Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот K270372810 » 08 Авг 2020, 15:53

Здравейте имам бебе на 1 месец от една седмица има обрив по лицето главата и ушите и то драска що когато я докосна може те ли да ми кажете какво е личната и лекарка каза алергия а на бърза помощ ми казаха екзема на лицето
K270372810
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Авг 2020, 15:47

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот ЕлизабетХристова » 06 Яну 2021, 15:48

Здравейте! Имам бебе на 20 дни, което преди седица и нещо се подсече в областта на гънките на крачетата и под тестисите. Не разбрах дали е от козметика, памперси, кърпи или го протрихме, в родилното нямаше проблеми. Мога да изпратя снимка на съобщение. Заради обстановката с ковид до момента имаме едно посещение от педиатър, следващото ни е като навърши месец. Изпратих снимка на педиатъра и той предписа цикатридина спрей, пикотанин и дактакорт. Ако може да ми отговорите, дали мога да ви изпратя снимка да изкажете мнение, ще съм благодарна.
ЕлизабетХристова
 
Мнения: 6
Регистриран на: 15 Юни 2019, 15:51

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Jana Raicheva » 07 Яну 2021, 20:10

Здравейте!
На детето ми - 5г. му се появиха малки бели и твърди пъпчици по брадичката. Отначало бяха само 2 , но започнаха да се разпространявят по лицето. Не го сърбят. Мога да прикача и снимка , на която ясно се виждат. Благодаря !
Jana Raicheva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Яну 2021, 20:05

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Десислава.Колева » 14 Фев 2021, 12:04

Здравейте, имам проблем свързан с алергия на дъщеря ми, която е на 9 месеца. Може ли да ми откажете съдействие и помощ?
Десислава.Колева
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Фев 2021, 12:01

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот ani.simeonova » 17 Фев 2021, 10:47

Здравейте , синът ми е на 1г.6м от скоро му се появи зачервяване на тестисите , и малки ситни бели като пъпчици. Няма бодуване само червенина.на какмо се дължи и с какво да го мажа .
ani.simeonova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Фев 2021, 10:12

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот slawchewa3099 » 17 Фев 2021, 14:09

Здравейте!
Бебето ми е на почти 3 месеца и има червени сухи петна по бузите и челото.
Имам съмнение за атопичен дерматит.
Може ли вашето мнение?
slawchewa3099
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Фев 2021, 14:07

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот vanya_an89 » 24 Фев 2021, 09:39

Здравейте, първо искам да се извиня ако не задавам въпроса си на правилното място.
Синът ми е на 8 години и по медицински причини се наложи преди 4 години да му премахнат кожичката около пилето. Спазваме добра хигиена и досега не е имало никакви проблеми. Преди няколко дни забелязах, че по бельото му има белезникави петна като капчици, той ми каза, че понякога когато ходи по малка нужда не се изтръсква хубаво и че не усеща нито болка или парене, нито дискомфорт. Днес сутринта обаче когато си сменяше бельото по него имаше бели петна. Може ли да ме насочите от какво може да е това, трябва ли да посетим лекар и ако да какъв да е? Ще съм благодарна на всяка информация
vanya_an89
 
Мнения: 33
Регистриран на: 27 Авг 2019, 16:15

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 04 Авг 2021, 09:49

Здравейте! Д-р Виолина Тодева е на разположение за вашите въпроси. Моля запитванията, които не са получили отговор и са все още актуални, да бъдат зададени отново. Очаквайте отговори скоро!
Поздрави,
Д-р В. Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот elenazhekova » 03 Ное 2021, 10:44

Здравейте,
Момченцето ми на 2г и 8м има атопичен дерматит, който сега е в затишие и голямо подобрение. Напоследък през нощта се чеше по гениталиите, като това му предизвиква ерекция и чешенето става още по-активно. На пениса няма видимо възпаление, спазваме нужната хигиена, но въпреки това проблемът продължава и пречи на съня му. През деня изобщо не посяга. Когато спи или лежи започва да се пипа, като някакъв нервен тик. По същия начин чешеше екземите по тялото му, когато бяха много активни. Понякога му се появява в областта на гащите малка гнойна пъпчица, която за 2 дни изчезва от крем здраве. Започнах да поливам пениса му с лайка или лайка със сода, но без ефект. Мазала съм го с банивал саше крем, също без ефект. Пак казвам, видимо няма нищо зачервено. При уриниране няма оплакване. Въпросите ми са : може ли това да се дължи на атопичния дерматит, или някакъв друг контактен дерматит (ползваме само прах за пране Персил сенситив). Ерекцията, която се получава при разчесване е предполагам нормална, но все пак дали е някакъв индикатор за проблем. Благодаря Ви безкрайно за отговора!
elenazhekova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Ное 2021, 10:27

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 01 Дек 2021, 19:42

elenazhekova написа:Здравейте,
Момченцето ми на 2г и 8м има атопичен дерматит, който сега е в затишие и голямо подобрение. Напоследък през нощта се чеше по гениталиите, като това му предизвиква ерекция и чешенето става още по-активно. На пениса няма видимо възпаление, спазваме нужната хигиена, но въпреки това проблемът продължава и пречи на съня му. През деня изобщо не посяга. Когато спи или лежи започва да се пипа, като някакъв нервен тик. По същия начин чешеше екземите по тялото му, когато бяха много активни. Понякога му се появява в областта на гащите малка гнойна пъпчица, която за 2 дни изчезва от крем здраве. Започнах да поливам пениса му с лайка или лайка със сода, но без ефект. Мазала съм го с банивал саше крем, също без ефект. Пак казвам, видимо няма нищо зачервено. При уриниране няма оплакване. Въпросите ми са : може ли това да се дължи на атопичния дерматит, или някакъв друг контактен дерматит (ползваме само прах за пране Персил сенситив). Ерекцията, която се получава при разчесване е предполагам нормална, но все пак дали е някакъв индикатор за проблем. Благодаря Ви безкрайно за отговора!


Здравейте, Елена! Ако имате предписан хидратиращ крем от лекар дерматолог за атопичния дерматит, може да го нанасята и в областта на гениталиите. Тъй като става въпрос за дете, е уместно да посетите дерматолог за преглед на живо и евентуално уточняване на причината за симптомите и предписание на съответните медикаменти.

С уважение:
Д-р В. Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Предишна

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта