Кашлица - онлайн консултация с Педиатър

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Кашлица - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Венера.Божинова » 19 Дек 2016, 14:49

здравейте, бебето ми е на 5 мес. наскоро и диагностицираха бронхит пневмония причинена от клебсиела предожиха ни лечение в болница, което отказах, въпроса ми е мога ли да дам сироп Сумамед и имунобор кидс прецених, че това е най-уместно. какво мислите вие. забравих да отбележа от няколко дни детето поддържа темп. 37,6-37,7... какво да дам..
Венера.Божинова
 
Мнения: 3
Регистриран на: 27 Апр 2016, 00:23

Re: Кашлица - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Наталия.Терзи » 27 Дек 2016, 19:33

Здравейте, бебето ми е на 4 мес. И е на кърма. Кашля сутрин с влажна кашлица от няколко дни, през ноща не го безпокои, педиатърката ми изписа изопрекс, на листовката пише че е за деца на над 1 годишна възраст. Дали да му давам имуностимулант?
Наталия.Терзи
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Дек 2016, 19:23

Re: Кашлица - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 30 Дек 2016, 19:02

Наталия.Терзи написа:Здравейте, бебето ми е на 4 мес. И е на кърма. Кашля сутрин с влажна кашлица от няколко дни, през ноща не го безпокои, педиатърката ми изписа изопрекс, на листовката пише че е за деца на над 1 годишна възраст. Дали да му давам имуностимулант?

Здравейте, не е подходящо да давате на вашето дете имуностимулант.
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Кашлица - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 30 Дек 2016, 19:06

Венера.Божинова написа:здравейте, бебето ми е на 5 мес. наскоро и диагностицираха бронхит пневмония причинена от клебсиела предожиха ни лечение в болница, което отказах, въпроса ми е мога ли да дам сироп Сумамед и имунобор кидс прецених, че това е най-уместно. какво мислите вие. забравих да отбележа от няколко дни детето поддържа темп. 37,6-37,7... какво да дам..

Здравейте, кое лечение е най- подходящо за детето ще прецени лекуващия лекар на детето според изследванията и антибиограмата на изолираната бактерия.
Поздрави,
Д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Кашлица - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот yordankam » 07 Яну 2017, 15:13

Здравейте
На дъщеря ми на 1г и 8 м, след взимане на гърлен секрет изолираха бактерията steptococcus pneumoniae . Оплакванията бяха обилна хрема, след което кашлица най-вече когато е в легнало положение, сега вече рядко има течащо носле, но кашлицата е влажна и е освен когато е легнала или непосредствено след ставане, а и по 3-4 пъти през деня. Съответно има антибиограма с предписан антибиотик, който не съм дала, защото като цяло състоянието й е много добро - весела и енергична е, без загуба на апетит. Мисля, че проблема е в секретите които остават в носоглътката /междо носа и гърлото, незнам дали се изразявам правилно/, които е много трудно да отстраним и с помпичка. Оплакванията са вече от месец, без особенна промяна от момента в който се появи влажната кашлица си стоим на едно ниво. Пи сироп изписан от УНГ, капки, но никаква промяна.
Според вас трябва ли да дам антибиотик или има хомеопатично лечение срещу тази бактерия/ предполагам че тя е приченителя/ което да е ефективно?
До сега не е боледувала никога повече от 3-4 дни и все е било в период на никнене на зъби. Никога не е пила антибиотик.
Благодаря предварително!
yordankam
 
Мнения: 5
Регистриран на: 07 Яну 2017, 15:03

Re: Кашлица - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот lubka.aleksandrova » 21 Фев 2017, 01:15

Moite deca mnogo boleduvat kakvo moga da napravia
lubka.aleksandrova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Фев 2017, 01:12

Re: Кашлица - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 01 Апр 2017, 21:40

yordankam написа:Здравейте
На дъщеря ми на 1г и 8 м, след взимане на гърлен секрет изолираха бактерията steptococcus pneumoniae . Оплакванията бяха обилна хрема, след което кашлица най-вече когато е в легнало положение, сега вече рядко има течащо носле, но кашлицата е влажна и е освен когато е легнала или непосредствено след ставане, а и по 3-4 пъти през деня. Съответно има антибиограма с предписан антибиотик, който не съм дала, защото като цяло състоянието й е много добро - весела и енергична е, без загуба на апетит. Мисля, че проблема е в секретите които остават в носоглътката /междо носа и гърлото, незнам дали се изразявам правилно/, които е много трудно да отстраним и с помпичка. Оплакванията са вече от месец, без особенна промяна от момента в който се появи влажната кашлица си стоим на едно ниво. Пи сироп изписан от УНГ, капки, но никаква промяна.
Според вас трябва ли да дам антибиотик или има хомеопатично лечение срещу тази бактерия/ предполагам че тя е приченителя/ което да е ефективно?
До сега не е боледувала никога повече от 3-4 дни и все е било в период на никнене на зъби. Никога не е пила антибиотик.
Благодаря предварително!


Здравейте,
след като няма никакво подобрение трябва да приема антибиотик.
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Кашлица - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 01 Апр 2017, 21:40

lubka.aleksandrova написа:Moite deca mnogo boleduvat kakvo moga da napravia


Здравейте,
от какво боледуват децата ви?

Поздрави, д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Кашлица - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Pavlina Angelova » 11 Юли 2017, 22:08

Здравейте Д-р Кисьова! Ужасно съм притеснена за моето бебе, което е на 6 месеца.Преди два месеца се разболя от Варицела.Изкарахме я сравнително леко без усложнения.Кошмара обаче дойде след като завяхна обрива.Вече 2 месеца тме с кашлица, която не се повлиява от нищо.Кашлицата първо беше суха и дразнеща.Изписаха ни Стодал, калциев глюконат, осцилококцинум, вит.С и Стеримар.Към всичко това давах шуслерова сол 3 и 4.Кашлицата стана влажна и продължихме с Флавамед за 5 дни.Не мина от това лечение.Изследваха CRP беше 0,30.Приз два дни го водих на преглед да го преслушват.Педиатърката казва ,че гърдите са чисти но има леко зачервено гърло и взе, че му изписа Зинат за 7 дни.Изпихме и Зината но нищо.Кашлицата не отшумява.Докторката твърди,че на бебето му няма нищо и , че проблема е задна хрема.Да уточня само, че през цялото време сопол не съм видяла и температура не е вдигал.Спи спокойно без да кашля.Кашлицата започва сутрин като стане и към обяд се успокоява.По начало не кашля постоянно а от време на време обаче се усеща че нещо го дразни.А ако заплаче става страшно, едно задавяне до повръщане.Гласът му се промени, трудно му е да гука.Много се притесних и взех че го заведох на друг лекар също педиатър.Това се случва след като изпихме Зината.Другия лекар каза,че има леко свирене в гърдите и му изписа Вентолин и Мукосолван 3 по 1 мл за 3 дни.Кашлицата намаля но не спря.Изпаднах в ужас какво се случва.Имах чувството,че бебето ми беше на лечение проба-грешка.Отидохме пак при неговата педиатърка да споделим,че нещата загрубяват и тя реши да ни прати на УНГ.Отидохме и на такъв преглед.Лекарката се хвана за главата като разбра колко нещо сме изпили без резултат.Прегледа го и каза,че има обилна секреция назад към гърлото, че имал нарушен дренаж и че дълго време ще кашля.Каза само Стеримар и Фенистил 5 дни нищо повече.Да обаче аз немога да се примиря с това нищо му нама и т това че кашлицата може да продължи и година.Не е ли опасно такава хронична кашлица.Започвам да си внушавам какви ли не неща.Страхувам се че ще получи астма, бронхит или пневмония.Попитах дали можем да направим снимка, лекарката каза че не е нужно, причината е задната хрема.Моля ви за вашето мнение и съвет! Според вас наистина ли тази секреция може да е причината? Ако е така с какво да я спра.Кажете ми как да постъпя.Къде да го водя вече бебчо и с какво да лекувам? Благодаря ви предварително!
Pavlina Angelova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Юли 2017, 21:26

Re: Кашлица - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 20 Юли 2017, 16:45

lubka.aleksandrova написа:Moite deca mnogo boleduvat kakvo moga da napravia

Здравейте,
Бих ви препоръчала да направите курс на лечение с Бронховаксом от септември месец и Имунохелт форте сироп.
Поздрави,
Д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron