Килими, пътеки, мокети - пране, препоръки, почистване, подреждане

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Re: Къде перете килимите си и къде най-добре се изпират?

Мнениеот Snejna » 30 Авг 2016, 13:07

Точно. Прала съм килими на двора на село, на река, на бара, не знам си къде, ами няма такава кочина. Мръсотия от всякъде, накрая имаш още толкова кал.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Къде перете килимите си и къде най-добре се изпират?

Мнениеот borkova » 30 Авг 2016, 17:20

Чак пък кал, няма такова нещо :shock: . Ама сега тия хамалогии се избягват, има си хора и фирми за всичко вече.
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Къде перете килимите си и къде най-добре се изпират?

Мнениеот Monika_Spasova » 31 Авг 2016, 14:01

borkova написа:Чак пък кал, няма такова нещо :shock: . Ама сега тия хамалогии се избягват, има си хора и фирми за всичко вече.

Ами ако го переш върху мръсния цимент на двора, отдолу си има някакъв пясък, който като се намокри си става кал. Да, не е като кал в градината ама.. мръсно е. И аз съм доволан от фирмите, дори преди да си купя килим за вкъщи първо проучих кой ще го чисти. :mrgreen:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Къде перете килимите си и къде най-добре се изпират?

Мнениеот MGB » 31 Авг 2016, 14:25

Килими, дебели одеяла - все са ми били проблем с прането. Не харесвам този момент. А толкова мръсни стават! По-тънките одеяла ги пера в пералнята, но другите, по-дебелите, не става, ще откачат барабана. Килими съм давала на фирма, но сега имам две родопски одеяла и се чудя дали ще ги вземат да ги изперат.
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Как и с какво почиствате килимите вкъщи?

Мнениеот klara » 10 Сеп 2016, 15:21

Slavena написа:Аз ги чистя със зеле, търкам със зеле и всичко излиза, не ги карам даже при специалист :)


Как със зеле? Прясно зеле? Не се ли зацапва и размазва? Не мога да си го представя.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Къде перете килимите си и къде най-добре се изпират?

Мнениеот anetageorgieva » 27 Сеп 2016, 00:36

Ние перем всичко на село на чешмата.
anetageorgieva
 
Мнения: 119
Регистриран на: 08 Сеп 2016, 19:35

Re: Къде перете килимите си и къде най-добре се изпират?

Мнениеот niya_mazova » 27 Сеп 2016, 09:07

Който има село, е лесно :smile: , и аз предпочитам така. Хем движение, хем нещо като излет си направим :smile: .
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Килими, пътеки, мокети – за или против сте?

Мнениеот Pipilota » 03 Фев 2017, 10:32

Зимата слагаме килими, лятото навити и в спалнята подпрени на стените. :lol: И аз съм от тези, дето като видят килим и им става горещо. Зимата слагам един килим под масата в хола, където стъпваме постоянно, един в детската и това е. Килимите ми не са големи, малки и тънки са.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Килими, пътеки, мокети – за или против сте?

Мнениеот Petq.pet » 03 Фев 2017, 11:03

Аз не мога без килими. Обичам да стъпвам на мекичко, да ми е топло на краката и във всички стаи съм застлала :smile: . Като чистя напролет ми става малко зле от мръсотията, която виждам под тях, но няма друг начин. То и без килими да си много по-бързо се цапа и космите хвърчат навсякъде.
Petq.pet
 
Мнения: 59
Регистриран на: 24 Окт 2016, 14:18

Re: Килими, пътеки, мокети – за или против сте?

Мнениеот Lollipop » 03 Фев 2017, 12:14

Petq.pet написа:Аз не мога без килими. Обичам да стъпвам на мекичко, да ми е топло на краката и във всички стаи съм застлала :smile: . Като чистя напролет ми става малко зле от мръсотията, която виждам под тях, но няма друг начин. То и без килими да си много по-бързо се цапа и космите хвърчат навсякъде.

Точно, че като хвърчат космите ги улавяш и почистваш, докато с килимите космите се набиват и цяла зима стоят там, докато дойде време в края на пролетта да ги переш ... и изсипвано по тях, смачкана храна... блякз.
В спалнята нямам килими, в хола имам само там, където играе детето и на плочките в кухнята едно мъничко, че ми е студено там като се разхождам. В детската също има малък килим на мястото където играе малкия. Не ми харесва когато целия под е покрит от килим.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

ПредишнаСледваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта