Киста на яйчниците и поликистоза - мнения и въпроси

Тук можете да зададете въпроси по акушерство и гинекология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Киста на яйчниците и поликистоза - мнения и въпроси

Мнениеот FramarLekari » 09 Сеп 2019, 12:19

donika005 написа:Здравейте,след прием на Оргаметрил 2-ри месец менструацията ми е доста обилна. Нормално ли е?


Здравейте, donika005!

Възможно е приемът на Оргаметрил да предизвика менструални нарушения.

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Киста на яйчниците и поликистоза - мнения и въпроси

Мнениеот donika005 » 03 Окт 2019, 08:59

Здравейте имам и друг въпрос. След приема на Оргаметрил по схема 15 дни от началото на цикъла,като го спра докато получа менструация изпитвам топли вълни, замайване и не се чувствам добре. Дали може да е от препарата?
donika005
 
Мнения: 7
Регистриран на: 23 Авг 2019, 12:57

Re: Киста на яйчниците и поликистоза - мнения и въпроси

Мнениеот FramarLekari » 03 Окт 2019, 13:02

donika005 написа:Здравейте имам и друг въпрос. След приема на Оргаметрил по схема 15 дни от началото на цикъла,като го спра докато получа менструация изпитвам топли вълни, замайване и не се чувствам добре. Дали може да е от препарата?


Здравейте, donika005!

Това са възможни нежелани реакции при употреба на Оргаметрил.

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Киста на яйчниците и поликистоза - мнения и въпроси

Мнениеот Стела.Иванова » 17 Окт 2019, 11:29

Здравейте, преди няколко гинеколожката ми установи Синдром на полокистозни ячници. Предписа ми Infolic на сашета (за прием всеки ден по 1) , както и "Vitex" (по 1 капсула на ден). Вече 2 месеца ги приемам стриктно, вече имам цикъл- идва ми на 2 седмици (за разлика от преди, когато не ми идваше месеци наред). В момента отново съм в менструация, но положението е доста неприятно: кървя много, излизат съсиреци кръв, които са с различна големина и форма (пр. големина на тампон). Въпросът ми е това нормална реакция на организмът ми ли е и има ли опастност от поява на анемия. Много съм притеснена... Благодаря!
Стела.Иванова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Окт 2019, 19:42

Re: Киста на яйчниците и поликистоза - мнения и въпроси

Мнениеот FramarLekari » 17 Окт 2019, 11:53

Стела.Иванова написа:Здравейте, преди няколко гинеколожката ми установи Синдром на полокистозни ячници. Предписа ми Infolic на сашета (за прием всеки ден по 1) , както и "Vitex" (по 1 капсула на ден). Вече 2 месеца ги приемам стриктно, вече имам цикъл- идва ми на 2 седмици (за разлика от преди, когато не ми идваше месеци наред). В момента отново съм в менструация, но положението е доста неприятно: кървя много, излизат съсиреци кръв, които са с различна големина и форма (пр. големина на тампон). Въпросът ми е това нормална реакция на организмът ми ли е и има ли опастност от поява на анемия. Много съм притеснена... Благодаря!


Здравейте, Стела.Иванова!

Синдромът на поликистозните яйчници нарушава хормоналния баланс, което от своя страна може да причини тежко менструално кървене (менорагия) и менструални нарушения. Тези тежки менструации могат да бъдат придружени от кръвни съсиреци. Ако кървенето продължава и/или е доста силно, се консултирайте с акушер-гинеколога си.


С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Киста на яйчниците и поликистоза - мнения и въпроси

Мнениеот Роза.Александрова » 20 Авг 2020, 15:34

Здравейте, не съм сигурна дали въпроса е за тук но ще се радвам да ми отговорите. Раждала съм преди 4 години със секцио. От доста време имам болка долу ниско вляво, ходила съм на гинеколог нищо не откриваше и каза че може проблема е от червата. Ходих на гастроентеролог, имам ехографии, колоноскопия и казва, че всичко е наред. Преди няколко дни напипах образувание, точно там където ме боли малко над белега от секциото вляво, подвижно е и на пипане е болезнено, също при кашляне се усеща болка и боцкане. Отивам при гастроентеролога, поглежда образуването на ехограф и казва това е за гинеколог и според мен е Киста на яйчника около 5см. Отивам на гинеколог, гледа ме на вагинален ехограф, каза имаш Киста, но е малка 3-4см и не е за операция, даже нямало как да я опипам, не ми изписа и лекарства. Казвам на гастроентеролога какво е казал гинеколога, вика ме пак при нея гастро то, гледа пак през корема и казва за мен това си е Киста на яйчника, праща ме на хирург. Хирурга опипва, той също нпипва въпросното нещо и ми предлага операция.. Пращат ме на скенер, резултата е: В областта на левия аднекс се установява едно камерна кистична лезия с хомогенно съдържимо с плътност около 20ХЕ и максимални аксидални размери 53мм. Стената на кистата повишава умерено пост контрастни си дензитет, като дебелината й не надвишава 2мм. Не се установяват вътрешни септирания или морални включвания. Доктора, който прави скенера каза това е за гинеколог. Връщам се с резултата оот скенера при гинеколога, той пак ме гледа и казва ми Киста 3,4см няма да я оперирам, нито е за лекарства... Въпроса ми е как може да виждат различни неща, един да казва операция, а гинеколога да ми отказва и дори лекарства да не изписва? Възможно ли е да се окаже нещо злокачествено, а не Киста и тези кисти опипват ли се през коремната стена? Ако е злокачествено щеше ли да се види на скенера и защо не пише какъв вид Киста е, ако е такава? Да търся ли вариант за операция, или да оставя нещата така? Не знам какво да правя всеки казва различно, но дали поне мога да съм сигурна че наистина е Киста?
Роза.Александрова
 
Мнения: 11
Регистриран на: 04 Дек 2019, 22:27

Re: Киста на яйчниците и поликистоза - мнения и въпроси

Мнениеот FramarLekari » 21 Авг 2020, 13:29

Роза.Александрова написа:Здравейте, не съм сигурна дали въпроса е за тук но ще се радвам да ми отговорите. Раждала съм преди 4 години със секцио. От доста време имам болка долу ниско вляво, ходила съм на гинеколог нищо не откриваше и каза че може проблема е от червата. Ходих на гастроентеролог, имам ехографии, колоноскопия и казва, че всичко е наред. Преди няколко дни напипах образувание, точно там където ме боли малко над белега от секциото вляво, подвижно е и на пипане е болезнено, също при кашляне се усеща болка и боцкане. Отивам при гастроентеролога, поглежда образуването на ехограф и казва това е за гинеколог и според мен е Киста на яйчника около 5см. Отивам на гинеколог, гледа ме на вагинален ехограф, каза имаш Киста, но е малка 3-4см и не е за операция, даже нямало как да я опипам, не ми изписа и лекарства. Казвам на гастроентеролога какво е казал гинеколога, вика ме пак при нея гастро то, гледа пак през корема и казва за мен това си е Киста на яйчника, праща ме на хирург. Хирурга опипва, той също нпипва въпросното нещо и ми предлага операция.. Пращат ме на скенер, резултата е: В областта на левия аднекс се установява едно камерна кистична лезия с хомогенно съдържимо с плътност около 20ХЕ и максимални аксидални размери 53мм. Стената на кистата повишава умерено пост контрастни си дензитет, като дебелината й не надвишава 2мм. Не се установяват вътрешни септирания или морални включвания. Доктора, който прави скенера каза това е за гинеколог. Връщам се с резултата оот скенера при гинеколога, той пак ме гледа и казва ми Киста 3,4см няма да я оперирам, нито е за лекарства... Въпроса ми е как може да виждат различни неща, един да казва операция, а гинеколога да ми отказва и дори лекарства да не изписва? Възможно ли е да се окаже нещо злокачествено, а не Киста и тези кисти опипват ли се през коремната стена? Ако е злокачествено щеше ли да се види на скенера и защо не пише какъв вид Киста е, ако е такава? Да търся ли вариант за операция, или да оставя нещата така? Не знам какво да правя всеки казва различно, но дали поне мога да съм сигурна че наистина е Киста?



Здравейте, Роза.Александрова!

Препоръчваме Ви да отидете при друг акушер-гинеколог за второ мнение. Дали е злокачествено дадено образувание може да се определи с хистологично изследване.

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Киста на яйчниците и поликистоза - мнения и въпроси

Мнениеот Марияя » 23 Авг 2020, 17:36

Здравейте октомври месец започнах да пия иногинол и цикълът ми беше редовен, докато не спрях хапчетата поради това, че не съм в България и не успях да ги намеря, приемах ги само 2 месеца до декември. След това изминалите месеци до юни всичко беше горе доло добре имах цикъл въпреки че беше нередовен. Но от юни до днешна дата почти 3 месеца, не спира кафявото зацапване последвано с цикъл.Приемах витамини, но не ми помогнаха.. Какъв съвет бихте ми дали.Благодаря!
Марияя
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Авг 2020, 17:17

Re: Киста на яйчниците и поликистоза - мнения и въпроси

Мнениеот FramarLekari » 24 Авг 2020, 11:12

Марияя написа:Здравейте октомври месец започнах да пия иногинол и цикълът ми беше редовен, докато не спрях хапчетата поради това, че не съм в България и не успях да ги намеря, приемах ги само 2 месеца до декември. След това изминалите месеци до юни всичко беше горе доло добре имах цикъл въпреки че беше нередовен. Но от юни до днешна дата почти 3 месеца, не спира кафявото зацапване последвано с цикъл.Приемах витамини, но не ми помогнаха.. Какъв съвет бихте ми дали.Благодаря!



Здравейте, Марияя!

Наложително е да посетите акушер-гинеколог за консултация и преглед!

Иногинол съдържа D-хироинозитол, Мио-инозитол, фолиева киселина - в чужбина има аналози с такъв състав. Но в случая е необходимо да се консултирате с акушер-гинеколог възможно най-скоро.


С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Киста на яйчниците и поликистоза - мнения и въпроси

Мнениеот Роза.Александрова » 21 Сеп 2020, 14:01

Здравейте! По-нагоре съм описала проблема, ако може погледнете, за да не повтарям нещата... След като ми мина цикъла в края на август бях на друг онко-гинеколог за мнение. Интересното е, че образуванието, което опипва изчезна след цикъла, но болката си я имам, като пробождане и спазми е на същото място ниско вляво, в кръста и към крака, също така крака ми е постоянно като изтръпнал в бедрото като тежест. Онко-гинеколога ме прегледа обстойно, вагинална и абдоминална ехографи, болка усетих и при вагиналния преглед също към лявата страна, нищо конкретно не каза, виждал някакво образувание и уплатнения в лявата страна, едва ли било злокачествено, но ми препоръча лапараскопия, пусна ми и туморни маркери СА 125 И НЕ 4,които излязоха в норма, но въпреки това ми казва да направя лапароскопска операция.. Ходих и при друг гинеколог, който ми казва че освен малка Киста нищо друго нямало и да не правя никакви операции. Изписа ми само противозачатъчни и каза че болката може да е и от червата.. Отивам и при друг гастроентеролог, гледа ме пак на ехограф, той пък не видя никакви кисти и също каза че за него не е за операция, че червата ми правят спазми и най-вероятно от това ме боли... Въпроса ми е какво да правя, да се оперирам ли? Възможно ли е от малка Киста и примерно сраствания от секциото да имам постоянно болки и спазми и то само от едната страна? Също така да ми се схваща и изтръпва крака? Или може наистина да е сериозно заболяване и да направя тази лапароскопия? Вие какво бихте ме посъветвал? Благодаря!
Роза.Александрова
 
Мнения: 11
Регистриран на: 04 Дек 2019, 22:27

ПредишнаСледваща

Назад към Акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта