролетта. ... за алерголог ли сме, за пулмолог ли... ясно ми е че това така не може да продължи. ....


Здравейте,
задължително трябва да заведете детето на преглед и консултация от детски пулмолог.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Кашлица - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 06 Яну 2015, 18:52

lulu_901 написа:здравейте докторе имам бебенце на 3 месеца и от почти 2 сме болни с кашлица и хрема изписаха ни зинат,вит с ампули,зиртек,стодал не мина продължихме с амбрекс и вит с пак нищо после отново стодал вчера ни изписаха пак антибиотик тъй като сме имали хрипове в дясно цевзил но не съм го взела,за нослето сме с ксилометазолин,тетрисал,черни капки и стеримар и дърпаме с помпа сополките искам да ми дадете съвет за толкова малко бебе нормално ли е само антибиотици да му изписват,иначе няма температура и се храни добре с адаптирано мляко,пие чай и сок но от време на време има и диария,онзи ден дори имаше и нещо като жила в изпражненията,не знам как да постъпя


Здравейте,
на детето ви трябва да му се направи рентгенова снимка на белия дроб, ако се чуват хрипове в белия дроб, като лечението през устата и промяната на терапията от зинат на цефзил няма да му разреши проблема. Заведете го задължително на преглед при Педиатър!

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Кашлица - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот anni79 » 10 Яну 2015, 08:11

Здравейте, имам запитване към д-р Кисьова. Синът ми е на 3 годинки и преди два дни започна да кашля. Кашлицата е леко влажна. Усещах, че и носа му е запушен. След като започнах да слагам капки му потекоха и сополки.Температурата на два пъти беше около 37 градуса, по-висока не е вдигал.Започнах да давам и сиропче за кашлицата. Имам чувството че са задни сополи,възможно ли е от тях да кашля? Понеже нямахме възможност да посетим лекар, по стечение на обстоятелствата, (в понеделник ще отидем) питането ми е мога ли да му давам нещо от рода на инфлуцид ,както е цитирано в листовката за лечение на простудни и грипни заболявания с внезапно начало и бързо развитие. Или да ми предложите вие нещо. И ако да, каква да е дозировката?
Благодаря предварително.
Поздрави.
anni79
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Яну 2015, 08:00

Re: Кашлица - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 11 Яну 2015, 19:45

anni79 написа:Здравейте, имам запитване към д-р Кисьова. Синът ми е на 3 годинки и преди два дни започна да кашля. Кашлицата е леко влажна. Усещах, че и носа му е запушен. След като започнах да слагам капки му потекоха и сополки.Температурата на два пъти беше около 37 градуса, по-висока не е вдигал.Започнах да давам и сиропче за кашлицата. Имам чувството че са задни сополи,възможно ли е от тях да кашля? Понеже нямахме възможност да посетим лекар, по стечение на обстоятелствата, (в понеделник ще отидем) питането ми е мога ли да му давам нещо от рода на инфлуцид ,както е цитирано в листовката за лечение на простудни и грипни заболявания с внезапно начало и бързо развитие. Или да ми предложите вие нещо. И ако да, каква да е дозировката?
Благодаря предварително.
Поздрави.


Здравейте,
бих ви предложила да му давате три пъти на ден по една таблетка Инфлуцид, Спрей за носа- Назик кидс и витамин Ц от 2 мл по една ампула за пиене. Възможно е кашлицата да се дължи на сополите, но трябва да го чуе вашия лекар и тогава да ви назначи и подходящ сироп за кашлица.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Кашлица - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот anni79 » 12 Яну 2015, 15:56

Dr Galina Kisyovа написа:
anni79 написа:Здравейте, имам запитване към д-р Кисьова. Синът ми е на 3 годинки и преди два дни започна да кашля. Кашлицата е леко влажна. Усещах, че и носа му е запушен. След като започнах да слагам капки му потекоха и сополки.Температурата на два пъти беше около 37 градуса, по-висока не е вдигал.Започнах да давам и сиропче за кашлицата. Имам чувството че са задни сополи,възможно ли е от тях да кашля? Понеже нямахме възможност да посетим лекар, по стечение на обстоятелствата, (в понеделник ще отидем) питането ми е мога ли да му давам нещо от рода на инфлуцид ,както е цитирано в листовката за лечение на простудни и грипни заболявания с внезапно начало и бързо развитие. Или да ми предложите вие нещо. И ако да, каква да е дозировката?
Благодаря предварително.
Поздрави.


Здравейте,
бих ви предложила да му давате три пъти на ден по една таблетка Инфлуцид, Спрей за носа- Назик кидс и витамин Ц от 2 мл по една ампула за пиене. Възможно е кашлицата да се дължи на сополите, но трябва да го чуе вашия лекар и тогава да ви назначи и подходящ сироп за кашлица.

Поздрави,
д-р Кисьова



Благодаря много за отговора,д-р Кисьова, посетихме днес педиатъра и той ни назначи подходящото лечение. Оказа се бронхит. За съжаление в това болно време с тия спадове и вдигания на температурите, вирусите са навсякъде. Дано да се оправим бързо. Благодаря още веднъж.
Поздрави
anni79
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Яну 2015, 08:00

Re: Кашлица - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 13 Яну 2015, 18:06

anni79 написа:
Dr Galina Kisyovа написа:
anni79 написа:Здравейте, имам запитване към д-р Кисьова. Синът ми е на 3 годинки и преди два дни започна да кашля. Кашлицата е леко влажна. Усещах, че и носа му е запушен. След като започнах да слагам капки му потекоха и сополки.Температурата на два пъти беше около 37 градуса, по-висока не е вдигал.Започнах да давам и сиропче за кашлицата. Имам чувството че са задни сополи,възможно ли е от тях да кашля? Понеже нямахме възможност да посетим лекар, по стечение на обстоятелствата, (в понеделник ще отидем) питането ми е мога ли да му давам нещо от рода на инфлуцид ,както е цитирано в листовката за лечение на простудни и грипни заболявания с внезапно начало и бързо развитие. Или да ми предложите вие нещо. И ако да, каква да е дозировката?
Благодаря предварително.
Поздрави.


Здравейте,
бих ви предложила да му давате три пъти на ден по една таблетка Инфлуцид, Спрей за носа- Назик кидс и витамин Ц от 2 мл по една ампула за пиене. Възможно е кашлицата да се дължи на сополите, но трябва да го чуе вашия лекар и тогава да ви назначи и подходящ сироп за кашлица.

Поздрави,
д-р Кисьова



Благодаря много за отговора,д-р Кисьова, посетихме днес педиатъра и той ни назначи подходящото лечение. Оказа се бронхит. За съжаление в това болно време с тия спадове и вдигания на температурите, вирусите са навсякъде. Дано да се оправим бързо. Благодаря още веднъж.
Поздрави


Желая ви скорошно оздравяване!
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Кашлица - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот yulka509 » 15 Фев 2015, 11:14

Здравейте! Дъщеря ми е на 5 г. Доста често има кашлици или суха, или влажна. На нея това ѝ е слабото място-преглеждана е за трета сливица-няма. При наличието на кашлица не винаги гърлото е зачервено, почти никога няма температура. От 9 дни пие Марсианци имуно форте сироп 3*5 мл, както е дадено за активно лечение, заради грипжвете в момента, но днес, въпреки този сироп, започна да кашля влажно, не кашля много, но при нея ако не започне някакво лечение, обикновено кашлицата се засилва. При прегледи в такива състояния докторката не е казвала да е чула нещо в дробовете. Обикновено влажната кашлица ѝ преминава с мукосолван, но знам, че тези сиропи не трябва да се дават често. Посъветвайте ме, моля, има ли нещо, което да давам при първначална поява на суха и влажна кашлица, за да се размине и да не се влоши. Благодаря.
yulka509
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Фев 2015, 11:04

Re: Кашлица - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 17 Фев 2015, 00:05

yulka509 написа:Здравейте! Дъщеря ми е на 5 г. Доста често има кашлици или суха, или влажна. На нея това ѝ е слабото място-преглеждана е за трета сливица-няма. При наличието на кашлица не винаги гърлото е зачервено, почти никога няма температура. От 9 дни пие Марсианци имуно форте сироп 3*5 мл, както е дадено за активно лечение, заради грипжвете в момента, но днес, въпреки този сироп, започна да кашля влажно, не кашля много, но при нея ако не започне някакво лечение, обикновено кашлицата се засилва. При прегледи в такива състояния докторката не е казвала да е чула нещо в дробовете. Обикновено влажната кашлица ѝ преминава с мукосолван, но знам, че тези сиропи не трябва да се дават често. Посъветвайте ме, моля, има ли нещо, което да давам при първначална поява на суха и влажна кашлица, за да се размине и да не се влоши. Благодаря.


Здравейте,
ако няма други симптоми може да започнете да и давате Гринтус сироп 3 пъти дневно по 2 чаени лъжици.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Кашлица - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот rosica6281 » 23 Фев 2015, 15:28

Здравейте, моята дъщеря е на 1г. и 1м., има сополки, които от доста време не искат да минават, слагах и адреналинови капки, дърпах ги със меримар-помпичка и не ми нават и не минават, също така и имаше кашлица, давах и проспан сироп за отхрачване, но от снощи постоянно кашля - и мисля че вече кашлицата стана суха, не може да се наспи от тази упорита кашлица, имам капки фенистил-от тях мога ли да давам и бихте ли ми препоръчали някакви витамини които мога да и давам? Благодаря предварително.
rosica6281
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Фев 2015, 15:23

Re: Кашлица - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Elena Nenova » 23 Фев 2015, 16:16

Здравейте, синът ми на 1 год. и 4 месеца, 12 кг. е с диагноза ларинготрахеит, изписаха му Цевзил 250 5 мл три пъти на ден и сироп Флудитек , въпросът ми е тази завишена доза подходяща ли е за него? Капките Коларгол колко често може да се използват и за какъв период от време? Благодаря Ви предварително.
Elena Nenova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 16 Окт 2014, 00:16

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта