Кинезитерапия, физиотерапия, масаж

В този раздел на нашия форум можете да задавате въпроси, свързани с физиотерапия, рехабилитация и възстановителни процедури, да споделяте мнение и да получите съвет.

Re: Кинезитерапия, физиотерапия, масаж

Мнениеот Plamen Georgiev » 04 Юли 2016, 15:40

Здравейте!

Вероятно тази сколиоза си я имате от години, но досега не Ви е създавала проблеми. Много хора страдат от подобни проблеми с гърба, като в повечето случаи сколиозата не се увеличава. Всъщност това най-вероятно е т.нар. функционална сколиоза, което означава, че проблемът е в мускулите на гърба, а не в самите прешлени. Така ако се повлияе на мускулите се подобрява и самата сколиоза. Това, което можете да направите на този етап е да започнете някакъв вид изправителна гимнастика, масажи и физиотерапия. Като казвам изправителна гимнастика, имам предвид упражнения за възстановяване на мускулния тонус. Това може да е кинезитерапия, йога, пилатес, занимания по плуване, упражнения вкъщи и др. Най-важно е те да се правят всеки ден и постоянно, за да имат ефект.

Може да погледнете тези статии:
Упражнения за сколиоза при деца - статията е написана за деца, но упражненията са универсални.
Лесни упражнения при болки в гърба и леки гръбначни изкривявания
Йога при гръбначни изкривявания
Упражнения с фитнес топка за профилактика на гръбначни изкривявания и болки в гърба

Поздрави!
Plamen Georgiev
 
Мнения: 180
Регистриран на: 19 Сеп 2013, 07:51

Re: Кинезитерапия, физиотерапия, масаж

Мнениеот Симеон.Александров » 08 Окт 2016, 16:25

Здравейте! Имам дискова херния и ишиас. Приемам хомеопатия. Моля да ми предложите някакво мазило на билкова основа за масаж и разтриване. При хомеопатията не е разрешено ползването на: мента, лавандула и евкалипт. Предварително ви благодаря.
Симеон.Александров
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Окт 2016, 16:13

Re: Кинезитерапия, физиотерапия, масаж

Мнениеот Plamen Georgiev » 10 Окт 2016, 11:50

Здравейте!

На пазара има много продукти, но в помощните съставки често се съдържат ментол, евкалипт и лавандула, най-вече за ароматизиране. В следващите продукти, не е упоменато да се съдържат тези съставки, затова предполагам, че може да ги използвате с хомеопатични продукти.

От нестероидните противовъзпалителни средства (НСПВС) може да видите:

ДИКЛАК гел 5 % 100 гр.

От хомеопатичните продукти може да видите:

АРНИГЕЛ ГЕЛ 45 мл.

От натуралните продукти може да видите:

АЛГА САН МОБИЛ КРЕМ

ПЧЕЛНА ОТРОВА И ОКОПНИК гел-балсам за стави загряващ

Поздрави!
Plamen Georgiev
 
Мнения: 180
Регистриран на: 19 Сеп 2013, 07:51

Re: Кинезитерапия, физиотерапия, масаж

Мнениеот Йорданова1 » 12 Ное 2016, 10:21

Здравейте!
Имам липоми на долни крайници.Може ли да се прави антицелулитен масаж.
Йорданова1
 
Мнения: 2
Регистриран на: 12 Ное 2016, 10:08

Re: Кинезитерапия, физиотерапия, масаж

Мнениеот Plamen Georgiev » 14 Ное 2016, 14:02

Здравейте!

Наличието на всякакви тумори по тялото, включително доброкачествените, е относително противопоказание за масаж. Причината за това е, че не винаги може да се прецени дали се касае 100% за липом, без да е отстранено и изследвано едно образувание. Единичните липоми е най-добре да се заобикалят при масаж или просто в тази зона да не се масажира. Ако обаче те са много и няма как да се избегнат е най-добре да не се прави масаж в тази зона. Това важи не само за класическия масаж, но и за вендузите, мед и масаж с вулканични камъни. Също така, ако решите да правите някакви антицелулитни процедури с апарат, предварително се консултирайте с вашия лекар.

Поздрави!
Plamen Georgiev
 
Мнения: 180
Регистриран на: 19 Сеп 2013, 07:51

Re: Кинезитерапия, физиотерапия, масаж

Мнениеот Йорданова1 » 14 Ное 2016, 16:47

Благодаря за изчерпателния отговор!
Йорданова1
 
Мнения: 2
Регистриран на: 12 Ное 2016, 10:08

Re: Кинезитерапия, физиотерапия, масаж

Мнениеот aifos » 05 Юни 2017, 22:07

Здравейте !
Преди 7години ми оперираха лявото коляно скъсан минискус,сега от повече от месец имам подобни симптоми (болка в лявата част на коляното,болка при усукване на коляното,дори при покой на коляното се появява за момент остра пронизваща болка ) на дясното коляно.Когато лежа и коляното е свито се чувствам по-добре ,отколкото когато крака е изпънат . Тук в нашия град ортопедите не са от най-добрите ,защото предния път ми биха някакви инжекций в коляното ,които според опериралият ме лекар не са доро решение на проблема ,а и нямаше особен ефект.Дълги години съм тренирал волейбол.От няколко дни използвам Диклак и има някакъв положителен резултат.
Сега чета за "кинезио лентите "
Въпросът ми е дали поставянето им би облекчило болките ?
aifos
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Юни 2017, 21:52

Re: Кинезитерапия, физиотерапия, масаж

Мнениеот Plamen Georgiev » 06 Юни 2017, 17:00

Здравейте!

Само по написаното не може да се определи какъв е точно проблемът с коляното, но принципно има възможност да има проблем с менискуса. Възможно е също болката да е свързана с артрозни изменения, ако менискусът е бил отстранен при операцията.

Кинезиотейпингът или носенето на ортеза може да ви е от полза. Най-добре е обаче кинезиотейпингът да бъде поставен от специалист.

Може и да опитате също така и физиотерапия и възстановителни упражнения.

Бърза техника с кинезио лента за намаляване на болките в коляното
Plamen Georgiev
 
Мнения: 180
Регистриран на: 19 Сеп 2013, 07:51

Re: Кинезитерапия, физиотерапия, масаж

Мнениеот Вени Додникова » 27 Сеп 2017, 16:12

Здравейте! Имам от 2 седмици възпаление на ахилесовото сухожилие и пия предписаните от лекар лекарства и мажа мястото с мехлем. Понеже след седмица ми предстои физически изпит се налага да възобновя тичането най-вече.
Въпроса ми е : Каква е вероятността да скъсам ахилеса ? И какво зависи от мен за да не стане подобно нещо? Благодаря!
Вени Додникова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Сеп 2017, 16:06

Re: Кинезитерапия, физиотерапия, масаж

Мнениеот Plamen Georgiev » 02 Окт 2017, 12:45

Здравейте!

Не може да се каже дали бягането и физическия изпит могат да причинят скъсването на ахилесовото сухожилие, но вероятността при възпаление е по-голяма. Трудно е да се каже каква е вероятността, защото всичко зависи от степента на възпаление и увреждане на самото сухожилието. Освен това зависи и какво включва физическия изпит. Ако започнете натоварването постепенно, а болката не се увеличава, шансът е много по-малък да има проблем.

Може да погледнете тази програма за бягане след травма:
Възстановителна програма за връщане към бягане след травма

Може да с използвате нееластичен спортен тейпинг, който да ви предпази от допълнителни травми или кинезиотейпинг, който да подпомогне възстановяването. Най-добре е те да бъдат поставени от специалист.

Спазвайте препоръките на лекаря си и задължително правете загрявка преди и стречинг след физическо натоварване.

Има и един нов продукт за мазане на пазара, които е подходящ за подобни състояния и може да ви бъде от полза. Все още обаче няма отзиви за него, понеже няма и аналог на българския пазар. - Тендивал

Поздрави!
Plamen Georgiev
 
Мнения: 180
Регистриран на: 19 Сеп 2013, 07:51

ПредишнаСледваща

Назад към Физиотерапия и рехабилитация

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта