Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 11 Юни 2019, 12:20

msgeorg написа:Здравейте,
имам бебенце на 2 месеца борим се вече от 1 месец с крусти по главата и от 1 седмица има подутина, която не е зачервена, не расте и няма изтичане на секрет. Заведохме го вече на двама педиатри, които смятат че няма проблем и подутината сама ще изчезне. Притесняваме се да не е някаква инфекция. Как може да бъде отхвърлено такова предположение? И бихте ли ни посъветвали какъв шампоан или крем да използваме? С козметиката на Mustela нямаме подобрение.

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот petqradostinova » 18 Юни 2019, 22:41

Здравейте!На синът ми му премахнаха предпазната кожичка на члена,поради стесняване.Изисква ли това специален избор на бельо или няма значение?Вярно ли е ,че вече трябва да ползва само ластично и прилепнало бельо и в никакъв случай свободни боксерки от чист памук?Причината била ,че при свободните боксерки главичката е подложена на непрекъснато търкане в тях и от това, се намалявала нейната чувствителност.Това така ли е ,или не?Аз пък зная ,че този тип бельо е най-подходящ по принцип за мъжете ,защото не се притискат тестисите им.Какво бельо според Вас е по-добре да му купувам като се има предвид ,че е без кожичка?Предварително благодаря!
petqradostinova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Юни 2019, 22:20

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 02 Юли 2019, 10:30

petqradostinova написа:Здравейте!На синът ми му премахнаха предпазната кожичка на члена,поради стесняване.Изисква ли това специален избор на бельо или няма значение?Вярно ли е ,че вече трябва да ползва само ластично и прилепнало бельо и в никакъв случай свободни боксерки от чист памук?Причината била ,че при свободните боксерки главичката е подложена на непрекъснато търкане в тях и от това, се намалявала нейната чувствителност.Това така ли е ,или не?Аз пък зная ,че този тип бельо е най-подходящ по принцип за мъжете ,защото не се притискат тестисите им.Какво бельо според Вас е по-добре да му купувам като се има предвид ,че е без кожичка?Предварително благодаря!

Здравейте!

Притесненията Ви са неоснователни. Купувайте меко, памучно бельо, независимо дали са слипове или боксерки.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Cyanide_81 » 10 Авг 2019, 18:45

Здравейте, синът ми е на почти 4 месеца. От известно време има кожен обрив по бузките, голямо петно на гърдите, външната страна на ръцете между лакътя и китката,и много слабо по крачетата между коляното и глезена. От време на време затихва и после пак се появява. Изпращам снимки, за да го видите, на които е намазан с бепантен и затова лъщи. Не мога да определя дали го сърби, но е възможно, защото е неспокоен. Обривът е червен, пъпчици,които се сливат и сякаш имат мехурчета. След дена-два се образува коричка и се лющи, но не изчезва, а процесът започва отново. Намираме се в Холандия, а тук лекарите са прекалено предпазливи и никой не може да ми помогне за момента. Един педиатър каза екзема, но определено не съм сигурна в това. Детето се храни добре, на изкуствено мляко е, нощем спи спокойно, като изключим последните две вечери, но не знам дали е свързано с обрива. Надявам се да можете да ми помогнете. Благодаря предварително!
Прикачени файлове
IMG_20190810_174425.jpg
IMG_20190810_174425.jpg (583.26 KiB) Прегледано 432 пъти
Cyanide_81
 
Мнения: 4
Регистриран на: 10 Авг 2019, 18:33

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Cyanide_81 » 10 Авг 2019, 18:47

Още една снимка на 4 месечното бебе.
Прикачени файлове
IMG_20190810_174608.jpg
IMG_20190810_174608.jpg (596.87 KiB) Прегледано 431 пъти
Cyanide_81
 
Мнения: 4
Регистриран на: 10 Авг 2019, 18:33

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 12 Авг 2019, 11:59

Cyanide_81 написа:Здравейте, синът ми е на почти 4 месеца. От известно време има кожен обрив по бузките, голямо петно на гърдите, външната страна на ръцете между лакътя и китката,и много слабо по крачетата между коляното и глезена. От време на време затихва и после пак се появява. Изпращам снимки, за да го видите, на които е намазан с бепантен и затова лъщи. Не мога да определя дали го сърби, но е възможно, защото е неспокоен. Обривът е червен, пъпчици,които се сливат и сякаш имат мехурчета. След дена-два се образува коричка и се лющи, но не изчезва, а процесът започва отново. Намираме се в Холандия, а тук лекарите са прекалено предпазливи и никой не може да ми помогне за момента. Един педиатър каза екзема, но определено не съм сигурна в това. Детето се храни добре, на изкуствено мляко е, нощем спи спокойно, като изключим последните две вечери, но не знам дали е свързано с обрива. Надявам се да можете да ми помогнете. Благодаря предварително!

Здравейте!

Най-вероятно детето има екзема, но ми е трудно да дам препоръки от дистанция. Колко често го къпете? Използвате ли нещо след къпане? Препоръчвам да посетите специалист, за да дадат указания какво да правите.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Cyanide_81 » 13 Авг 2019, 10:33

Здравейте, благодаря за отговора. Къпем го през ден с олио за вана. Преди използвахме лосион за тяло, от известно време само бепантен за бебета. Преди седмица му сложиха двойна ваксина, възможно ли е да е от нея? И преди е имал малки такива обривчета, но не обърнах внимание дали е било след ваксина.Ходихме отново на лекар, потвърдиха диагнозата екзема и изписаха крем, който съдържа 50% вазелин, някакъв восък, вода , Cetiol V - което е пак с някакви козметични приложения и някаква киселина. Мажа го, а обривите растат и се разпространяват. Другата седмица се прибираме в България и ще отидем на наш лекар, но ми се иска нещо поне да го облекчи дотогава. Може ли да има сериозни последствия ако се разпространи по цялото тяло (вече е почти навсякъде)? Може ли да го мажа със слаб разтвор на смрадлика? Благодаря отново за вниманието.
С уважение,
Женя Димитрова
Cyanide_81
 
Мнения: 4
Регистриран на: 10 Авг 2019, 18:33

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 13 Авг 2019, 14:31

Cyanide_81 написа:Здравейте, благодаря за отговора. Къпем го през ден с олио за вана. Преди използвахме лосион за тяло, от известно време само бепантен за бебета. Преди седмица му сложиха двойна ваксина, възможно ли е да е от нея? И преди е имал малки такива обривчета, но не обърнах внимание дали е било след ваксина.Ходихме отново на лекар, потвърдиха диагнозата екзема и изписаха крем, който съдържа 50% вазелин, някакъв восък, вода , Cetiol V - което е пак с някакви козметични приложения и някаква киселина. Мажа го, а обривите растат и се разпространяват. Другата седмица се прибираме в България и ще отидем на наш лекар, но ми се иска нещо поне да го облекчи дотогава. Може ли да има сериозни последствия ако се разпространи по цялото тяло (вече е почти навсякъде)? Може ли да го мажа със слаб разтвор на смрадлика? Благодаря отново за вниманието.
С уважение,
Женя Димитрова

Здравейте!

Бихте могла докато се приберете в България и го види специалист да си взмете козметика Авен, серията Ксеракалм измивно олио и емолиентен крем за след къпане. Използвайте само нея, би трябвало да донесе облекчение.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Cyanide_81 » 13 Авг 2019, 18:32

Благодаря ви!
С уважение,
Женя Димитрова
Cyanide_81
 
Мнения: 4
Регистриран на: 10 Авг 2019, 18:33

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот kristina.georgieva1 » 19 Авг 2019, 09:08

Здравейте! Детото ми беше с варицела и на нослето мисля че ще остане белег. С какво мога да мажа?
kristina.georgieva1
 
Мнения: 4
Регистриран на: 18 Юли 2019, 18:22

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта