Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 19 Фев 2019, 11:50

Румяна.Илиева написа:Ето снимките. Дано се вижда добре.

Здравейте!

По-добре използвайте крем Екзомега на А-дерма или Ксеракалм на Авен.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот zoriiv » 20 Мар 2019, 15:52

Dr Violina Todeva написа:
zoriiv написа:Здравейте. Дъщеря ми е 4м и се появи червено петно (прикачам снимка) няколко пръста под лявата мишница. Педиатъра ни предписа клотримазол крем. Използва ме го от вчера и има леко подобрение. Не дава индикации да я боли или сърби. Има ме котки, но не живеят с нас случвало се е да се вмъкнат в къщи, но са нямали никакъв допир с нея или нейни неща. Преди да се появи бях започнала да я обличам вечер повече, тъй като ръцете й сутрин бяха студени.
От малък град сме и не мога да я заведа на добър кожен лекар заради грипната епидемия. Моля Ви за помощ. Предварително Ви благодаря за отделеното време

Здравейте?

Как е детето след приложение на клотримазол за десет дни?

С уважение,
д-р Тодева


Здравейте. Подобрение се видя след дву седмично ползване на клотримазол, и напълно изчезна след четири.
zoriiv
 
Мнения: 6
Регистриран на: 30 Яну 2019, 13:53

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот radost8888 » 15 Апр 2019, 17:14

Здравейте,
Моля ви кажете какво мога да използвам при подсечено дупе на детето...вече ни изписват трети вид антибиотичен крем.... минава му ,но все пак не е сякаш добре постоянно да се прибягва до кортикостероиди.... иначе съм ползвала судокрем, здраве,правен в аптека крем също . през две,три седмици се подсича много и не знам какво да ползвам вече. Благодаря предварително.
radost8888
 
Мнения: 7
Регистриран на: 15 Апр 2019, 17:03

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 16 Апр 2019, 11:06

radost8888 написа:Здравейте,
Моля ви кажете какво мога да използвам при подсечено дупе на детето...вече ни изписват трети вид антибиотичен крем.... минава му ,но все пак не е сякаш добре постоянно да се прибягва до кортикостероиди.... иначе съм ползвала судокрем, здраве,правен в аптека крем също . през две,три седмици се подсича много и не знам какво да ползвам вече. Благодаря предварително.

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки? Използвате ли мокри кърпи?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот radost8888 » 16 Апр 2019, 14:12

Вече е в пъти по добре , но мажа 5 ти ден с дактакорт и тридерм ....ползвам мокри кърпички...нямам възможност да мия след всяка смяна на памперса.
Благодаря ви за бързия отговор.( не успявам да пратя снимка файла е голям ...така изписва.
radost8888
 
Мнения: 7
Регистриран на: 15 Апр 2019, 17:03

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 17 Апр 2019, 11:06

radost8888 написа:Вече е в пъти по добре , но мажа 5 ти ден с дактакорт и тридерм ....ползвам мокри кърпички...нямам възможност да мия след всяка смяна на памперса.
Благодаря ви за бързия отговор.( не успявам да пратя снимка файла е голям ...така изписва.

Здравейте!

Спрете мокрите кърпи, за да има ефект в дългосрочен план. Измивайте или на течаща вода или почиствайте с кухненска хартия намокрена с топла вода!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот radost8888 » 17 Апр 2019, 15:15

Благодаря много д-р Тодева .
radost8888
 
Мнения: 7
Регистриран на: 15 Апр 2019, 17:03

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот tanya.dimitrova » 18 Апр 2019, 09:25

Здравейте!Дъщеря ми е на девет години.Преди около година скалпа на главата й започна да се лющи.пробвах няколко шампоан от медицинската козметика, но проблема се задълбочаваше.Октомври месец и се появи раничка на главата, силно зачервена и лющеща.посетихме дерматолжка в Ст. Загора диагнозата е себореен дерматит. Проведохме три месечно лечение с ликуид,два вида шампоан на дюкре и лосион за след измиване пак на дюкре.Ефект имаше, само докато мазахме с ликуид, искам да отбележа, че го спирахме постепенно по схема.Сега проблема е отново същия, раничката се появява отново, скалпа започва да се лющи.Продължаваме със същите шампоани, но няма ефект,косата й от два месеца започна силно да капе!Моля за вашето мнение! Благодаря предварително!
tanya.dimitrova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Апр 2019, 09:09

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 18 Апр 2019, 12:05

tanya.dimitrova написа:Здравейте!Дъщеря ми е на девет години.Преди около година скалпа на главата й започна да се лющи.пробвах няколко шампоан от медицинската козметика, но проблема се задълбочаваше.Октомври месец и се появи раничка на главата, силно зачервена и лющеща.посетихме дерматолжка в Ст. Загора диагнозата е себореен дерматит. Проведохме три месечно лечение с ликуид,два вида шампоан на дюкре и лосион за след измиване пак на дюкре.Ефект имаше, само докато мазахме с ликуид, искам да отбележа, че го спирахме постепенно по схема.Сега проблема е отново същия, раничката се появява отново, скалпа започва да се лющи.Продължаваме със същите шампоани, но няма ефект,косата й от два месеца започна силно да капе!Моля за вашето мнение! Благодаря предварително!

Здравейте!

Ако желаете се обадете да прегледам детето. Ако се касае за себореен дерматит, той има хроничен ход и е много важна профилактиката, за да не се използват редовно стероидни препарати.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот msgeorg » 10 Юни 2019, 12:40

Здравейте,
имам бебенце на 2 месеца борим се вече от 1 месец с крусти по главата и от 1 седмица има подутина, която не е зачервена, не расте и няма изтичане на секрет. Заведохме го вече на двама педиатри, които смятат че няма проблем и подутината сама ще изчезне. Притесняваме се да не е някаква инфекция. Как може да бъде отхвърлено такова предположение? И бихте ли ни посъветвали какъв шампоан или крем да използваме? С козметиката на Mustela нямаме подобрение.
msgeorg
 
Мнения: 7
Регистриран на: 10 Дек 2014, 12:59

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron