Кинезитерапия, физиотерапия, масаж

В този раздел на нашия форум можете да задавате въпроси, свързани с физиотерапия, рехабилитация и възстановителни процедури, да споделяте мнение и да получите съвет.

Re: Кинезитерапия, физиотерапия, масаж

Мнениеот eastman18 » 05 Дек 2014, 22:28

Благодаря Ви отново. Имах само един въпрос как се устасновява дали има дискова херния? Иначе и аз се надявам да не е нищо лошщо но симптомите не се траят много ми е лошо пищят ми ушите какво ли не още , вие ми се свят чувствам се отпаднал. Ходих на всякакви специалисти и нищо само невролог и отоневролог не съм посещавал...
Видях за пристискането на артериите останах с впечатлението че минава при смяна на поза. На мен ми е нон-стоп лошо независимо от положението ми. А имате ли идея дали има данни за шипове? Иначе аз ще посетя невролог.
eastman18
 
Мнения: 21
Регистриран на: 24 Окт 2014, 13:57

Re: Кинезитерапия, физиотерапия, масаж

Мнениеот eastman18 » 05 Дек 2014, 23:03

Всичко ми е много странно тъй като симптомите започнаха горе долу изведнъж.... НЕ бях имал оплаквания до преди това...
eastman18
 
Мнения: 21
Регистриран на: 24 Окт 2014, 13:57

Re: Кинезитерапия, физиотерапия, масаж

Мнениеот Plamen Georgiev » 08 Дек 2014, 12:51

Здравейте отново!

Най-добре задайте въпросите си на лекаря, защото той най-точно може да прецени въз основа на клиничната картина и изследванията. Ако той прецени ще ви назначи и допълнителна диагностика като скренер, за да докаже дискова херния. Също така той може въз основа на снимката да прецени дали причината са шиповете. Ошипяването е пряк резултат от спондилозата и много хора имат шипове без особени проблеми.

Поздрави!
Plamen Georgiev
 
Мнения: 180
Регистриран на: 19 Сеп 2013, 07:51

Re: Кинезитерапия, физиотерапия, масаж

Мнениеот eastman18 » 11 Дек 2014, 14:32

Бях на невролог (който е и отонверолог). Нищо му нямало на врата ми, кръвоносните съдове са добре и всичко е ОК. Проблемът е бил във вестибуларния апарат. Малко съм ъплашен че може никога да не се оправя но гледам да не го мисля много .Изписа ми лекарства за 1месечен курс на лечение. По думите му няма нищо страшно.
eastman18
 
Мнения: 21
Регистриран на: 24 Окт 2014, 13:57

Re: Кинезитерапия, физиотерапия, масаж

Мнениеот Krum » 11 Дек 2014, 15:38

Здравейте! Имам доста тежка и натоварваща работа - работя в мебелна фирма и по цял ден повдигам разни неща или стоя наведен. Може да предположите колко са ми преуморени мускулите, постоянно ме болят рамената, кръста, ръцете, чудя се на какъв масаж точно да отида, предполагам, че ще ми помогне поне малко да се отпусна. Но тъй като не съм ходил никога, съм чувал, че има разни лечебни, точкови и какво ли още не, но кой е най-подходящия за мен? :roll: Благодаря ви! :)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Кинезитерапия, физиотерапия, масаж

Мнениеот sasho_n2 » 11 Дек 2014, 16:19

Здравейте.
Претърпях операция след скъсан ахилес, преди около 25 дни. Препоръката на опериращият лекар е крака да бъде обездвижен с шина тип Walker за 45 дни. Може ли да обясните какъв тип рехабилитация е подходящ в последствие, тъй като информацията за този вид травма е доста оскъдна. Какъв период е необходим ( обикновено) за да започна да стъпвам отново на оперираният крак и кога е възможно да шофирам отново в последствие? Някъде бях чел че минералната вода помага при рехабилитационните процедури, както и че е добре сухожилието да се маже с магнезиев гел?
Предварително благоодаря за всякаква информация.
sasho_n2
 
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Дек 2014, 16:07

Re: Кинезитерапия, физиотерапия, масаж

Мнениеот Plamen Georgiev » 13 Дек 2014, 10:42

Здравейте отново аeastman18 !

Спазвайте терапията изписана от лекаря и да се надяваме, че нещата постепенно ще отшумят. Така или иначе може причината да е комплексна затова си пазете и врата. Тези неща, за които ви писах в преден пост (масажи, смяна на възглавница, упражнения за врата, физиотерапия и др.) няма да ви навредят и само могат да си в полза.

Поздрави!
Plamen Georgiev
 
Мнения: 180
Регистриран на: 19 Сеп 2013, 07:51

Re: Кинезитерапия, физиотерапия, масаж

Мнениеот Plamen Georgiev » 13 Дек 2014, 11:18

Здравейте Krum !

Масажите са наистина добро решение за мускулните болки и разпускане след физическо и психическо натоварване, но за да имат наистина траен ефект трябва да се правят редовно (поне веднъж седмично). Най-добре започнете с класически масаж, но не в козметично студио, а някъде където работят специалисти физиотерапевти или препоръчано място. Масажа може да е както на цялото тяло, така и частичен само на гръб. Източните масажи и техники като шиацу и китайски масаж също са подходящи, но като усещане нямат много общо с класическия. Те се правят обикновено с дрехи и се набляга на натиск върху определени точки и зони.

Вие трябва да си прецените кой от тези масажи ще ви допадне повече, а също така може да помислите и за тези неща:

Използвайте спортен колан за кръста, когато вдигате тежки неща.

Ходете веднъж седмично на плуване или минерален басейн.

Правете упражнения вкъщи

Поздрави!
Plamen Georgiev
 
Мнения: 180
Регистриран на: 19 Сеп 2013, 07:51

Re: Кинезитерапия, физиотерапия, масаж

Мнениеот Plamen Georgiev » 13 Дек 2014, 13:00

Здравейте sasho_n2!

За да мога да Ви насоча поне малко подготвих статията възстановяване на спортисти след скъсване на ахилесовото сухожилие. Информацията не се отнася само до спортисти, а написана така, защото те най-често късат ахилесово сухожилие. Така или иначе рехабилитацията следва един и същ протокол, разликата е само в търсения краен резултат.Постепенно ще я разширя и ще включа и следващите етапи.

По въпроса за стъпването и работоспособността това е индивидуално, но в общия случай хората се възстановяват за 2-3 месеца след операцията. Това е обаче, когато няма усложнения и е проведена правилно рехабилитация. В частност за карането на кола и натискане на педали трябва да попитате вашия лекар, но си мисля, че след 2рия месец няма да е проблем.

Ако имате възможност за балнеолечение това ще ви е само в плюс. В много от центровете с минерална вода има и медицински специалисти, които могат да помогнат с рехабилитацията. Всички минерални води са показани за проблем като вашия, така че имате свобода в избора. Може да видите повече информация тук

Поздрави!
Plamen Georgiev
 
Мнения: 180
Регистриран на: 19 Сеп 2013, 07:51

Re: Кинезитерапия, физиотерапия, масаж

Мнениеот sasho_n2 » 13 Дек 2014, 13:37

Здравейте д-р Георгиев.
Много благодаря за страхотната статия, която сте подготвил. Мисля, че ще бъде от огромна полза не само за мен, но и за други хора, претърпели подобна травма.
sasho_n2
 
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Дек 2014, 16:07

ПредишнаСледваща

Назад към Физиотерапия и рехабилитация

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron