Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот anna piponkova » 19 Юли 2014, 09:50

Д-р Тодева ,здравейте!Преди 2 години(тогава беше на 5 години) на моят син му направихме циркумцизия с лазер в реномирана частна клиника в България.Той намаше никакви физиологични проблеми ,просто исках да избегнем евентуални такива и направихме операцията чисто профилактично,както и от естетически съображения.Просто смятам ,че пениса без препуциум изглежда много по-добре ,отколкото с тази напълно излишна и нелицеприятна кожа.След операцията ми казаха да топим пишунката всеки ден ,след хигиенните процедури в чашка с отвара от смрадлика за 5 минути.Вече 2 години правим това редовно ,но той пораства и става все по-трудно ,защото вече се къпе сам и ме съмнява да бъде осторожен....Въпреки ,че аз вече съм взела решение и процеса е необратим ,все пак се интересувам от мнението Ви относно процедурата.Ако трябва да ми отговорите с една дума относно това кое е по-добре за момчето,препуциума да бъде премахнат или запазен,какъв ще бъде отговора Ви?Вие сте млад специалист и мнението Ви на дерматолог ,е много ценено от мен!Другия ми въпрос е свързан с топенето в отвара от смрадлика.Как се отразява то на кожата на пишунката и най-вече на нейната главичка?Можем ли да разредим топенето ,например до 2 седмично?Предварително изказвам огромни благодарности!Сигурна съм ,че завидната позитивност която извира от Вас ще ви донесе огромни успехи!
anna piponkova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Юли 2014, 09:13

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 20 Юли 2014, 13:09

anna piponkova написа:Д-р Тодева ,здравейте!Преди 2 години(тогава беше на 5 години) на моят син му направихме циркумцизия с лазер в реномирана частна клиника в България.Той намаше никакви физиологични проблеми ,просто исках да избегнем евентуални такива и направихме операцията чисто профилактично,както и от естетически съображения.Просто смятам ,че пениса без препуциум изглежда много по-добре ,отколкото с тази напълно излишна и нелицеприятна кожа.След операцията ми казаха да топим пишунката всеки ден ,след хигиенните процедури в чашка с отвара от смрадлика за 5 минути.Вече 2 години правим това редовно ,но той пораства и става все по-трудно ,защото вече се къпе сам и ме съмнява да бъде осторожен....Въпреки ,че аз вече съм взела решение и процеса е необратим ,все пак се интересувам от мнението Ви относно процедурата.Ако трябва да ми отговорите с една дума относно това кое е по-добре за момчето,препуциума да бъде премахнат или запазен,какъв ще бъде отговора Ви?Вие сте млад специалист и мнението Ви на дерматолог ,е много ценено от мен!Другия ми въпрос е свързан с топенето в отвара от смрадлика.Как се отразява то на кожата на пишунката и най-вече на нейната главичка?Можем ли да разредим топенето ,например до 2 седмично?Предварително изказвам огромни благодарности!Сигурна съм ,че завидната позитивност която извира от Вас ще ви донесе огромни успехи!

Здравейте, anna piponkova!

Според мен вече не е необходимо такава процедура със смрадлика, минало е достатъчно много време от манипулацията! Достатъчно е да го обучите как да се измива добре предимно с вода и по-рядко с измивни препарати.
Според мен няма причина да се притеснявате за решението, което сте взела за премахване на препуциума. Тази манипулация ще има много предимства за него!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Zlatilova » 05 Авг 2014, 10:43

Здравейте Д-р Тодева!Моя син е на 3г и 9м излязаха му по крачетата мехурчета пълни с течност ,които му излизат всяка година през лятото,сами се спукват и минават после пак му излизат.Неса много на брой най много 3.Може ли да ми кажете с каво мога да го мажа и какво се появяват.Благодаря предварително.
Zlatilova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Авг 2014, 10:33

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 06 Авг 2014, 12:41

Zlatilova написа:Здравейте Д-р Тодева!Моя син е на 3г и 9м излязаха му по крачетата мехурчета пълни с течност ,които му излизат всяка година през лятото,сами се спукват и минават после пак му излизат.Неса много на брой най много 3.Може ли да ми кажете с каво мога да го мажа и какво се появяват.Благодаря предварително.

Здравейте, Zlatilova!

Възможно е детето да има инфекция и да е необходимо лечение с антиботик - локален и/или системен. Докато не се премахне причината ще продължат да излизат. Съветвам Ви да посетите кожен лекар и да не провеждате самолечение!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Zlatilova » 07 Авг 2014, 09:20

Благодаря за съвета
Zlatilova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Авг 2014, 10:33

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот wazzup » 20 Авг 2014, 23:08

Здравейте д-р Тодева!Бебето ми е на 4 месеца,...още от раждането беше със стафилококова инфекция--вътреболнична зараза :(,..лекувахме го с пиоктанинов разтвор,.пъпките по ръцете,корема и гърба му минаха,..но тези на лицето останаха,...в смисъл не са с бели върхове,засъхнали се,..но се вижда една награпавеност и все едно пъпките са засъхнали,..но са си там вече 4 месец,..по лицето на бебето има и черни точки,...може ли да ми кажете,..дали това са все още пъпките от стафилококовата инфекция и евентуално с какво да ги лекувам!Тридерм-а подходящ ли е за 4 месечно бебе?Благодаря предварително!
wazzup
 
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Авг 2014, 23:00

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 21 Авг 2014, 12:35

wazzup написа:Здравейте д-р Тодева!Бебето ми е на 4 месеца,...още от раждането беше със стафилококова инфекция--вътреболнична зараза :(,..лекувахме го с пиоктанинов разтвор,.пъпките по ръцете,корема и гърба му минаха,..но тези на лицето останаха,...в смисъл не са с бели върхове,засъхнали се,..но се вижда една награпавеност и все едно пъпките са засъхнали,..но са си там вече 4 месец,..по лицето на бебето има и черни точки,...може ли да ми кажете,..дали това са все още пъпките от стафилококовата инфекция и евентуално с какво да ги лекувам!Тридерм-а подходящ ли е за 4 месечно бебе?Благодаря предварително!

Здравейте, wazzup!

Възможно е детето да има акне при бебета. Тридерма не е уместен във Вашия случай, а обикновено това изобщо не е избор на лекарство за толкова малко дете. Съветвам Ви да посетите кожен лекар!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот wazzup » 21 Авг 2014, 14:24

Посетихме кожен,..при това ПРОФЕСОР,..няма да цитирам имена,..понеже и аз съм от гилдията и държа на коректността,..та въпросния професор ни предписа ТРИДЕРМ :(! И на мен по скоро ми прилича на акне,..понеже има и комедони!Ще се консултирам и с друг специалист,..но ако евентуално е акне има ли нужда от лечение и какво би могло да е то!Детето е само на кърма и нищо друго ,..дори вода не пие!Благодаря отново!
wazzup
 
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Авг 2014, 23:00

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 24 Авг 2014, 11:02

wazzup написа:Посетихме кожен,..при това ПРОФЕСОР,..няма да цитирам имена,..понеже и аз съм от гилдията и държа на коректността,..та въпросния професор ни предписа ТРИДЕРМ :(! И на мен по скоро ми прилича на акне,..понеже има и комедони!Ще се консултирам и с друг специалист,..но ако евентуално е акне има ли нужда от лечение и какво би могло да е то!Детето е само на кърма и нищо друго ,..дори вода не пие!Благодаря отново!

Здравейте, wazzup!

Да, консултирайте се и с друг специалист. При акнето при новородени има две възможности, както да се провежда лечение, така и да не се прилага абсолютно нищо. За съжаление без да съм видяла детето не мога да Ви кажа кой подход ще е най-подходящ.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот miglena totkova » 08 Сеп 2014, 21:39

Здравейте д-р Тодева !На синът ми , му беше направено циркумцизио поради фимоза и ни предписаха топене на членчето всеки ден по 5 минути в отвара от смрадлика .Вярно ли е,че баните със смрадлика овен заздравяващо на раничките ,загрубяват и главичката на членчето?Благодаря в аванс!
miglena totkova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Сеп 2014, 21:35

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта