Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 09 Сеп 2014, 13:34

miglena totkova написа:Здравейте д-р Тодева !На синът ми , му беше направено циркумцизио поради фимоза и ни предписаха топене на членчето всеки ден по 5 минути в отвара от смрадлика .Вярно ли е,че баните със смрадлика овен заздравяващо на раничките ,загрубяват и главичката на членчето?Благодаря в аванс!

Здравейте, miglena totkova!

Не се притеснявайте излишно. Спокойно може да правите бани със смрадлика и това по никакъв начин няма да навреди на детето. В някои случаи след циркумцизио се предписва и локално кремче, но трябва да уточните кой да бъде с лекуващия си лекар.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот radost81 » 12 Ное 2014, 11:18

Дето ми е на 6-ст години,преди 3-4 дни открих петънце на задната част на главата му без косми.Петното е с неопределена форма ,не е кръгло,не и точно триъглно,нещо средно.Седмица преди това счупи огледало и беше доста уплашен.Освен това езикът му е обложен и въпреки измиване на зъбите има неприятен дъх.Водих го на двама педиатъра,казват че гърлото е спокойно,предсто ми преглед при кожен лекар.Аз съм родена с коса,на 2,5 години изпадва в началото на петна,а с течение на годините изцяло,никой в родът ми назад не имал такова заболяване.При моето дете косата е изцяло като на бащата,никога досега не имал никакъв признак за косопад.Възможно ли е аз да съм го предала и ако е наследствен има ли шанс за излекуване?Какво е необходимо да се направи за да си отговоря на тези въпроси?
radost81
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Ное 2014, 11:07

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 17 Ное 2014, 15:50

radost81 написа:Дето ми е на 6-ст години,преди 3-4 дни открих петънце на задната част на главата му без косми.Петното е с неопределена форма ,не е кръгло,не и точно триъглно,нещо средно.Седмица преди това счупи огледало и беше доста уплашен.Освен това езикът му е обложен и въпреки измиване на зъбите има неприятен дъх.Водих го на двама педиатъра,казват че гърлото е спокойно,предсто ми преглед при кожен лекар.Аз съм родена с коса,на 2,5 години изпадва в началото на петна,а с течение на годините изцяло,никой в родът ми назад не имал такова заболяване.При моето дете косата е изцяло като на бащата,никога досега не имал никакъв признак за косопад.Възможно ли е аз да съм го предала и ако е наследствен има ли шанс за излекуване?Какво е необходимо да се направи за да си отговоря на тези въпроси?

Здравейте, radost81!

Извинявам се за забавянето на отговора, но бях възпрепятствана да пиша по-рано!
Не се притеснявайте излишно. Разбирам какви са Вашите опасения, но най-добре посетете кожен лекар!
Ако желаете може да ми изпратите снимка на някой от е-мейлите, за да се ориентирам по-добре и да Ви кажа дали е необходимо да правите допълнителни изследвания!
Вие в момента имате ли окосмение на скалпа?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот yoana_joe » 30 Ное 2014, 03:34

Здравейте, д-р Тодева! Имам момиченце на 3 годинки. От скоро по склапа му отгоре на главата има жълти корички, приличат на бебешките, които по лекарско предписание мазахме с Липобаза и изчезнаха. Това същият проблем ли е? Как да премахнем тези корички?
yoana_joe
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Ное 2014, 03:29

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот katrin77 » 01 Дек 2014, 12:20

Здравейте,д-р Тодева,преди една седмица забелязах, че по бузките на бебка,която е на 6 м има червеникав обрив с много ситни пъпчици.На пипане кожата на бузките е грапава,суха.Намазах с Здраве бебе,но не отмина.Кърмим се като от един месец я дохранвам и с Аптамил 1НА,не съм сменяла козметика,прах за пране или омекотител.Не съм и захранила все още.Да уточня,че предния ден ни поставиха втори прием на вакс.Тетраксим.Съмнявам се,че е реакция от нея,но се притеснявам да не еАтопичен дерматит.Педиатърката отрече да е това,не забелязвам и да я сърби.По тялото няма такива петна и е спокойна.ЛЛ ни изписа Dexaryl,но тъй като в упътването прочетох,че има парабени не мажа.Подходящ ли е за толкова малко бебе?.В момента мажа с Uriage Xesmoze-Cerate тъй като видях,че е и за бебета.Мазала съм 1 ден само,и като че ли има подобрение,но пък след като намажа личицето пак се зачервява,но пък не е така сухо.Какво ще ме посъветвате.Да започна ли Dexeryl. или да посетим направо дерматолог.И тъй като живея близо до Бургас,може ли да ми препоръчате добър ваш колега в този град.Благодаря предварително.
katrin77
 
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Дек 2014, 12:00

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 07 Дек 2014, 15:02

yoana_joe написа:Здравейте, д-р Тодева! Имам момиченце на 3 годинки. От скоро по склапа му отгоре на главата има жълти корички, приличат на бебешките, които по лекарско предписание мазахме с Липобаза и изчезнаха. Това същият проблем ли е? Как да премахнем тези корички?

Здравейте, yoana_joe!

Не можех да разбера изчезнаха или не тези корички! Вие каква козметика за косата използвате в момента?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 07 Дек 2014, 15:07

katrin77 написа:Здравейте,д-р Тодева,преди една седмица забелязах, че по бузките на бебка,която е на 6 м има червеникав обрив с много ситни пъпчици.На пипане кожата на бузките е грапава,суха.Намазах с Здраве бебе,но не отмина.Кърмим се като от един месец я дохранвам и с Аптамил 1НА,не съм сменяла козметика,прах за пране или омекотител.Не съм и захранила все още.Да уточня,че предния ден ни поставиха втори прием на вакс.Тетраксим.Съмнявам се,че е реакция от нея,но се притеснявам да не еАтопичен дерматит.Педиатърката отрече да е това,не забелязвам и да я сърби.По тялото няма такива петна и е спокойна.ЛЛ ни изписа Dexaryl,но тъй като в упътването прочетох,че има парабени не мажа.Подходящ ли е за толкова малко бебе?.В момента мажа с Uriage Xesmoze-Cerate тъй като видях,че е и за бебета.Мазала съм 1 ден само,и като че ли има подобрение,но пък след като намажа личицето пак се зачервява,но пък не е така сухо.Какво ще ме посъветвате.Да започна ли Dexeryl. или да посетим направо дерматолог.И тъй като живея близо до Бургас,може ли да ми препоръчате добър ваш колега в този град.Благодаря предварително.

Здравейте, katrin77!

По-добре е да използвате кремът, който сте взела на Уриаж. Преди да намажете с крема може да пръскате и термална вода на Уриаж. Използвайте крема и термалната вода поне 3-4 пъти дневно. Най-вероятно обривът е преходен и се дължи на по-студеното време, но ако все пак с това което Ви препоръчах не отмине ще е добре да посетите и дерматолог!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот katrin77 » 08 Дек 2014, 16:30

Благодаря ви д-р Тодева, мазах с Уриаж по 3-4 пъти на ден и нещата се оправиха.Вероятно е било от времето.Само с едно излизане без защитен крем и резултата беше зачервяване.Сега всичко е наред.Не излизаме дори и само до колата без Колд крем.
katrin77
 
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Дек 2014, 12:00

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 08 Дек 2014, 17:43

katrin77 написа:Благодаря ви д-р Тодева, мазах с Уриаж по 3-4 пъти на ден и нещата се оправиха.Вероятно е било от времето.Само с едно излизане без защитен крем и резултата беше зачервяване.Сега всичко е наред.Не излизаме дори и само до колата без Колд крем.

Здравейте, katrin77!

Точно така, нанасяйте добър хидратиращ крем и не трябва да имате повече проблеми!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Tanqmam » 07 Яну 2015, 05:18

Здравейте д-р Тодева от вчера на моето бебче което е на 2м и 20дни му поставиха диагноза себореен дерматит искам да ви попитам според вас дали наистина е това.Започна с малки жълти кофички по веждичките след което почнаха да се зачервяват аз тогава малко ги чоплех и мазах с мас след това и на главичката започна се появява след което стана на веждите доста зачервено без да пипам много и пак мажех с мас на главичката доста се удебелиха коричките и от страни по краищата пак беше червенко. Започна и по чел ето да се получават като напръскани червеникави малки грубички петъца за няколко дни и една вечер пак го бях намазала с мас и докато го приспя цялото му чело стана адски червено все едно е изгорено като си вдигнеше веждичките по еляваше и след това цялото чело веждите нослето и малко около него се бели на люспички и е зачервенко особенно вечер през деня почти не е. Вече бях спряла маста след плаването и мазах с преварен зехтин паднаха коричккте от веждите с малко чоплене но продължава да се бели и малко по единия бакенбард получи също червен участък който се уголеми и мн малко се лющи. Предписахани Мустела стелатопия и дектакорт който не смея да намажа и правен мехлем в аптеката за главичката. Моля ви помогнете ми с вашето мнение много ме е страх за бебчо първа рожба ми е и съм в ужас. Само на кърма е ако има значени това. Четох добри неща за Джинджира цинк пиритион спрей. мога ли с това да му помогна освен с крема на мустела. БлагодРя предварително
Tanqmam
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Яну 2015, 04:53

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта