Кашлица - онлайн консултация с Педиатър

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Кашлица - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 05 Мар 2014, 19:27

Тук може да задавате вашите въпроси свързани с кашлицата при деца и нейното лечение!

На въпросите ви ще отговаря специалист по Педиатрия- д-р Галина Кисьова.

Информация за д-р Галина Кисьова може да прочетете в справочника на Фрамар.
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Кашлица- онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот desidenis » 06 Мар 2014, 12:13

Здравейте,
Преди 2 седмици отидохме на лекар, имахме ваксина, но се оказа че сме болни със сополи, кашлица от време на време и червено гърло/Детето на 9 прави 5 месеца/. Отложиха ваксината и ни изписаха антибиотик Зинат за 5 дни, мукосолван за кашлица и Тетрисал капки за нос. Антибиотика свършихме. Обаче детето все още е с запушено носле. Като му капа от капките и му дръпна сополките с помпа се отпушва. Бихте ли ме посъветвали какво да правя с нослето. И на ваксина вече може ли да отидем? Отлагаме я 3 седмица. А и да допълня че на малкия нослето се запушваше понякога и преди де се разболее, слагах му Африн за бебе, но докторката каза, че не са подходящи.
desidenis
 
Мнения: 12
Регистриран на: 13 Фев 2014, 11:38

Re: Кашлица- онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 06 Мар 2014, 13:52

desidenis написа:Здравейте,
Преди 2 седмици отидохме на лекар, имахме ваксина, но се оказа че сме болни със сополи, кашлица от време на време и червено гърло/Детето на 9 прави 5 месеца/. Отложиха ваксината и ни изписаха антибиотик Зинат за 5 дни, мукосолван за кашлица и Тетрисал капки за нос. Антибиотика свършихме. Обаче детето все още е с запушено носле. Като му капа от капките и му дръпна сополките с помпа се отпушва. Бихте ли ме посъветвали какво да правя с нослето. И на ваксина вече може ли да отидем? Отлагаме я 3 седмица. А и да допълня че на малкия нослето се запушваше понякога и преди де се разболее, слагах му Африн за бебе, но докторката каза, че не са подходящи.


Здравейте,
бих ви посъветвала да изчакате с ваксината още една седмица, докато се стабилизира състоянието на детете. Има ли секрети от нослето или само се чува сумтене? След като бебето ви има продължително време запушено носле, което не се повлиява и от приема на антибиотика е добре да се вземе носен секрет. Продължете да почиствате нослето всеки ден със спрея с физиологичен разтвор и помпичката. Може да давате Шуслерова сол номер 4 по една таблетка на ден, разтворена във вода и Еуфорбиум назален спрей - по една впръскване във всяка ноздра два пъти на ден.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Кашлица- онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот desidenis » 06 Мар 2014, 16:03

Здравейте отново,
Благодаря за съвета, само да ви попитам Еуфорбиу назален спрей става ли за 5 месечно бебе. На листовката на пациента пише за деца над 1 год. А с помпичката като дърпам сополките излизат само те. Нормален цвят. Моята хрема е много продължителна като ме хване около месец, може ли да е наследствена хремата.
Благодаря Ви предварително
desidenis
 
Мнения: 12
Регистриран на: 13 Фев 2014, 11:38

Re: Кашлица- онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 07 Мар 2014, 14:57

desidenis написа:Здравейте отново,
Благодаря за съвета, само да ви попитам Еуфорбиу назален спрей става ли за 5 месечно бебе. На листовката на пациента пише за деца над 1 год. А с помпичката като дърпам сополките излизат само те. Нормален цвят. Моята хрема е много продължителна като ме хване около месец, може ли да е наследствена хремата.
Благодаря Ви предварително


Здравейте,
назалния спрей Еуфорбиум може да се прилага при кърмачета. Може да прочетете листовката:ЕУФОРБИУМ назален спрей 20 мл. Вие вероятно сте прочели за еуфорбиум сол., които не се прилагат за бебета. Възможно е да има известна наследствена предразположеност, но не е задължително това да е причината.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Кашлица- онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот ichi » 10 Мар 2014, 12:31

Имам запитване д-р Кисьова. Възможно ли е вече три месеца да боледуваме от едно и също нещо - остър тонизилит - неуточнен. Сменяме антибиотици и нищо, какво да правим. Синът ми е на 7 години. Благодаря!
ichi
 
Мнения: 5
Регистриран на: 10 Мар 2014, 12:27

Re: Кашлица- онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот ichi » 10 Мар 2014, 12:34

ichi написа:Имам запитване д-р Кисьова. Възможно ли е вече три месеца да боледуваме от едно и също нещо - остър тонизилит - неуточнен. Сменяме антибиотици и нищо, какво да правим. Синът ми е на 7 години. Благодаря!

От DUOMOX до KLACID и сега CEFZIL
ichi
 
Мнения: 5
Регистриран на: 10 Мар 2014, 12:27

Re: Кашлица- онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 11 Мар 2014, 14:14

ichi написа:Имам запитване д-р Кисьова. Възможно ли е вече три месеца да боледуваме от едно и също нещо - остър тонизилит - неуточнен. Сменяме антибиотици и нищо, какво да правим. Синът ми е на 7 години. Благодаря!


Здравейте,
вземан ли е гърлен секрет за микробиологично изследване? Преглеждано ли е детето от специалист УНГ? Често боледуващо дете ли е? Има ли други заболявания или алергии? Бих ви препоръчала да давате Тонзилотрен таблетки: 3 пъти на ден по една таблетка.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Кашлица- онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот ichi » 15 Мар 2014, 14:17

Здравейте отново! Не ни е вземан гърлен секрет, нито са ни пращали на УНГ. Нямаме алергии, от около две години боледува по-рядко. Вчера ни изписаха En-ti-tus и Ca gluconate. Просто вече не знам какво да правим! Когато поискахме направление, лекарят каза, че по-натам ще ни даде ако не се оправи.
ichi
 
Мнения: 5
Регистриран на: 10 Мар 2014, 12:27

Re: Кашлица- онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот ichi » 15 Мар 2014, 14:21

Забравих да вметна, че преди три години изкарахме скрита пневмония, която открихме само със снимка. Сега си пием лекарствата и си кашляме :shock:
ichi
 
Мнения: 5
Регистриран на: 10 Мар 2014, 12:27

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта