Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот zlatka.pavlova » 22 Яну 2017, 20:33

Здравей те! Детето ми на 1.8месеца има Атопичен дерматит само по бузките ,повлиява се само когато го мажа с Адвантан или Елком (изписани от лекар) но ефекта е за няколко дни и после отново се появява ползва ме също и Bioderma Atoderm intensive и SVR topialise , ефекта и от тях е кратък.
zlatka.pavlova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Яну 2017, 20:18

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 23 Яну 2017, 11:43

zlatka.pavlova написа:Здравей те! Детето ми на 1.8месеца има Атопичен дерматит само по бузките ,повлиява се само когато го мажа с Адвантан или Елком (изписани от лекар) но ефекта е за няколко дни и после отново се появява ползва ме също и Bioderma Atoderm intensive и SVR topialise , ефекта и от тях е кратък.

Здравейте!

Проблемът само по бузите ли е? Не е добра идея толкова често да мажете кортикостероидни кремове по лицето! Можете ли да приложите снимка на засегнатите части? Ако желаете бихте могла да използвате и е-мейла!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот kika0124@abv.bg » 23 Яну 2017, 14:39

здравейте, детето ми има кожни проблеми. От Сливен сме, той е на 2 години и два месеца. През септември на челото му се появи червено петно, заведох го при личната му лекарка и му изписа Fucicort 20mg/1mg/g cream, но не му помогна. Петното се разрасна до около 3-4см. в диаметър и се състоеше от изтеглящи се към периферията концентрични кръгове. Когато отидох пак при личната лекарка, тя ни препрати към специалист детски заразни болести - там му изписаха да го мажа по веднъж на ден с Daktacort и поне 5 дена или до изчезване на петното с Clotrimazol по 2 пъти на ден. Тогава ме приеха в болница за раждането на второто ми дете. Когато се прибрах петното вече почти беше изчезнало и близките няколко дни се заличи напълно, но забелязах в задната част на главата му в косата ново зачервяване, консултирах се пак с лекаря и ми каза и него да третирам с последните два крема. Зачервяването се оправи, но в последствие косата на мястото почна да пада. Сега има петно около 4 см. с леко набола коса, но не пораства повече, а стои обвита в твърда люспа, познати ми казаха да втривам чесън за да порасне по-бързо косата, но много му дразнеше, започна да се чеши и да разранява мястото. Като че ли и косата наистина все да расте малко, но по към центъра на главата започна да се появява малко петно загрубяла кожа и лющеща се коричка. Отново ходихме на лекар, дадаха ми направление за дерматолог и ме посъветваха да търся някой в Стара Загора. Моля кажете ми към кого да се обърна за адаси запиша час и да заведа детето, че тази "Одесия" да свърши вече, само си тормозя детето! Много Ви моля да ме посъветвате към кого да се обърна и за какво най-вероятно става въпрос!!!
kika0124@abv.bg
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Яну 2017, 14:03

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот zlatka.pavlova » 23 Яну 2017, 19:04

Може ли email за изпратя снимка?
zlatka.pavlova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Яну 2017, 20:18

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 24 Яну 2017, 12:56

kika0124@abv.bg написа:здравейте, детето ми има кожни проблеми. От Сливен сме, той е на 2 години и два месеца. През септември на челото му се появи червено петно, заведох го при личната му лекарка и му изписа Fucicort 20mg/1mg/g cream, но не му помогна. Петното се разрасна до около 3-4см. в диаметър и се състоеше от изтеглящи се към периферията концентрични кръгове. Когато отидох пак при личната лекарка, тя ни препрати към специалист детски заразни болести - там му изписаха да го мажа по веднъж на ден с Daktacort и поне 5 дена или до изчезване на петното с Clotrimazol по 2 пъти на ден. Тогава ме приеха в болница за раждането на второто ми дете. Когато се прибрах петното вече почти беше изчезнало и близките няколко дни се заличи напълно, но забелязах в задната част на главата му в косата ново зачервяване, консултирах се пак с лекаря и ми каза и него да третирам с последните два крема. Зачервяването се оправи, но в последствие косата на мястото почна да пада. Сега има петно около 4 см. с леко набола коса, но не пораства повече, а стои обвита в твърда люспа, познати ми казаха да втривам чесън за да порасне по-бързо косата, но много му дразнеше, започна да се чеши и да разранява мястото. Като че ли и косата наистина все да расте малко, но по към центъра на главата започна да се появява малко петно загрубяла кожа и лющеща се коричка. Отново ходихме на лекар, дадаха ми направление за дерматолог и ме посъветваха да търся някой в Стара Загора. Моля кажете ми към кого да се обърна за адаси запиша час и да заведа детето, че тази "Одесия" да свърши вече, само си тормозя детето! Много Ви моля да ме посъветвате към кого да се обърна и за какво най-вероятно става въпрос!!!

Здравейте!

Мисля, че вчера се обадихте и запазихте час! Ако се бъркам изпратете снимка, за да се ориентирам по-добре!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 24 Яну 2017, 12:58

zlatka.pavlova написа:Може ли email за изпратя снимка?

Здравейте!

За удобство е-мейла е закачен към подписа (violina@todeva.com)

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Тоника Ileawa » 24 Яну 2017, 15:52

Здравейте ! По време на бременността ми се появи нещо като екзема (на такова ми прилича) .Беше само едно,но в момента 5 месеца след раждането имам по цялото тяло.Може ли да ви пратя снимка във фейсбук да погледнете ?Работите ли със здравната каса ?Бих искала да направим и преглед.Благодаря за отделеното време!Хубав ден!
Тоника Ileawa
 
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Яну 2017, 15:46

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот suzka » 02 Фев 2017, 21:45

Здарейте,синът ми е на 1,4г. на крачето има сух участък в размер на монетка от 0.50 лв, зачервено и мисля че го сърби,от рода на екзема или лишей,по принцип от бебе е с атопичен дерматит ,използвам душ-гел и лосиони за АД но това не минава .Моля ,ви дайте съвет ,Благодаря !
suzka
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Фев 2017, 21:38

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот zara » 03 Фев 2017, 10:13

Здравейта, може ли да се ползва серията на А-ДЕРМА Nutrialba za 8 месечно бебе
zara
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Фев 2017, 10:10

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Ивелина В К » 06 Фев 2017, 17:30

“Здравейте, изписаха на дъщеря ми, която е на осем години шампоан Дюкри Елусион, дано го пиша правилно. Подходящ ли е за нея, използваме го около месец, но казва че я сърби главата и като че ли има малко пърхот. Како ще ме посъветвате. Благодаря.
Ивелина В К
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Фев 2017, 17:24

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron