Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 09 Ное 2015, 10:01

Margarita k. написа:
Dr Violina Todeva написа:
Margarita k. написа:Здравейте,имам дъщеря на 5 месеца и от известно време има малки като лишеи петънца около носа и веждите,приличат малко на коричките които се появяват на скалпа,ние така и нямахне такива.Личната лекарка нищо не предприе но аз се притеснявам,какво е с какво да я мажа?Благодаря Ви!

Здравейте, Margarita k.!

Можете ли да приложите поне снимка, за да се ориентирам по-добре и да ви бъда максимално полезна!

С уважение,
д-р Тодева
a
Здравейте,аз се опитах да сложа снимка но нещо не се получи а и вече почти изчезнаха мазах я с топи крем и макси теол където е по близо до очите и почти не се забелязват вече.

Здравейте!

Радвам се, че проблема е преминал!

Поздрави,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот затие кемал » 12 Ное 2015, 16:20

Здравейте,
имам си 4 месечно дете от 2-3 дена има зачервенйаване в дупето му ползваме судокрем изобшто не действа какво мога да правя при тази ситуация какво ни предлагате
затие кемал
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Ное 2015, 16:10

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 18 Ное 2015, 10:56

затие кемал написа:Здравейте,
имам си 4 месечно дете от 2-3 дена има зачервенйаване в дупето му ползваме судокрем изобшто не действа какво мога да правя при тази ситуация какво ни предлагате

Здравейте!

За да Ви бъда полезна е добре да видя какво е състоянието. Ако не можете да дойдете на преглед приложете снимки, за да се ориентирам. Няма универсално лечебно средство, всичко зависи от състоянието и естеството на проблема!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Антония.Колева » 06 Апр 2016, 09:59

Здравейте!
Ето две синмки на двумесечно бебе (8 седмици). Надявам се да ми кажете, че е от претопляне.
От два дни насам го къпя и мажа с продукти на Мустела, но нормалните, а не Стелатопия.

https://goo.gl/photos/G8BG5f67QDLrLcjH8
https://goo.gl/photos/nPKodyqPdQ8zX2tP9

Благодаря!
Антония.Колева
 
Мнения: 9
Регистриран на: 28 Фев 2016, 14:17

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Антония.Колева » 06 Апр 2016, 10:21

Антония.Колева написа:Здравейте!
Ето две синмки на двумесечно бебе (8 седмици). Надявам се да ми кажете, че е от претопляне.
От два дни насам го къпя и мажа с продукти на Мустела, но нормалните, а не Стелатопия.

https://goo.gl/photos/G8BG5f67QDLrLcjH8
https://goo.gl/photos/nPKodyqPdQ8zX2tP9

Благодаря!


Забравих да кажа, че обривът е от преди Мустелата и за сега не се е повлиял от нея.
Антония.Колева
 
Мнения: 9
Регистриран на: 28 Фев 2016, 14:17

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 18 Апр 2016, 12:34

Антония.Колева написа:
Антония.Колева написа:Здравейте!
Ето две синмки на двумесечно бебе (8 седмици). Надявам се да ми кажете, че е от претопляне.
От два дни насам го къпя и мажа с продукти на Мустела, но нормалните, а не Стелатопия.

https://goo.gl/photos/G8BG5f67QDLrLcjH8
https://goo.gl/photos/nPKodyqPdQ8zX2tP9

Благодаря!


Забравих да кажа, че обривът е от преди Мустелата и за сега не се е повлиял от нея.

Здравейте!

Съжалявам за късния отговор! Какво е състоянието към момента? Приложете по-големи снимки!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Георги-Кристина.Колеви » 26 Май 2016, 09:25

Здравейте, имам бебе на 5 месеца. Още от раждането му се появяват лишеи, ЛЛ предполага, че става въпрос за атопичен дерматит и ни изписа тридерм, но така като съдържа кортикостероиди не искан да го мажа, сега най често се появяват лишейчета зад ушичките, които представляват основно люспи, които се белят, но явно поради засушаване се нацепва кожата и става на рана, минава от колд крема на мустела, но проблема е че след 2-3 дни пак се появяват. Имаме и друг проблем; кожата около ластика на пелените се зачервява от всички марки пелени, било то памучни или не ... Въпроса ми е в този случай дефламол ще помогне ли?
Георги-Кристина.Колеви
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Май 2016, 09:19

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 30 Май 2016, 11:39

Георги-Кристина.Колеви написа:Здравейте, имам бебе на 5 месеца. Още от раждането му се появяват лишеи, ЛЛ предполага, че става въпрос за атопичен дерматит и ни изписа тридерм, но така като съдържа кортикостероиди не искан да го мажа, сега най често се появяват лишейчета зад ушичките, които представляват основно люспи, които се белят, но явно поради засушаване се нацепва кожата и става на рана, минава от колд крема на мустела, но проблема е че след 2-3 дни пак се появяват. Имаме и друг проблем; кожата около ластика на пелените се зачервява от всички марки пелени, било то памучни или не ... Въпроса ми е в този случай дефламол ще помогне ли?

Здравейте!

От описанието Ви считам, че проблемът по-скоро се дължи на неправилна грижа за кожата! Съветвам Ви да посетите лично кожен лекар, за да Ви обяснят как да подходите към по-чувствителната кожа на детето! Не използвайте дефламол!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот anelia_a_m » 28 Юни 2016, 12:35

Здравейте.Синът ми е на 5 години и от 2 годишен има петниста уртикария.Понякога много се засилва и го сърби.Петната са по главата,челото и гърбът.Интересува ме има ли някакво лечение?
anelia_a_m
 
Мнения: 2
Регистриран на: 28 Юни 2016, 12:30

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Юни 2016, 15:43

anelia_a_m написа:Здравейте.Синът ми е на 5 години и от 2 годишен има петниста уртикария.Понякога много се засилва и го сърби.Петната са по главата,челото и гърбът.Интересува ме има ли някакво лечение?

Здравейте!

Установи ли се причина за уртикарията? За съжаление ми е трудно да дам препоръки, без да съм запозната със състоянието, придружаващи заболявания ако има, фамилна анамнеза и някои изследвания!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron