Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Апр 2020, 08:50

velina_vg написа:Здравейте,
моля за съвет. Имам момиченце на 26 дни и напоследък доста пъпки й излезнаха. По врата, под брадичката, че дори и под косата. Според Вас това нормално ли е? Ще прикача и снимка.
Благодаря предварително :)

Здравейте!

Тези пъпчици обикновено са преходни и преминават с времето до 3я месец. Ако обаче се увеличават и се възпаляват посетете специалист, за да може даа се ограничи състоянието.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Апр 2020, 08:51

Marry написа:Здравейте, имам дъщеричка на 5 месеца и има нещо като посичане мисля на слабините и от 3 дни я кажем с гентамицин 3 пъти дневно, но разликата е малка. И затова реших да ви изпратя снимки на емайла ви за да погледнете дали найстина посичане. Благодаря ви за отговора предварително? :) Лек ден! :)

Здравейте!

Ако не съм ви отговорила, приложете снимките тук. В емейла се затрупват.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Апр 2020, 08:53

kristina.inuzova написа:Здравейте бебето ми е на 2 седмици имаше ситни пъпчици по лицето,вчера му изписаха Елеком крем,намазах го снощи пъпките изсъхват,но днес получи червени петна по очите и главата.Възможно ли е да е от крема или какво може да е?

Здравейте!

Не би следвало подобна реакция да е от елоком. Обсъдете хода на лечението с лекуващия лекар!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Апр 2020, 08:55

Веселина написа:Здравейте д-р Тодева!Искам да Ви попитам , предстои ни забелване на пишлето на малкия ми син,който е на 4 месеца,възможно ли е да ми препоръчате нещо за намазване на пишлето,което мога да закупя също и от Германия,понеже сме тук?

Здравейте!

Обикновено не е необходимо да се използва нещо, ако правите това внимателно и ежедневно без излишен натиск и травма.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Апр 2020, 08:59

Траяна.Кирилова написа:Здравейте д.р Тодева,

 Имаме проблем с бузките ,който се задълбочи във времето и не виждам подобрение след лечението което лл ни изписа.Когато Никола беше на 3 месеца лл ни каза че това е бебешко акне и може да си останем с него до годината ,след това ни посъветва да си купим емулиентен крем на мустела,  защото кожата ни била суха...една седмица мазахме бузките и с фусидин ,но отново нямаше подобрение ...вече и запарката от лайка не ги успокоява. Ще приложа снимки на бузките с надежда да изкажете професионалното си мнение и да ни посъветвате как да помогнем на бебчо. БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!

Здравейте!

Снимката не е с добро качество, но въпреки това се виждат оформени екземи по бузите на детенцето. Ще трябва да посетите специалист, за да се адаптира адекватна козметика и грижа за кожата, за да не продължава да се влошава състоянието му.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Апр 2020, 09:02

Илияна.С. написа:Здравейте! Имам 2 дъщери на 4г и на 2г! Голямата ми дъщеря е с астма с преобладаващ алергичен компонент-но не открит към какво е алергична! Когато малката ми дъщеря беше на 5 месеца и се появиха едни ситни пъпки по стъпалата на краката и след около 1 месец изчезнаха напълно ! От 4 месеца живеем в Германия и сега не можем да посетим доктор затова реших да пиша тук! Проблема е следния -Преди около 2 месеца на голямата дъщеря излезнаха много ситни червени пъпки САМО по дланите на ръцете! След около 1 седмица започнаха да изчезват и след това и се обелиха ръцете и всичко премина ! От около 1 месец имам проблем и с малката дъщеря,започнаха ситни пъпки по бузките,и ръцете ! Ту се появяват,ту изчезват! Мислех че е от студеното време! Днес обаче отново се показват и пъпките на крачетата и! Мисля,че и двете ми дъщери имат някакви алергии но не знам какви! Незнам с какво да третирам тези пъпки! Не мога да посетя лекар и незнам какво да правя,моля помогнете ми ! Ще кача снимки ако трябва,на всяко тяхно състояние !

Здравейте!

Добре, приложете снимките да се ориентирам. Въпреки това не знам дали ще мога да помогна дистанционно, но ще се опитам да ви дам насоки.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Tita_90niz2011 » 05 Май 2020, 12:17

Здравейте,синът ми е на 5 год. и от известно време има малки пъпки с бяло връхче сухи по бузките и на ръчичките от раменете надолу а сега забелязвам че по пръсчетата на ръчичките и на стъпалата има пъпки пълни с вода и сякаш имат черно връхче . Благодаря предварително
Tita_90niz2011
 
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Май 2020, 12:03

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 07 Май 2020, 08:13

Tita_90niz2011 написа:Здравейте,синът ми е на 5 год. и от известно време има малки пъпки с бяло връхче сухи по бузките и на ръчичките от раменете надолу а сега забелязвам че по пръсчетата на ръчичките и на стъпалата има пъпки пълни с вода и сякаш имат черно връхче . Благодаря предварително

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки и да споделите дали сте прилагали нещо?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Tita_90niz2011 » 08 Май 2020, 08:57

Не, нищо само бебешко олио или лосион .
Прикачени файлове
A6DE4504-755A-449F-8C4A-8524BA87B3CD.jpeg
A6DE4504-755A-449F-8C4A-8524BA87B3CD.jpeg (86.13 KiB) Прегледано 549 пъти
Tita_90niz2011
 
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Май 2020, 12:03

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот lidkata » 13 Май 2020, 02:33

Здравейте!
Преди около 3 седмици по ръцете на дъщеря ми (6г) се появи обрив. Силно сърбящ и дребен.
Тя е с чувствителна кожа, но такъв обрив до сега не е имала.
Предположих, че е суха кожа или реакция към някой сапун, но не отминава. Мажа я с различни овлажняващи кремове, опитахме и с бепантен, фенистил и дефламол, без резултат.
От 2-3 дни мажа по веднъж на ден с адвантан поне да не го чеше и да не се разнася, но въпреки това не отминава.
Прикачвам снимка с обрива в началото и към настоящия момент.
Моля за съвет и предварително благодаря.
Прикачени файлове
469F6917-EC2A-475F-9AC5-D08C1D8EC0B5.jpeg
469F6917-EC2A-475F-9AC5-D08C1D8EC0B5.jpeg (103.16 KiB) Прегледано 525 пъти
lidkata
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Май 2020, 02:21

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта