Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 27 Фев 2014, 19:07

Тук може да зададете въпроси за възникнал кожен проблем при бебета или деца. Нека заедно да намерим най-доброто лечение!

На Вашите въпроси ще отговаря д-р Виолина Тодева - специалист по кожни и венерически болести.

Подробна информация за д-р Виолина Тодева ще откриете в справочника на Фрамар.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дермат

Мнениеот rosiiii » 03 Мар 2014, 19:20

Здравейте, имам дъщеря на 10 год. от доста време и излизат гнойни пъпки между крачетата по бедрата от вътрешната страна и по-нагоре. Кожата е потъмняла, пъпките понякога са болезнени, някой стават на "черни точки". Мазала съм я с крем "Рачев" от който има лек ефект, с Бочко , Здраве и т.н. Дали причината е, че е пълна поти се и се трият крачетата. Предварително благодаря за отговора!
rosiiii
 
Мнения: 5
Регистриран на: 03 Мар 2014, 19:05

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дермат

Мнениеот Dr Violina Todeva » 04 Мар 2014, 15:15

rosiiii написа:Здравейте, имам дъщеря на 10 год. от доста време и излизат гнойни пъпки между крачетата по бедрата от вътрешната страна и по-нагоре. Кожата е потъмняла, пъпките понякога са болезнени, някой стават на "черни точки". Мазала съм я с крем "Рачев" от който има лек ефект, с Бочко , Здраве и т.н. Дали причината е, че е пълна поти се и се трият крачетата. Предварително благодаря за отговора!

Здравейте, Rosiiii!

Можете ли да ми изпратите снимки, за да се ориентирам по-добре?

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дермат

Мнениеот rosiiii » 10 Мар 2014, 21:32

1911604_613112508758943_1318746858_n.jpg
Здравейте отново,изпращам Ви снимки!
1911604_613112508758943_1318746858_n.jpg (22.36 KiB) Прегледано 7201 пъти
rosiiii
 
Мнения: 5
Регистриран на: 03 Мар 2014, 19:05

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дермат

Мнениеот rosiiii » 10 Мар 2014, 21:33

1911604_613112508758943_1318746858_n.jpg
1911604_613112508758943_1318746858_n.jpg (22.36 KiB) Прегледано 7200 пъти
rosiiii
 
Мнения: 5
Регистриран на: 03 Мар 2014, 19:05

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дермат

Мнениеот Dr Violina Todeva » 11 Мар 2014, 14:40

Dr Violina Todeva написа:
rosiiii написа:Здравейте, имам дъщеря на 10 год. от доста време и излизат гнойни пъпки между крачетата по бедрата от вътрешната страна и по-нагоре. Кожата е потъмняла, пъпките понякога са болезнени, някой стават на "черни точки". Мазала съм я с крем "Рачев" от който има лек ефект, с Бочко , Здраве и т.н. Дали причината е, че е пълна поти се и се трият крачетата. Предварително благодаря за отговора!

Здравейте, Rosiiii!
Можете ли да ми изпратите снимки, за да се ориентирам по-добре?
С уважение,

Здравейте, Rosiiii!

За съжаление снимките не са на фокус и не става по-ясно! Възможно е причината да е в Стафилококово носителство, но не мога да съм сигурна. Правено ли е микробиологично изследване до момента?
Килограмите биха могли да имат отношение. Не прилагайте крем Рачев, по-добре е да използвате крем здраве.
Какво използвате за измиване? Проблемът само по краката ли е? Има ли враснали косъмчета. Ако можете приложете друга снимка!

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дермат

Мнениеот rori_f11 » 02 Май 2014, 14:31

Здравейте , бебето ми след няколко дни ще направи 2 месеца. При нас проблема се появи преди около седмица . По бузите се появиха първоначално ситни пъпчици , които впоследствие се превърнаха в обрив , а кожата стана на люспички . Мазахме я със Судокрем , но не даде резултата , а сега я мажа с кремче Бочко за раздразнена кожа , но пак няма особен ефект. Можете ли да ме насочите на какво се дължи този обрив?
rori_f11
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Май 2014, 14:27

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дермат

Мнениеот Dr Violina Todeva » 07 Май 2014, 15:55

rori_f11 написа:Здравейте , бебето ми след няколко дни ще направи 2 месеца. При нас проблема се появи преди около седмица . По бузите се появиха първоначално ситни пъпчици , които впоследствие се превърнаха в обрив , а кожата стана на люспички . Мазахме я със Судокрем , но не даде резултата , а сега я мажа с кремче Бочко за раздразнена кожа , но пак няма особен ефект. Можете ли да ме насочите на какво се дължи този обрив?

Здравейте, Rori_f11!

Можете ли да изпратите снимки, за да се ориентирам по-добре за състоянието на кожата на детето? Може да използвате и някой от е-мейлите за снимките!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дермат

Мнениеот gip11 » 17 Юни 2014, 10:44

Здравейте, д-р Тодева,

Синът ми на 5 г и 9 месеца. Преди около 10 дни забелязах някакво възпаление на кожата на дясната му ръка /малко встрани от лакътя/. Кожата на мястото е зачервена и леко лъщяща на светлина и като се мръдне кожата засегнатото място се набръчква като при белег. Има и пъпчици, като светли мехурчета. Синът ми казва, че няма сърбеж и не съм забелязала да се чеше. Сега симетрично на лявата ръка май му се появи същото нещо. Ходихме на дерматолог вчера, но за съжаление казаха, че не могат да го диагностицират все още. Изписаха ни Бетазон Трио за мазане и казаха да отидем пак след три седмици, но знам ли до тогава какво ще стане???

Моля дайте ни съвет какво да правим. На вас на какво ви прилича и от какво може да е това нещо?
Благодаря Ви предварително за отделеното време.

Прилагам и снимки на това, което описах.

Линковете за достъп до файла ще бъдат активни до : Вторник 01.07.14
Файл : Snimki.rar
Линк за сваляне : http://dox.bg/files/dw?a=899004a218
gip11
 
Мнения: 4
Регистриран на: 17 Юни 2014, 10:06

Re: Кожни проблеми бебета и деца онлайн консултация с дермат

Мнениеот Dr Violina Todeva » 17 Юни 2014, 11:19

gip11 написа:Здравейте, д-р Тодева,

Синът ми на 5 г и 9 месеца. Преди около 10 дни забелязах някакво възпаление на кожата на дясната му ръка /малко встрани от лакътя/. Кожата на мястото е зачервена и леко лъщяща на светлина и като се мръдне кожата засегнатото място се набръчква като при белег. Има и пъпчици, като светли мехурчета. Синът ми казва, че няма сърбеж и не съм забелязала да се чеше. Сега симетрично на лявата ръка май му се появи същото нещо. Ходихме на дерматолог вчера, но за съжаление казаха, че не могат да го диагностицират все още. Изписаха ни Бетазон Трио за мазане и казаха да отидем пак след три седмици, но знам ли до тогава какво ще стане???

Моля дайте ни съвет какво да правим. На вас на какво ви прилича и от какво може да е това нещо?
Благодаря Ви предварително за отделеното време.

Прилагам и снимки на това, което описах.

Линковете за достъп до файла ще бъдат активни до : Вторник 01.07.14
Файл : Snimki.rar
Линк за сваляне : http://dox.bg/files/dw?a=899004a218

Здравейте!

В момента не разполагам с възможност да прегледам архивирани снимки, ако можете ми изпратете снимки без архив в някой от е-мейлите!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Следваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron