Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дермат

Мнениеот gip11 » 17 Юни 2014, 11:29

Dr Violina Todeva написа:
gip11 написа:Здравейте, д-р Тодева,

Синът ми на 5 г и 9 месеца. Преди около 10 дни забелязах някакво възпаление на кожата на дясната му ръка /малко встрани от лакътя/. Кожата на мястото е зачервена и леко лъщяща на светлина и като се мръдне кожата засегнатото място се набръчква като при белег. Има и пъпчици, като светли мехурчета. Синът ми казва, че няма сърбеж и не съм забелязала да се чеше. Сега симетрично на лявата ръка май му се появи същото нещо. Ходихме на дерматолог вчера, но за съжаление казаха, че не могат да го диагностицират все още. Изписаха ни Бетазон Трио за мазане и казаха да отидем пак след три седмици, но знам ли до тогава какво ще стане???

Моля дайте ни съвет какво да правим. На вас на какво ви прилича и от какво може да е това нещо?
Благодаря Ви предварително за отделеното време.

Прилагам и снимки на това, което описах.

Линковете за достъп до файла ще бъдат активни до : Вторник 01.07.14
Файл : Snimki.rar
Линк за сваляне : http://dox.bg/files/dw?a=899004a218

Здравейте!

В момента не разполагам с възможност да прегледам архивирани снимки, ако можете ми изпратете снимки без архив в някой от е-мейлите!

С уважение,
д-р Тодева


Здравейте,
Изпратих Ви снимките без атхив на violina@framar.bg .
gip11
 
Мнения: 4
Регистриран на: 17 Юни 2014, 10:06

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дермат

Мнениеот Dr Violina Todeva » 17 Юни 2014, 12:38

gip11 написа:
Dr Violina Todeva написа:
gip11 написа:Здравейте, д-р Тодева,
Синът ми на 5 г и 9 месеца. Преди около 10 дни забелязах някакво възпаление на кожата на дясната му ръка /малко встрани от лакътя/. Кожата на мястото е зачервена и леко лъщяща на светлина и като се мръдне кожата засегнатото място се набръчква като при белег. Има и пъпчици, като светли мехурчета. Синът ми казва, че няма сърбеж и не съм забелязала да се чеше. Сега симетрично на лявата ръка май му се появи същото нещо. Ходихме на дерматолог вчера, но за съжаление казаха, че не могат да го диагностицират все още. Изписаха ни Бетазон Трио за мазане и казаха да отидем пак след три седмици, но знам ли до тогава какво ще стане???
Моля дайте ни съвет какво да правим. На вас на какво ви прилича и от какво може да е това нещо?
Благодаря Ви предварително за отделеното време.
Прилагам и снимки на това, което описах.
Линковете за достъп до файла ще бъдат активни до : Вторник 01.07.14
Файл : Snimki.rar
Линк за сваляне : http://dox.bg/files/dw?a=899004a218

Здравейте!
В момента не разполагам с възможност да прегледам архивирани снимки, ако можете ми изпратете снимки без архив в някой от е-мейлите!
С уважение,
д-р Тодева

Здравейте,
Изпратих Ви снимките без атхив на violina@framar.bg .

Здравейте!

Видях снимките, които сте изпратила? Тези снимки след приложение на Бетазон трио ли са? Може би снимки с номера 6020 и 6021 са след лечение или бъркам!
Правихте ли микробиологично изследване преди началото на лечението? Забелязвам също и една линеарна лезия като одраскване? В рамките на тези 10 дни каква е динамиката?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дермат

Мнениеот gip11 » 17 Юни 2014, 14:39

Благодаря Ви за бързите отговори д-р Тодева.
Силно казано е да са след лечение, разликата м/у 6020 и 6021 от останалите снимки е, че тези са правени тази сутрин на дневна светлина /без да са мазани/, а другите вечерна на изкуствена светлина и тъкмо са намазани/просто реших да снимам слид като го намазах/. Вчера бяхме на преглед при дерматолога - това е първо мазане с Бетазон трио. Не са ни правени никакви изследвания! В началото като го забелязах беше по-бледо, не толкова червено и тези пъпчици като мехурчета бяха по - малки, някак по-стегнати, а сега имам чувството, че вътре има някаква течност, но не съм сигурна. Тази "линейна лезия" в началото я нямаше- за мен е същото, има същите пъпчици и е такова лъскаво. Иначе самото петно е със същата големина като в началото.
gip11
 
Мнения: 4
Регистриран на: 17 Юни 2014, 10:06

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дермат

Мнениеот Dr Violina Todeva » 17 Юни 2014, 18:54

gip11 написа:Благодаря Ви за бързите отговори д-р Тодева.
Силно казано е да са след лечение, разликата м/у 6020 и 6021 от останалите снимки е, че тези са правени тази сутрин на дневна светлина /без да са мазани/, а другите вечерна на изкуствена светлина и тъкмо са намазани/просто реших да снимам слид като го намазах/. Вчера бяхме на преглед при дерматолога - това е първо мазане с Бетазон трио. Не са ни правени никакви изследвания! В началото като го забелязах беше по-бледо, не толкова червено и тези пъпчици като мехурчета бяха по - малки, някак по-стегнати, а сега имам чувството, че вътре има някаква течност, но не съм сигурна. Тази "линейна лезия" в началото я нямаше- за мен е същото, има същите пъпчици и е такова лъскаво. Иначе самото петно е със същата големина като в началото.

Здравейте!

Разбирам за снимките! Аз считам от това, което виждам че се касае за импетиго - инфекция. Естествено няма как да съм напълно сигурна само от файловете.
Вашият син здраво дете ли е или боледува често? Известно ли Ви е дали е носител на стафилококи? Има ли оплаквания като чести хреми? Преди да се появят тези промени имаше ли травма на местата?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дермат

Мнениеот gip11 » 17 Юни 2014, 22:34

Dr Violina Todeva написа:
gip11 написа:Благодаря Ви за бързите отговори д-р Тодева.
Силно казано е да са след лечение, разликата м/у 6020 и 6021 от останалите снимки е, че тези са правени тази сутрин на дневна светлина /без да са мазани/, а другите вечерна на изкуствена светлина и тъкмо са намазани/просто реших да снимам слид като го намазах/. Вчера бяхме на преглед при дерматолога - това е първо мазане с Бетазон трио. Не са ни правени никакви изследвания! В началото като го забелязах беше по-бледо, не толкова червено и тези пъпчици като мехурчета бяха по - малки, някак по-стегнати, а сега имам чувството, че вътре има някаква течност, но не съм сигурна. Тази "линейна лезия" в началото я нямаше- за мен е същото, има същите пъпчици и е такова лъскаво. Иначе самото петно е със същата големина като в началото.

Здравейте!

Разбирам за снимките! Аз считам от това, което виждам че се касае за импетиго - инфекция. Естествено няма как да съм напълно сигурна само от файловете.
Вашият син здраво дете ли е или боледува често? Известно ли Ви е дали е носител на стафилококи? Има ли оплаквания като чести хреми? Преди да се появят тези промени имаше ли травма на местата?

С уважение,
д-р Тодева


Здравейте,

Да, синът ми боледува много често, бързо развива пневмонии. Диспансеризиран е с бронхялна астма, но аз не съм много убедена, че има астма. Много рядко /обикновено зимно време/ получава пристъпи на задух. Веднъж му бяха открили стафилококи, но лекаря тогава каза, че няма смисъл да се лекува от това- имало ги във всеки организъм. Често има травми по лактите и коленете от падане.
gip11
 
Мнения: 4
Регистриран на: 17 Юни 2014, 10:06

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дермат

Мнениеот hmzzz » 18 Юни 2014, 10:45

Здравейте, от 3 дни детето ми има 2 неприятни пъпки с гнойно мехурче.Мислех,че е шарка но личната ми лекарка категорично каза че не е шарка, той се оплаква, че и в устата го боли, но не може да ми каже от какво, защото е на 2 години и половина.
Повече ме притеснява, че докато го спра той си разрани едната и сега в диаметър от около 4 см му е синьо.
Ще се радвам, ако успеете да изкажете мнение
hmzzz
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Юни 2014, 10:36

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дермат

Мнениеот Dr Violina Todeva » 22 Юни 2014, 14:56

gip11 написа:
Dr Violina Todeva написа:Благодаря Ви за бързите отговори д-р Тодева.
Силно казано е да са след лечение, разликата м/у 6020 и 6021 от останалите снимки е, че тези са правени тази сутрин на дневна светлина /без да са мазани/, а другите вечерна на изкуствена светлина и тъкмо са намазани/просто реших да снимам слид като го намазах/. Вчера бяхме на преглед при дерматолога - това е първо мазане с Бетазон трио. Не са ни правени никакви изследвания! В началото като го забелязах беше по-бледо, не толкова червено и тези пъпчици като мехурчета бяха по - малки, някак по-стегнати, а сега имам чувството, че вътре има някаква течност, но не съм сигурна. Тази "линейна лезия" в началото я нямаше- за мен е същото, има същите пъпчици и е такова лъскаво. Иначе самото петно е със същата големина като в началото.
Здравейте!

Разбирам за снимките! Аз считам от това, което виждам че се касае за импетиго - инфекция. Естествено няма как да съм напълно сигурна само от файловете.
Вашият син здраво дете ли е или боледува често? Известно ли Ви е дали е носител на стафилококи? Има ли оплаквания като чести хреми? Преди да се появят тези промени имаше ли травма на местата?

С уважение,
д-р Тодева


Здравейте,

Да, синът ми боледува много често, бързо развива пневмонии. Диспансеризиран е с бронхялна астма, но аз не съм много убедена, че има астма. Много рядко /обикновено зимно време/ получава пристъпи на задух. Веднъж му бяха открили стафилококи, но лекаря тогава каза, че няма смисъл да се лекува от това- имало ги във всеки организъм. Често има травми по лактите и коленете от падане.

Здравейте!

Наистина считам, че се касае за инфекция, поне от наличната информация. Естествено без преглед е възможно и да греша! Ако е импетиго, въпреки, че лечението би могло да е друго скоро ще трябва да премине обрива! Най вероятно са виновни травмите в комбинация със стафилококовото носителство!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дермат

Мнениеот Dr Violina Todeva » 22 Юни 2014, 15:20

hmzzz написа:Здравейте, от 3 дни детето ми има 2 неприятни пъпки с гнойно мехурче.Мислех,че е шарка но личната ми лекарка категорично каза че не е шарка, той се оплаква, че и в устата го боли, но не може да ми каже от какво, защото е на 2 години и половина.
Повече ме притеснява, че докато го спра той си разрани едната и сега в диаметър от около 4 см му е синьо.
Ще се радвам, ако успеете да изкажете мнение

Здравейте, hmzzz!

Има ли детето зачервено гърло или друга промяна в устата? Ако можете приложете снимка, за да се ориентирам по-добре!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот steliia » 04 Юли 2014, 20:41

Здравейте, имам бебе на 3 месеца. Преди около месец, може и повече забелязах пигментно петънце на крачето, под дупето. На скоро се появиха 3 петъца на рамото и по гръбчето. Те изглеждат като 3 лунички една до друга, не са релефни, а това на дупето е цяло. Въпросът ми е тези петна нормални ли са, наследствени... детето на е излагано на пряка слънчева светлина.
Благодаря!
steliia
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Юли 2014, 20:40

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 07 Юли 2014, 11:00

steliia написа:Здравейте, имам бебе на 3 месеца. Преди около месец, може и повече забелязах пигментно петънце на крачето, под дупето. На скоро се появиха 3 петъца на рамото и по гръбчето. Те изглеждат като 3 лунички една до друга, не са релефни, а това на дупето е цяло. Въпросът ми е тези петна нормални ли са, наследствени... детето на е излагано на пряка слънчева светлина.
Благодаря!

Здравейте, steliia!

Искам да Ви попитам някой в семейството Ви има ли подобни петна по кожата си? Детето здраво ли е? Можете ли да изпратите снимки на всички петна? Последно общият брой е 4, така ли?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта