Кашлица - онлайн консултация с Педиатър

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Кашлица - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 24 Фев 2015, 19:36

rosica6281 написа:Здравейте, моята дъщеря е на 1г. и 1м., има сополки, които от доста време не искат да минават, слагах и адреналинови капки, дърпах ги със меримар-помпичка и не ми нават и не минават, също така и имаше кашлица, давах и проспан сироп за отхрачване, но от снощи постоянно кашля - и мисля че вече кашлицата стана суха, не може да се наспи от тази упорита кашлица, имам капки фенистил-от тях мога ли да давам и бихте ли ми препоръчали някакви витамини които мога да и давам? Благодаря предварително.


Здравейте,
може да и давате фенистил и витамини уелкидс, но е добре да бъде прегледана от лекар.
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Кашлица - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 24 Фев 2015, 19:40

Elena Nenova написа:Здравейте, синът ми на 1 год. и 4 месеца, 12 кг. е с диагноза ларинготрахеит, изписаха му Цевзил 250 5 мл три пъти на ден и сироп Флудитек , въпросът ми е тази завишена доза подходяща ли е за него? Капките Коларгол колко често може да се използват и за какъв период от време? Благодаря Ви предварително.


Здравейте,
може да слагате три пъти на ден капки коларгол за 7 дни. обикновено цефзил се изписва на 12 часа, т.е. два пъти дневно. Добре е да уточните дозата на медикамента с лекуващия му лекар.
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Кашлица - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Светланамирослав » 26 Фев 2015, 09:30

Здравейте, моето питане е следното: на 24.02.2015 бяхме на консултация при личната, синът ми е на навършени 3 месеца, трябваше да му поставят втората поред ваксина в двете крачета, предният ден започна обаче много странна кашлица, ей така от нищото, когато го прегледа личната обаче каза, че дишането му е чисто, погледна му и гърлото и то беше наред, попитах я за кашлицата и тя ми каза, че е от обилното слюноотделяне, попада в гърлото и той се дави, все пак му биха ваксината, като се прибрахме след около два часа той започна много силно и продължително да плачеи му дадох Панадол за болката, беше много крив което е нормално, вечерта вдигна малко Т 37,5 дадох отново Панадол и спадна, на следващият ден отново беше много кривичък, но някак се изтърпяхме, обаче тая кашлица продължава, снощи дори имаше сополки, сутрината от закашлянето докато го хранех чак повърна. Моля ви за съвет, това наистина ли е от слюнките, наистина повече се плюнчи от преди, но звука на кашлицата е сякаш иска да отхраче нещо, не е сух звук като от задавяне, а все едно в гърлото му има храчка, трудно е за обяснение и се извинявам за дългия пост, но ще съм благодарна за отговора. Трябва ли да изчакам да видя дали ще мине това слюнчене или да го заведа отново при личната, страх ме е да не би детето да е здраво а аз да си внушавам и да го натъпча с хапчета.
Светланамирослав
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Фев 2015, 06:27

Re: Кашлица - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 04 Мар 2015, 19:32

Светланамирослав написа:Здравейте, моето питане е следното: на 24.02.2015 бяхме на консултация при личната, синът ми е на навършени 3 месеца, трябваше да му поставят втората поред ваксина в двете крачета, предният ден започна обаче много странна кашлица, ей така от нищото, когато го прегледа личната обаче каза, че дишането му е чисто, погледна му и гърлото и то беше наред, попитах я за кашлицата и тя ми каза, че е от обилното слюноотделяне, попада в гърлото и той се дави, все пак му биха ваксината, като се прибрахме след около два часа той започна много силно и продължително да плачеи му дадох Панадол за болката, беше много крив което е нормално, вечерта вдигна малко Т 37,5 дадох отново Панадол и спадна, на следващият ден отново беше много кривичък, но някак се изтърпяхме, обаче тая кашлица продължава, снощи дори имаше сополки, сутрината от закашлянето докато го хранех чак повърна. Моля ви за съвет, това наистина ли е от слюнките, наистина повече се плюнчи от преди, но звука на кашлицата е сякаш иска да отхраче нещо, не е сух звук като от задавяне, а все едно в гърлото му има храчка, трудно е за обяснение и се извинявам за дългия пост, но ще съм благодарна за отговора. Трябва ли да изчакам да видя дали ще мине това слюнчене или да го заведа отново при личната, страх ме е да не би детето да е здраво а аз да си внушавам и да го натъпча с хапчета.


Здравейте,
след като се е появил секрет от носа по-добре го заведете на личната лекарка.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Кашлица - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Nadinka » 10 Юни 2015, 11:54

Здравейте, д-р Кисьова, ще се радвам ако имате възможност да ми отговорите възможно най скоро. Детенцето ми е на 2г. и 6м. От няколко дни сме на нова градина в 1ва група, преди това ясла. И в понеделник се прибра сополива и започна да кашля. През нощта вдигна температура около 37,9- 38, дадох и веднага Нурофен, защото не се успокояваше и не заспиваше, а все пак искам да се наспим и двете. Във вторник я заведох при педиатъра, имали сме червено гърло и ни изписа Сумамед 4мл на ден. Не исках веднага да посегна към АБ, затова й купих Салвигол педиатрик табл. за смучене, давам й Проспан сироп и пръскам в нослето с Олинт 0,05. Така вчера и през нощта, и до сега не е вдигала температура, но кашлицата стана много упорита, а снощи се събуждаше буквално през 5мин за 1 час от кашляне. Искам и вашето мнение, да упорствам ли още без АБ или да й го дам, за да не се усложни нещо. Благодаря предварително!
Nadinka
 
Мнения: 84
Регистриран на: 30 Май 2011, 16:26

Re: Кашлица - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 12 Юни 2015, 11:00

Nadinka написа:Здравейте, д-р Кисьова, ще се радвам ако имате възможност да ми отговорите възможно най скоро. Детенцето ми е на 2г. и 6м. От няколко дни сме на нова градина в 1ва група, преди това ясла. И в понеделник се прибра сополива и започна да кашля. През нощта вдигна температура около 37,9- 38, дадох и веднага Нурофен, защото не се успокояваше и не заспиваше, а все пак искам да се наспим и двете. Във вторник я заведох при педиатъра, имали сме червено гърло и ни изписа Сумамед 4мл на ден. Не исках веднага да посегна към АБ, затова й купих Салвигол педиатрик табл. за смучене, давам й Проспан сироп и пръскам в нослето с Олинт 0,05. Така вчера и през нощта, и до сега не е вдигала температура, но кашлицата стана много упорита, а снощи се събуждаше буквално през 5мин за 1 час от кашляне. Искам и вашето мнение, да упорствам ли още без АБ или да й го дам, за да не се усложни нещо. Благодаря предварително!


Здравейте,
след като детето кашля по-често и по-дълбоко е добре да започнете антибиотика.

Поздрави,
д-р кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Кашлица- онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот marianka83 » 30 Сеп 2015, 10:54

Dr Galina Kisyovа написа:
desidenis написа:Здравейте отново,
Благодаря за съвета, само да ви попитам Еуфорбиу назален спрей става ли за 5 месечно бебе. На листовката на пациента пише за деца над 1 год. А с помпичката като дърпам сополките излизат само те. Нормален цвят. Моята хрема е много продължителна като ме хване около месец, може ли да е наследствена хремата.
Благодаря Ви предварително


Здравейте,
назалния спрей Еуфорбиум може да се прилага при кърмачета. Може да прочетете листовката:ЕУФОРБИУМ назален спрей 20 мл. Вие вероятно сте прочели за еуфорбиум сол., които не се прилагат за бебета. Възможно е да има известна наследствена предразположеност, но не е задължително това да е причината.

Поздрави,





Здравейте д-р Кисъова
РЕЗИСТА ФОРТЕ таблетки * 30 може ли да се дава на детенце на 2г и 4м и за колко време по колко доза
д-р Кисьова
marianka83
 
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Авг 2015, 16:32

Re: Кашлица- онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 12 Окт 2015, 16:00

Здравейте д-р Кисъова
РЕЗИСТА ФОРТЕ таблетки * 30 може ли да се дава на детенце на 2г и 4м и за колко време по колко доза
д-р Кисьова[/quote][/quote]

Здравейте,
таблетките Резиста форте са подходящи за деца над 5 годишна възраст.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Кашлица - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот кроки » 21 Окт 2015, 10:57

Здравейте!
Детето ми е на 3години и 9 месеца. Миналата зима пи Сингулар, лятото почива и беше Ок. Сега за зимния период отново ни го изписаха. Паралелно с това леченио от юни три-четири месеца имаше лечение за леко увеличина трета сливица. Лечението включваше три месеца прием на Назонекс и Аериус. Сега на 17.10 приключи тримесечният прием на Назонекс и Аериус. Не знам стечение на обстоятелствата ли ер настинал ли е леко - но веднага след спирането на приема им се появи лека кашлица. Кашлицата е предимно сутрин и вечер. Възможно ли е от кортикостероидда в Назонекс нещо да му става? Не ми се иска отново на кортикостериоди, при положение, че състоянието му е стабилно, освен кашлицата от няколко дни. Не му е червено гърлото, чист е и надолу в дробовете. Ако кашлицата е в резултат от коркитостериода, какъв е начина да не започваме отново с Назонекс. Не мисля, че е алергия към Сингулара, защото го е пил и преди и сега е пил 20 дни и нищо му нямаше. Кашлицата, която е предимно сутрин и вечер, а по някога и по време на сън се появи след спиране на Назонекс и Аериус.
Благодаря!
кроки
 
Мнения: 9
Регистриран на: 18 Ное 2013, 14:21

Re: Кашлица - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 02 Ное 2015, 18:43

кроки написа:Здравейте!
Детето ми е на 3години и 9 месеца. Миналата зима пи Сингулар, лятото почива и беше Ок. Сега за зимния период отново ни го изписаха. Паралелно с това леченио от юни три-четири месеца имаше лечение за леко увеличина трета сливица. Лечението включваше три месеца прием на Назонекс и Аериус. Сега на 17.10 приключи тримесечният прием на Назонекс и Аериус. Не знам стечение на обстоятелствата ли ер настинал ли е леко - но веднага след спирането на приема им се появи лека кашлица. Кашлицата е предимно сутрин и вечер. Възможно ли е от кортикостероидда в Назонекс нещо да му става? Не ми се иска отново на кортикостериоди, при положение, че състоянието му е стабилно, освен кашлицата от няколко дни. Не му е червено гърлото, чист е и надолу в дробовете. Ако кашлицата е в резултат от коркитостериода, какъв е начина да не започваме отново с Назонекс. Не мисля, че е алергия към Сингулара, защото го е пил и преди и сега е пил 20 дни и нищо му нямаше. Кашлицата, която е предимно сутрин и вечер, а по някога и по време на сън се появи след спиране на Назонекс и Аериус.
Благодаря!


Здравейте,
тази кашлица няма как да е от кортикостероида. Най-добре е да заведете детето на преглед при детски пулмолог.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта