Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 31 Юли 2018, 10:24

Joti написа:Здравейте,
Бебето ми е на 2 месеца. Претърпя операцията на 4 дни. На ръката, където е имало дренаж беше зашито. След сваляне на конците остана грозен белег, който е твърд и леко изпъкнал. Препоръчайте нещо за третиране. Хирургът ми предложи контратубекс, но бих искала и вашето мнение. В краен случай хирургическа намеса, която не бих желала.Прилагам снимка.

Здравейте!

Съветвам Ви да използвате дерматикс поне два месеца като след един месец ми пишете отново с приложена снимка!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 31 Юли 2018, 10:34

Христина.Иванова написа:Здравейте! Синът ми е на 4 г. и от бебе има проблем с кожата на ръцете и крачетата. Кожата му се бели на парцали и мястото остава зачервено. Няма сърбеж и болка. Водихме го на лекар, но без дори да го погледне каза , че е атопичен дерматит, но на мен не ми прилича. Моля за мнение. Предварително Ви благодаря

Здравейте!

можете ли да приложите снимки?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот asia.shivacheva » 30 Авг 2018, 17:11

Здравейте, моля да ми отговорите дали мога да ползвам хидратиращ лосион за тяло на А-Дерма при новородено. Лосионът не е от бебешката серия, но е продаден на мъжът ми за новородено в една аптека.
Прикачени файлове
IMG_20180830_170456.jpg
IMG_20180830_170456.jpg (998.89 KiB) Прегледано 325 пъти
asia.shivacheva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Авг 2018, 17:04

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 03 Сеп 2018, 11:53

asia.shivacheva написа:Здравейте, моля да ми отговорите дали мога да ползвам хидратиращ лосион за тяло на А-Дерма при новородено. Лосионът не е от бебешката серия, но е продаден на мъжът ми за новородено в една аптека.

Здравейте!

Да, може да използвате този лосион!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот skorpio781 » 01 Окт 2018, 16:29

Здравейте,

Пиша във връзка с дъщеря ми, която е на 3 месеца и 5 дена и от месец близо е със зачерврни гънки на вратлето, мишниците, сгъвките на ръцете и краката, включително и по самите ръце и няколко петна по тялото. Дерматологът, който я прегледа предположи че е алергия от нашият прах за пране/на детето дрехите се перат с детски/ и ни предписа локоуд крело с който мазахме 4 дена и нямаше ефект.Първоначалната козметика, която ползвахме беше на Хип/гел и олио/. След като се появиха зачервяванията преминах на А Дерма/млякото за тяло и душ гела/ - зелената серия, но ефекта беше краткотраен/около 2- 3 дена/. Пробвахме и на Д-р Тайс и интензивният лосион и душ олиото и отново ефекта беше 2-3 дена, като кожата и се изсуши и напука много и на сгъвките на крачетата просълзя.Това което забелязвам е, че с каквото и да се намаже и да има някакъв ефект, веднага щом я изкъпя и пламва отново. Виъпросът ми е дали това е вид дерматит или алергия и какво евентуално да предприема като лечение и помощна козметика евентуално?
Прилагам и снимки.

Благодаря предварително.
skorpio781
 
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Окт 2018, 12:40

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dji » 09 Окт 2018, 22:19

Здравствейте!

Детето е на 1.4 години. Доста често му се зачервява дупето по памперса. По точно в гънката до ануса. Имам един изписан от доктора крем, от който му минава, но ако спирам да го полщвам пак се зачервява. Дали мога да ползвам крем с такива съставки постоянно?
Natrii biboraci 1,0
Aqua dest 20,0
Zinci oxidat
Talci veneti 10,0
Vaselin cholest ad 100,0


Благодаря!
Dji
 
Мнения: 15
Регистриран на: 29 Окт 2017, 13:02

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот dip4ikova » 19 Окт 2018, 00:13

Здравейте, д-р Тодева!Ако препуциума е къс и не покрива главичката,как се отразява това на нежната и кожа?Променя ли се и чувствителността ,на самата главичка?Предварителни благодарности!
dip4ikova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Окт 2018, 23:59

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 23 Окт 2018, 11:32

skorpio781 написа:Здравейте,

Пиша във връзка с дъщеря ми, която е на 3 месеца и 5 дена и от месец близо е със зачерврни гънки на вратлето, мишниците, сгъвките на ръцете и краката, включително и по самите ръце и няколко петна по тялото. Дерматологът, който я прегледа предположи че е алергия от нашият прах за пране/на детето дрехите се перат с детски/ и ни предписа локоуд крело с който мазахме 4 дена и нямаше ефект.Първоначалната козметика, която ползвахме беше на Хип/гел и олио/. След като се появиха зачервяванията преминах на А Дерма/млякото за тяло и душ гела/ - зелената серия, но ефекта беше краткотраен/около 2- 3 дена/. Пробвахме и на Д-р Тайс и интензивният лосион и душ олиото и отново ефекта беше 2-3 дена, като кожата и се изсуши и напука много и на сгъвките на крачетата просълзя.Това което забелязвам е, че с каквото и да се намаже и да има някакъв ефект, веднага щом я изкъпя и пламва отново. Виъпросът ми е дали това е вид дерматит или алергия и какво евентуално да предприема като лечение и помощна козметика евентуално?
Прилагам и снимки.

Благодаря предварително.

Здравейте!

Не виждам приложените снимки!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 23 Окт 2018, 11:34

Dji написа:Здравствейте!

Детето е на 1.4 години. Доста често му се зачервява дупето по памперса. По точно в гънката до ануса. Имам един изписан от доктора крем, от който му минава, но ако спирам да го полщвам пак се зачервява. Дали мога да ползвам крем с такива съставки постоянно?
Natrii biboraci 1,0
Aqua dest 20,0
Zinci oxidat
Talci veneti 10,0
Vaselin cholest ad 100,0


Благодаря!

Здравейте!

Използвала ли сте судокрем или бепантен?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 23 Окт 2018, 11:34

dip4ikova написа:Здравейте, д-р Тодева!Ако препуциума е къс и не покрива главичката,как се отразява това на нежната и кожа?Променя ли се и чувствителността ,на самата главичка?Предварителни благодарности!

Здравейте!

Притесненията ви са излишни!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron