Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dji » 24 Окт 2018, 22:58

Да и Судокрем и Бепантен см пробвала - без резултат.
Dji
 
Мнения: 15
Регистриран на: 29 Окт 2017, 13:02

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 13 Ное 2018, 11:47

Dji написа:Да и Судокрем и Бепантен см пробвала - без резултат.

Спрете и използването на мокри кърпи! Колко често сменяте памперса и по колко изхождания по голяма нужда има детето!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Chukova » 13 Ное 2018, 16:35

Здравейте,дъщеря ми е на 1г и 6м. От няколко дни й се появяват странни перна по кожата и изчезват след минути ,след това се появяван на друго място и пак изезват.Появяват се предимно по ръце,крака и лице.Днес забелязвям ,че се чеши по главата и като погледнах и там има зачервени перна.Формата им е неопределена ,някои са кръгли други като драскотини. Появява се червено петно с бяла поддутина всредата.Прилагам снимка,за да добиете представа.
Прикачени файлове
IMG-371033e3381977a1f07cc14e431e01a7-V.jpg
IMG-371033e3381977a1f07cc14e431e01a7-V.jpg (152.59 KiB) Прегледано 268 пъти
Chukova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Ное 2018, 16:22

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Karra » 14 Ное 2018, 16:26

Здравейте, синът ми е на 14 месеца. Има жълтеникаво кафяви пъпки по лицето и тялото. Преди 9 месеца му поставиха диагноза - молуски. Оказа се грешна. Сегашната е ксантоми. Изпращам Ви снимки на мейла. Тук не мога да ги кача. Моля за Вашето мнение. Благодаря!
Karra
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Ное 2018, 16:06

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот sveko2000 » 26 Ное 2018, 11:08

Д-р Тодева имам три въпроса на ,които Ви моля да ми разясните.Единия е свързан с интимната хигиена при мъжа.Зная ,че по принцип главичката на пениса е вътрешен орган и е покрита от специална кожа,която трябва да се измива само с вода без никакви измивни продукти.При мен обаче наскоро ми премахнаха предпазната кожичка,поради стесняване и сега цялата главичка е постянно заголена.Как се процедира сега при положение ,че главичката вече е външен орган и нейната кожа става обикновена външна кожа с течение на времето?Не трябва ли нейната хигиена вече да е като на останалата част от тялото и да трябва да се измива със сапун или душ гел за тяло,а не само с вода?Какво да правя , само да обтривам главичката със ръка под струята или преди това ,да я насапунисвам? Другия ми въпрос е относно мастурбирането.Вярно ли е,че главичката никога не трябва да се търка директно с ръка ,а само с покриващата я кожичка защото се увреждали нейната инервация и сетивност?Ако това е така значи аз не мога да мастурбирам никога повече,защото нямам кожичка.Третият ми въпрос е ,ако не водя полов живот и не мастурбирам ще ми стане ли нещо?Истина ли е ,че спермата се събира и ако не се изхвърли повече от седмица ,тя излиза сама по време на сън или при напъване или вълнение и не е задължително да се мастурбира ,ако не се води полов живот?
sveko2000
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Ное 2018, 10:34

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 03 Дек 2018, 11:24

Chukova написа:Здравейте,дъщеря ми е на 1г и 6м. От няколко дни й се появяват странни перна по кожата и изчезват след минути ,след това се появяван на друго място и пак изезват.Появяват се предимно по ръце,крака и лице.Днес забелязвям ,че се чеши по главата и като погледнах и там има зачервени перна.Формата им е неопределена ,някои са кръгли други като драскотини. Появява се червено петно с бяла поддутина всредата.Прилагам снимка,за да добиете представа.

Здравейте!

Предполагам, че проблемът е решен! Извинявам се за късния отговор!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 03 Дек 2018, 11:26

Karra написа:Здравейте, синът ми е на 14 месеца. Има жълтеникаво кафяви пъпки по лицето и тялото. Преди 9 месеца му поставиха диагноза - молуски. Оказа се грешна. Сегашната е ксантоми. Изпращам Ви снимки на мейла. Тук не мога да ги кача. Моля за Вашето мнение. Благодаря!

Здравейте!

Изпратила ли сте снимки?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 03 Дек 2018, 12:15

sveko2000 написа:Д-р Тодева имам три въпроса на ,които Ви моля да ми разясните.Единия е свързан с интимната хигиена при мъжа.Зная ,че по принцип главичката на пениса е вътрешен орган и е покрита от специална кожа,която трябва да се измива само с вода без никакви измивни продукти.При мен обаче наскоро ми премахнаха предпазната кожичка,поради стесняване и сега цялата главичка е постянно заголена.Как се процедира сега при положение ,че главичката вече е външен орган и нейната кожа става обикновена външна кожа с течение на времето?Не трябва ли нейната хигиена вече да е като на останалата част от тялото и да трябва да се измива със сапун или душ гел за тяло,а не само с вода?Какво да правя , само да обтривам главичката със ръка под струята или преди това ,да я насапунисвам? Другия ми въпрос е относно мастурбирането.Вярно ли е,че главичката никога не трябва да се търка директно с ръка ,а само с покриващата я кожичка защото се увреждали нейната инервация и сетивност?Ако това е така значи аз не мога да мастурбирам никога повече,защото нямам кожичка.Третият ми въпрос е ,ако не водя полов живот и не мастурбирам ще ми стане ли нещо?Истина ли е ,че спермата се събира и ако не се изхвърли повече от седмица ,тя излиза сама по време на сън или при напъване или вълнение и не е задължително да се мастурбира ,ако не се води полов живот?

Здравейте!

Най-добре е да разговаряте със сексолог, повечето Ви проблеми се дължат на притеснението което изпитвате! Един разговор със специалист ще Ви помогне да се справите!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот diamond » 08 Яну 2019, 14:09

Здравейте Д-р Тодева, имам бебе на 9 месеца. На 25 ноември получи обрив по коремчето и ръчичката. Личния лекар каза че е хранителна алергия, беше ял пилешко месо което не беше проверено също и жълтък. Пихме фенистил на капки 10 дни. Имаше леко подобрение тоест взеха да изчезват и да намаляват червенината, но след близо седмица се появиха отново. Когато го заведох личната каза че този път е от претопляне. Спряхме месата и жълтъка , но обривите си стояха, след което се появиха груби червени петна. Забележих че го сърбят. Отново го заведох при личната и тя каза че в следствие на неизяснената за мен алергия е получил атопичен дерматит. Започнахме да го къпем на 3-4 дни. Използваме Адерма душ-олио и мажа с крема за атопична кожа Екзомега пак на Адерма. А иначе от раждането е със синята серия на Адерма. Пера с тео бебе от скоро, пускам 2-3 допълнителни изплаквания, но всичко без резултат. Моля за вашата помощ! Благодаря Ви предварително! Изпращам снимки
Прикачени файлове
2A75A152-00CB-4FC7-A895-4189DAEA1E17.jpeg
2A75A152-00CB-4FC7-A895-4189DAEA1E17.jpeg (151.65 KiB) Прегледано 207 пъти
diamond
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Яну 2019, 12:30

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Satoff » 09 Яну 2019, 11:58

Здравейте!
Синът ми (на 3,5г) и дъщеря ми (на 7,5г) преболедуваха от варицела в последния месец (съответно от 6.12 и от 19.12). Тежката фаза отмина, но и двамата имат белези. По-големи и повече са при сина ми -дупчици по лицето и гърдите. До момента сме ползвали Цикакрем на Уриаж и Джинджира Алба. Има ли подходящо за тях средство за заличаване на белезите?
Satoff
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Яну 2019, 11:49

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron