Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот anelia_a_m » 28 Юни 2016, 16:06

Dr Violina Todeva написа:
anelia_a_m написа:Здравейте.Синът ми е на 5 години и от 2 годишен има петниста уртикария.Понякога много се засилва и го сърби.Петната са по главата,челото и гърбът.Интересува ме има ли някакво лечение?

Здравейте!

Установи ли се причина за уртикарията? За съжаление ми е трудно да дам препоръки, без да съм запозната със състоянието, придружаващи заболявания ако има, фамилна анамнеза и някои изследвания!

С уважение,
д-р Тодева

Няма придружаваюи заболявания.Баща му е имал като малък ,но го е израстнал.Води ли сме го на дерматолози и всички ни казват да изчакеме ,че щял да го израстне.Ако има някакъв шанс да променим състоянието можем да дойдем на място.
anelia_a_m
 
Мнения: 2
Регистриран на: 28 Юни 2016, 12:30

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Юни 2016, 16:15

anelia_a_m написа:
Dr Violina Todeva написа:
anelia_a_m написа:Здравейте.Синът ми е на 5 години и от 2 годишен има петниста уртикария.Понякога много се засилва и го сърби.Петната са по главата,челото и гърбът.Интересува ме има ли някакво лечение?

Здравейте!

Установи ли се причина за уртикарията? За съжаление ми е трудно да дам препоръки, без да съм запозната със състоянието, придружаващи заболявания ако има, фамилна анамнеза и някои изследвания!

С уважение,
д-р Тодева

Няма придружаваюи заболявания.Баща му е имал като малък ,но го е израстнал.Води ли сме го на дерматолози и всички ни казват да изчакеме ,че щял да го израстне.Ако има някакъв шанс да променим състоянието можем да дойдем на място.

Аз преглеждам само в Стара Загора, ако е удобно като дестинация заповядайте! Носете всяка медицинска документация, с която разполагате!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот доника » 02 Юли 2016, 14:24

Здравейте. На дъщеря ми,която е на 8г. се образува петно отзад на главата. Има сърбеж и се лющи като много едър пърхут. Водих я на кожен лекар,диагнозата е гъбички.Изписа Антимико бета и Екзодерил. Ефект нямаше. Каза че може да се пият хапчета,които имали много странични ефекти и не ги препоръчвала. Искам да попитам дали може да се продължи външното лечение без да се стига до хапчета? И може ли да се лекуват въпросните гъбички без да бъдат изследвани? Благодаря!
доника
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Юли 2016, 14:18

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 04 Юли 2016, 11:12

доника написа:Здравейте. На дъщеря ми,която е на 8г. се образува петно отзад на главата. Има сърбеж и се лющи като много едър пърхут. Водих я на кожен лекар,диагнозата е гъбички.Изписа Антимико бета и Екзодерил. Ефект нямаше. Каза че може да се пият хапчета,които имали много странични ефекти и не ги препоръчвала. Искам да попитам дали може да се продължи външното лечение без да се стига до хапчета? И може ли да се лекуват въпросните гъбички без да бъдат изследвани? Благодаря!

Здравейте!

По принцип, когато гъбичната инфекция обхване космите лечението е наложително да е и през устата, освен локално!
Естествено аз не съм запозната със състоянието на детето и е възможно във вашия случай може и да е уместно само локално лечение!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот sashina » 10 Авг 2016, 15:54

Здравейте, дъщеря ми е на 4 месеца и половина и има белег на корема след операция от киста на яйчника, направена часове след раждането й. Какво лечение на белега бихте препоръчали? До сега я мажа с Контрактубекс.
sashina
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Авг 2016, 15:47

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 11 Авг 2016, 10:27

sashina написа:Здравейте, дъщеря ми е на 4 месеца и половина и има белег на корема след операция от киста на яйчника, направена часове след раждането й. Какво лечение на белега бихте препоръчали? До сега я мажа с Контрактубекс.

Здравейте!

По-подходящ е скарекс гел. Може ли да приложите снимка на белега?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Дъбравски » 26 Сеп 2016, 10:21

Здравейте , дерматолог изписа на дъщеря ми - 1г и 3м крем дексерил , тъй като има суха кожа с розови петънца по крачетата . Подходящ ли е за тази възраст и има ли кортикостероиди в него ?
Благодаря!
Дъбравски
 
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Дек 2015, 21:08

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 27 Сеп 2016, 13:40

Дъбравски написа:Здравейте , дерматолог изписа на дъщеря ми - 1г и 3м крем дексерил , тъй като има суха кожа с розови петънца по крачетата . Подходящ ли е за тази възраст и има ли кортикостероиди в него ?
Благодаря!

Здравейте!

Да, може да прилагате Дексерил. Не съдържа кортикостероид.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот grigorova » 02 Окт 2016, 21:22

Здравейте! Синът ми е на 3 години и има упорито възпаление на кожичката на пишлето от вътрешната страна.Ние го забелихме доста късно ,чак на 2 години и от тогава се борим безуспешно с възпалението.Консултирахме се с уролог и той препоръчва задължително обрязване.Аз обаче трябва да реша дали то да бъде частично или пълно.За него било все едно.Вие какво бихте ме посъветвали,кое е по-добре според вас -частичното или пълното обрязване?До колкото разбрах разликата е в това ,че при частичното само половината кожичка ще бъде премахната,а при пълното цялата. Според Вас има ли някакво значение дали само половината главичка ще бъде винаги заголена или цялата и ако да,кое е по-добре?Надявам се да проявите разбиране и да ме посъветвате според Вас кое е по-добре ,защото аз вече се опитах да потърся още мнения и никой не поема отговорност дори за препоръка.Аз как да реша,когато нищо не разбирам и наистина не знам кое е по-добре.Разчитам на професионализма и съдействието Ви не на последно място просто,като майка!Предварително Ви благодаря!
grigorova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Окт 2016, 20:56

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 01 Ное 2016, 10:01

grigorova написа:Здравейте! Синът ми е на 3 години и има упорито възпаление на кожичката на пишлето от вътрешната страна.Ние го забелихме доста късно ,чак на 2 години и от тогава се борим безуспешно с възпалението.Консултирахме се с уролог и той препоръчва задължително обрязване.Аз обаче трябва да реша дали то да бъде частично или пълно.За него било все едно.Вие какво бихте ме посъветвали,кое е по-добре според вас -частичното или пълното обрязване?До колкото разбрах разликата е в това ,че при частичното само половината кожичка ще бъде премахната,а при пълното цялата. Според Вас има ли някакво значение дали само половината главичка ще бъде винаги заголена или цялата и ако да,кое е по-добре?Надявам се да проявите разбиране и да ме посъветвате според Вас кое е по-добре ,защото аз вече се опитах да потърся още мнения и никой не поема отговорност дори за препоръка.Аз как да реша,когато нищо не разбирам и наистина не знам кое е по-добре.Разчитам на професионализма и съдействието Ви не на последно място просто,като майка!Предварително Ви благодаря!

Здравейте!

Разбирам напълно притеснението Ви като майка, но не може да се посочи еднозначен отговор.
Решението трябва наистина да вземете Вие и бащата на детето, след като Ви се обясни какъв е крайния вариант!
Ако се направи частично премахване визуалния ефект е сходен като при този, когато не е премахнат препуциума, но той стои по-къс и може да не покрие цялата главичка, когато половия член не е в ерекция! От здравословна гледна точка, което и решение да вземете няма значение!
Желая Ви успех!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта