Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 03 Окт 2019, 11:27

raddost написа:Здравейте, д-р Тодева!
Синът ми/5г./ има следния кожен проблем - ръчичките му постоянно са влажни и кожата на възглавничките на пръстчетата е зачервена и се бели, все едно ще падне цялата. Дори и малко да ги намокри и стават като "гъби". Сега този проблем се пренесе и върху дланите, появиха се червени петънца и кожата и там започна да се бели.
Възможно ли е да се дължи на някакъв дезинфектант или почистващ препарат, който се използва вкъщи или в детската градина, замърсен пясъчник, липса на витамини или проблема е друг? Използвали сме Хомеоплазмин, но без резултат. Водили сме го при различни лекари, но никой не може да разбере за какво става въпрос. :(
На какво може да се дължи това и какви мерки да вземем?
Благодаря Ви!

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот raddost » 04 Окт 2019, 21:59

Здравейте, д-р Тодева!
Изпратих снимките на електронната Ви поща.
Благодаря!
raddost
 
Мнения: 4
Регистриран на: 07 Юни 2019, 07:50

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот raddost » 07 Окт 2019, 15:28

Dr Violina Todeva написа:
raddost написа:Здравейте, д-р Тодева!
Синът ми/5г./ има следния кожен проблем - ръчичките му постоянно са влажни и кожата на възглавничките на пръстчетата е зачервена и се бели, все едно ще падне цялата. Дори и малко да ги намокри и стават като "гъби". Сега този проблем се пренесе и върху дланите, появиха се червени петънца и кожата и там започна да се бели.
Възможно ли е да се дължи на някакъв дезинфектант или почистващ препарат, който се използва вкъщи или в детската градина, замърсен пясъчник, липса на витамини или проблема е друг? Използвали сме Хомеоплазмин, но без резултат. Водили сме го при различни лекари, но никой не може да разбере за какво става въпрос. :(
На какво може да се дължи това и какви мерки да вземем?
Благодаря Ви!

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки?

С уважение,
д-р Тодева



Здравейте, д-р Тодева!
Изпратих снимките на електронната Ви поща, тъй като не успях да ги кача тук.
raddost
 
Мнения: 4
Регистриран на: 07 Юни 2019, 07:50

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Айше.Халил » 04 Ное 2019, 23:31

Здравейте, дъщеря ми е на година и десет месеца. Преди повече от два месеца и се появиха упорити пъпки около гениталиите, за които педиатърът ни изписа тридерм. След употребата, пъпките изчезнаха, но се появи един гаден сърбеж. Три пъти я водих на дерматолог, изписаха ни кремове на Avene, A-derma и адвантан мляко, но не помогнаха, правих и бани със смрадлика, лайка и сода бикарбонат, сърбежа продължава. Няма зачервено, а само сърбеж. На какво може да се дължи, моля Ви за съвет! Само да дъпълня, че все още е с памперси!

Още за Генитален сърбеж при деца | Симптом от Framar.bg: https://medpedia.framar.bg/%D1%81%D0%B8 ... 1%86%D0%B0
Айше.Халил
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Ное 2019, 23:18

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Надя Б » 08 Ное 2019, 09:57

Здравейте

Казвам се Надя Бабева

Бебенцето ми е момиченце на 10 месеца и преди месец и изби пъпка с ужасен бял връх от вътрешната страна на лявата ръчичка в областта между подмишницата и лакътя.Както и да е мазах я с крем здраве и след около десетина дни изчезна като премина през етап на съхнене.

Преди 4 дни мъжа ми забеляза ,че на същото място отново има образувание,но този път не е с бял връх.
Много се безпокоя и затова ви изпращам снимка на сегашната пъпка,и ще означава много за мен вашето компетентно мнение!
Моля ви помогнете ми със съвет!

Благодаря предварително

С Уважение
Н.Бабева
Прикачени файлове
6CD268E4-3007-4AAF-9AD7-223E8821DA27.jpg
6CD268E4-3007-4AAF-9AD7-223E8821DA27.jpg (57.12 KiB) Прегледано 372 пъти
Надя Б
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Ное 2019, 18:21

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 12 Ное 2019, 11:56

raddost написа:
Dr Violina Todeva написа:
raddost написа:Здравейте, д-р Тодева!
Синът ми/5г./ има следния кожен проблем - ръчичките му постоянно са влажни и кожата на възглавничките на пръстчетата е зачервена и се бели, все едно ще падне цялата. Дори и малко да ги намокри и стават като "гъби". Сега този проблем се пренесе и върху дланите, появиха се червени петънца и кожата и там започна да се бели.
Възможно ли е да се дължи на някакъв дезинфектант или почистващ препарат, който се използва вкъщи или в детската градина, замърсен пясъчник, липса на витамини или проблема е друг? Използвали сме Хомеоплазмин, но без резултат. Водили сме го при различни лекари, но никой не може да разбере за какво става въпрос. :(
На какво може да се дължи това и какви мерки да вземем?
Благодаря Ви!

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки?

С уважение,
д-р Тодева



Здравейте, д-р Тодева!
Изпратих снимките на електронната Ви поща, тъй като не успях да ги кача тук.

Ще Ви изпратя отговор като видя снимките!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 12 Ное 2019, 12:01

Айше.Халил написа:Здравейте, дъщеря ми е на година и десет месеца. Преди повече от два месеца и се появиха упорити пъпки около гениталиите, за които педиатърът ни изписа тридерм. След употребата, пъпките изчезнаха, но се появи един гаден сърбеж. Три пъти я водих на дерматолог, изписаха ни кремове на Avene, A-derma и адвантан мляко, но не помогнаха, правих и бани със смрадлика, лайка и сода бикарбонат, сърбежа продължава. Няма зачервено, а само сърбеж. На какво може да се дължи, моля Ви за съвет! Само да дъпълня, че все още е с памперси!

Още за Генитален сърбеж при деца | Симптом от Framar.bg: https://medpedia.framar.bg/%D1%81%D0%B8 ... 1%86%D0%B0

Здравейте!

Има ли някакви промени или оплакванията са единствено от сърбеж? Колко често се изхожа по голяма нужда? Използвате ли мокри кърпи?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 12 Ное 2019, 12:09

Надя Б написа:Здравейте

Казвам се Надя Бабева

Бебенцето ми е момиченце на 10 месеца и преди месец и изби пъпка с ужасен бял връх от вътрешната страна на лявата ръчичка в областта между подмишницата и лакътя.Както и да е мазах я с крем здраве и след около десетина дни изчезна като премина през етап на съхнене.

Преди 4 дни мъжа ми забеляза ,че на същото място отново има образувание,но този път не е с бял връх.
Много се безпокоя и затова ви изпращам снимка на сегашната пъпка,и ще означава много за мен вашето компетентно мнение!
Моля ви помогнете ми със съвет!

Благодаря предварително

С Уважение
Н.Бабева

Здравейте!

Най-вероятно това, което се вижда се дължи на вторично инфектиране. Препоръчвам Ви лично да посетите дерматолог, за да се стартира лечение.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Natalia__96 » 25 Ное 2019, 18:05

Здравейте от известно време малкия (на 5 месеца) има проблеми с кожата,започна се със ситни пъпчици по гушката(усещаха се като шкурка), който преминаха по корема и гръбчето. След консултация с педиатър му изписа mustela stelatopia emollient cream, пъпчъците намаляха, но се замениха от червени петна
Natalia__96
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Ное 2019, 17:09

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 27 Ное 2019, 12:38

Natalia__96 написа:Здравейте от известно време малкия (на 5 месеца) има проблеми с кожата,започна се със ситни пъпчици по гушката(усещаха се като шкурка), който преминаха по корема и гръбчето. След консултация с педиатър му изписа mustela stelatopia emollient cream, пъпчъците намаляха, но се замениха от червени петна

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта