Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Тео » 20 Дек 2019, 22:58

Здравейте за 4г дете сух и лющещ скалп себореен дерматит след превантивно пръскане с препарат Хедрин против въшки...казаха...ползвахме много неща Лс Рош бауме .Юриаж.кокосово...и мн д-р без ефект...
Тео
 
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Дек 2019, 22:53

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 02 Яну 2020, 12:01

Тео написа:Здравейте за 4г дете сух и лющещ скалп себореен дерматит след превантивно пръскане с препарат Хедрин против въшки...казаха...ползвахме много неща Лс Рош бауме .Юриаж.кокосово...и мн д-р без ефект...

Здравейте!

Посещавали ли сте кожен лекар? Опитайте с бебешко олио да постои 15 минути преди измиване на косата, ако не помогне, задължително посетете лично специалист!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Тео » 04 Яну 2020, 00:07

Да минахме няколко доктори...изписваха Юриаж ла Рош бауме. Дюкре млн корички....просто стой сух... съвет моля или препарат...
Тео
 
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Дек 2019, 22:53

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот izabela.balkanska » 04 Яну 2020, 22:02

Здравейте! Дъщеря ми на 2г. и 2м. от седмица е с обрив на предмишницата и на двете ръце.Напоследък консумира по-често мандарини и имам съмнение,че е от тях,но все пак търся компетентно мнение.Прилафам снимка.Благодаря :)
Прикачени файлове
IMG_20200104_210109.jpg
IMG_20200104_210109.jpg (958.84 KiB) Прегледано 365 пъти
izabela.balkanska
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Яну 2020, 21:51

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 07 Яну 2020, 12:44

izabela.balkanska написа:Здравейте! Дъщеря ми на 2г. и 2м. от седмица е с обрив на предмишницата и на двете ръце.Напоследък консумира по-често мандарини и имам съмнение,че е от тях,но все пак търся компетентно мнение.Прилафам снимка.Благодаря :)

Здравейте!

Възможно е от студеното време да и се е засушила кожата. Съветвам Ви да посетите кожен лекар.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Denel » 08 Яну 2020, 16:07

Здравейте д-р Тодева,
След цял ден ровене по темата "розов лишей"и аз попаднах на форума и ще съм благодарна на коментара Ви.
Прилагам снимки на вратлето на 3 г дете, с розови петна, които се появиха преди Коледа. Първоначално беше едно, по-малко и тъй като в детската градина има напаст от комари целогодишно, не му обърнах особено внимание, отдадох го на ухапване. Празниците минаха, а с тях се увеличи и размера на петното, вижда ми се и разрастване на зачервяването. Няма болка или сърбеж и не виждам детето да го разчесва. От всичко изчетено и разгледано, изписваните кортикостероиди и скъпа мед. козметика не са помогнали много, затова се снабдих с ереус, цинков крем, направих крем от краве масло и салицилова киселина, ще му давам и чай от коприва ако успея.... ще спрем и къпането с измивни средства. Въпросът ми е, тъй като с другите 2 вече големи деца не останах доволна от детските дерматолози на които ги водих (препращаха ме към частни кабинети и в крайна сметка скъпоструващото "лечение" не даде резултат): Имам ли повод за притеснение и нужда от неотложна консултация с дерматолог или мога да си пробвам с бабините илачи (гореспоменатите) в случай че няма опасност да влошат състоянието.
Благодаря Ви предварително!
Прикачени файлове
viber_image_2020-01-08_09-11-03.jpg
viber_image_2020-01-08_09-11-03.jpg (132.66 KiB) Прегледано 322 пъти
viber_image_2020-01-08_09-11-04.jpg
viber_image_2020-01-08_09-11-04.jpg (131.78 KiB) Прегледано 322 пъти
Denel
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Яну 2020, 15:48

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Desittta1 » 09 Яну 2020, 21:01

Здравейте, бебето ми изкара Стафилококова инфекция в родилното с пъпчици, които преминаваха в мехури, по цялото тяло. Лекуваха го 7 дни с 2 вида антибиотик и мехурите завехнаха и спряха да излизат нови пъпчици. След като приключи лечението обаче, отново започнаха да му се появяват по 1-2 от същите пъпчици, без да стават мехури. В началото се появяваха всеки ден, после през ден, през два, през 1 седмица. Имаше период от 5-6 седмици, в които нямаше нито една. След това обаче пак му избиха по-обилно, 5-6 едновременно, и сега сме отново на 1-2 през няколко дни. Към момента той вече е на 6 месеца, но все още не е ваксиниран (освен първите ваксини в родилното), заради тези пъпчици. Посявка не може да се направи, защото не изглежда да имат връхче, или пък много бързо се скриват - в рамките на няколко часа. Освен това след контакт с бебето първия път всички вкъщи се изринахме с различен интензитет и към момента също ни се появяват единични пъпки от време на време. Въпросът ми е, ако приемем, че е носител на Staphylococcus aureus (това е резултатът от посявката в родилното), това пречка ли е да му се поставят задължителните ваксини. Дали не е по-добре да изкара курс с антибиотик преди това? Как следва да процедирам в случая? Може ли да го ваксинирам въпреки тези пъпчици?
Desittta1
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Яну 2020, 18:19

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Mama_bebe » 16 Яну 2020, 17:40

Zdraveite!imam beb4e na 1 godina i 4 meseca i ima pampers dermatit ispolzbah ekzoderil raztvor na pioktanin napraven krem po lekarska recepta no ostanaha 3 papki i neiskat da se mahat.Kakvo bihte me posavetvali.Sega sam zela Lamizil da opitam.
Mama_bebe
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Яну 2020, 17:36

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 20 Фев 2020, 16:34

Denel написа:Здравейте д-р Тодева,
След цял ден ровене по темата "розов лишей"и аз попаднах на форума и ще съм благодарна на коментара Ви.
Прилагам снимки на вратлето на 3 г дете, с розови петна, които се появиха преди Коледа. Първоначално беше едно, по-малко и тъй като в детската градина има напаст от комари целогодишно, не му обърнах особено внимание, отдадох го на ухапване. Празниците минаха, а с тях се увеличи и размера на петното, вижда ми се и разрастване на зачервяването. Няма болка или сърбеж и не виждам детето да го разчесва. От всичко изчетено и разгледано, изписваните кортикостероиди и скъпа мед. козметика не са помогнали много, затова се снабдих с ереус, цинков крем, направих крем от краве масло и салицилова киселина, ще му давам и чай от коприва ако успея.... ще спрем и къпането с измивни средства. Въпросът ми е, тъй като с другите 2 вече големи деца не останах доволна от детските дерматолози на които ги водих (препращаха ме към частни кабинети и в крайна сметка скъпоструващото "лечение" не даде резултат): Имам ли повод за притеснение и нужда от неотложна консултация с дерматолог или мога да си пробвам с бабините илачи (гореспоменатите) в случай че няма опасност да влошат състоянието.
Благодаря Ви предварително!

Здравейте!

Извинявам се за късния отговор. Предполагам, че проблема е решен.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 20 Фев 2020, 16:37

Desittta1 написа:Здравейте, бебето ми изкара Стафилококова инфекция в родилното с пъпчици, които преминаваха в мехури, по цялото тяло. Лекуваха го 7 дни с 2 вида антибиотик и мехурите завехнаха и спряха да излизат нови пъпчици. След като приключи лечението обаче, отново започнаха да му се появяват по 1-2 от същите пъпчици, без да стават мехури. В началото се появяваха всеки ден, после през ден, през два, през 1 седмица. Имаше период от 5-6 седмици, в които нямаше нито една. След това обаче пак му избиха по-обилно, 5-6 едновременно, и сега сме отново на 1-2 през няколко дни. Към момента той вече е на 6 месеца, но все още не е ваксиниран (освен първите ваксини в родилното), заради тези пъпчици. Посявка не може да се направи, защото не изглежда да имат връхче, или пък много бързо се скриват - в рамките на няколко часа. Освен това след контакт с бебето първия път всички вкъщи се изринахме с различен интензитет и към момента също ни се появяват единични пъпки от време на време. Въпросът ми е, ако приемем, че е носител на Staphylococcus aureus (това е резултатът от посявката в родилното), това пречка ли е да му се поставят задължителните ваксини. Дали не е по-добре да изкара курс с антибиотик преди това? Как следва да процедирам в случая? Може ли да го ваксинирам въпреки тези пъпчици?

Здравейте!

Къде живеете? В случая ми е трудно да дам категоричен отговор, без да съм запозната в детайли с проблема.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта