Кожни проблеми при бременни - онлайн консултация дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Кожни проблеми при бременни - онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 03 Дек 2015, 11:09

J_pj написа:Здравейте, бременна съм в 9 месец, по време на бременноста получих пигментация над горната устна, ако всичко е на ред планирам да кърмя, мога ли да започна да ползвам Ахромин- крем с избелващ ефект. Възможно ли е съставките да стигнат докърмата?

Здравейте, J_pj!

С намаляване на интензивността на излагане на слънце и раждането пигментацията ще претърпи значително обратно развитие. Конкретно за крема, който питате няма посочено противопоказание за употреба, но по-важно е да се научите да използвате редовно и целогодишно слънцезащитен крем с висок фактор на защита - SPF минимум 30!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми при бременни - онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Антония.Колева » 07 Мар 2016, 12:03

Здравейте!

От месец насам вече не съм бременна, но не намерих по-подходяща тема за този въпрос.
Кога мога да започна да използвам кремове за стягане. Имам тук два - Leocrema Slim fit и Leocrema Fuilda Modellante (Стягащо мляко за тяло). Дали е противокопазно използването им, имайки предвид, че кърмя (не, не смятам да го мажа по гърдите си). Само да уточня, че по принцип имам наднормено тегло и доста подкожни сланинки. Сега, обаче корема ми е прекалено отпуснат и ми се иска възможно най-скоро да започна работа по стягането му.
Благодаря предварително!
Антония.Колева
 
Мнения: 9
Регистриран на: 28 Фев 2016, 14:17

Re: Кожни проблеми при бременни - онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 07 Мар 2016, 12:27

Антония.Колева написа:Здравейте!

От месец насам вече не съм бременна, но не намерих по-подходяща тема за този въпрос.
Кога мога да започна да използвам кремове за стягане. Имам тук два - Leocrema Slim fit и Leocrema Fuilda Modellante (Стягащо мляко за тяло). Дали е противокопазно използването им, имайки предвид, че кърмя (не, не смятам да го мажа по гърдите си). Само да уточня, че по принцип имам наднормено тегло и доста подкожни сланинки. Сега, обаче корема ми е прекалено отпуснат и ми се иска възможно най-скоро да започна работа по стягането му.
Благодаря предварително!

Здравейте, Антония.Колева!

За съжаление само с мазане не може да се постигне ефект на стягане на кожата!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми при бременни - онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Антония.Колева » 07 Мар 2016, 15:34

Dr Violina Todeva написа:
Антония.Колева написа:Здравейте!

От месец насам вече не съм бременна, но не намерих по-подходяща тема за този въпрос.
Кога мога да започна да използвам кремове за стягане. Имам тук два - Leocrema Slim fit и Leocrema Fuilda Modellante (Стягащо мляко за тяло). Дали е противокопазно използването им, имайки предвид, че кърмя (не, не смятам да го мажа по гърдите си). Само да уточня, че по принцип имам наднормено тегло и доста подкожни сланинки. Сега, обаче корема ми е прекалено отпуснат и ми се иска възможно най-скоро да започна работа по стягането му.
Благодаря предварително!

Здравейте, Антония.Колева!

За съжаление само с мазане не може да се постигне ефект на стягане на кожата!

С уважение,
д-р Тодева


Да, това ми е ясно, аз ще си правя упражнения. Но въпросът ми беше - кремовете противопоказни ли са за кърменето?
Антония.Колева
 
Мнения: 9
Регистриран на: 28 Фев 2016, 14:17

Re: Кожни проблеми при бременни - онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 08 Мар 2016, 12:18

Антония.Колева написа:
Dr Violina Todeva написа:
Антония.Колева написа:Здравейте!

От месец насам вече не съм бременна, но не намерих по-подходяща тема за този въпрос.
Кога мога да започна да използвам кремове за стягане. Имам тук два - Leocrema Slim fit и Leocrema Fuilda Modellante (Стягащо мляко за тяло). Дали е противокопазно използването им, имайки предвид, че кърмя (не, не смятам да го мажа по гърдите си). Само да уточня, че по принцип имам наднормено тегло и доста подкожни сланинки. Сега, обаче корема ми е прекалено отпуснат и ми се иска възможно най-скоро да започна работа по стягането му.
Благодаря предварително!

Здравейте, Антония.Колева!

За съжаление само с мазане не може да се постигне ефект на стягане на кожата!

С уважение,
д-р Тодева


Да, това ми е ясно, аз ще си правя упражнения. Но въпросът ми беше - кремовете противопоказни ли са за кърменето?

Предвид много скромният ефект и периода на кърмене не е уместно да ги използвате!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Кожни проблеми при бременни - онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Evgeniya » 25 Яну 2017, 14:23

Здравейте, д-р Тодева!
Бременна съм в средата на 9 месец. Преди малко повече от 2 месеца от горната страна на гърдата, на границата между ареолата и останалата кожа ми се появи малък сърбящ обрив. По това време се мажех с бадемово масло за подобряване еластичността на кожата. Намазах няколко пъти с домашен крем от невен, но не се повлия. Постепенно се влоши и към края на ноември беше вече с площ колкото монета от 50 ст., на места се белеше и се получаваха миниатюрни мокрещи ранички. Секрета беше прозрачен с жълтеникав цвят. Сърбежа се засили. По това време посетих личния си лекар, който само каза че е някакво възпаление и ми изписа Fucicort и Baby tan. Не съм използвала първото, от една страна защото не бях убедена в преценката на личния ми лекар, от друга заради съдържанието на кортикостероиди. Скоро преди това имах установена Candida albicans във влагалищния секрет, макар че най-вероятно няма връзка.
Мазах обрива само с крем против подсичане на Бочко (имах налична мостра вкъщи). Към момента обрива е почти завехнал, с намалена площ и почти без никакво дразнение. Кожата обаче е все още суха и склонна към лющене в този участък. Опасявам се, че ако спра мазането, ще се влоши отново, а наближава времето за раждане и кърмене. Какво бихте ме посъветвали?
Като цяло кожата ми е чувствителна - сега в зимния сезон е суха, лятото лесно изгаря, имам лунички по лицето, по гърба имам няколко месести бемки. От повече от година получавам периодично нещо като алергия към горещината - като се изпотя при бързане или при къпане с по-гореща вода, кожата на деколтето, корема и ръцете ми се зачервява на едри петна и сърби, след което при охлаждане и оставена да диша, се успокоява и отшумява. Все пак бих я определила като умерено чувствителна, а не силно чувствителна.
Благодаря предварително за отговора.
Evgeniya
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Яну 2017, 13:45

Re: Кожни проблеми при бременни - онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Антония.Георгиева » 09 Фев 2017, 10:13

Здравейте,
Имам въпрос - бременна съм и ми излязоха много пъпки по лицето, може ли да се мажа със салицилов спирт 1% и дипрогента крем ?
Или ще препоръчате нещо друго
Антония.Георгиева
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Фев 2017, 10:09

Re: Кожни проблеми при бременни - онлайн консултация дерматолог

Мнениеот zdravkova » 10 Мар 2017, 12:49

Здравейте д-р Тодева,
имам следното притеснение.

Имам бенка отстрани на врата която според мен нараства и променя цвета си.Другото което ме притеснява е,че няколко пъти се обраузува нещо като люспа или коричка върху нея която в даден момент пада.Локацията на бенкта е такава,че когато спя постоянно се търка във възглавницата и не знам дали това допълнително не я дразни.
Последния път успях да запазя това което се отлюспи ,за да го покажа при преглед.

Притесненявам се доста ,защото съм бременна в 5 м. със второто си дете.
Казват ми ,че е възможна промяна в вида на бенките заради хормоните,но не съм сигурна.

Поздрави!
zdravkova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Мар 2017, 12:17

Re: Кожни проблеми при бременни - онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 15 Мар 2017, 10:49

Evgeniya написа:Здравейте, д-р Тодева!
Бременна съм в средата на 9 месец. Преди малко повече от 2 месеца от горната страна на гърдата, на границата между ареолата и останалата кожа ми се появи малък сърбящ обрив. По това време се мажех с бадемово масло за подобряване еластичността на кожата. Намазах няколко пъти с домашен крем от невен, но не се повлия. Постепенно се влоши и към края на ноември беше вече с площ колкото монета от 50 ст., на места се белеше и се получаваха миниатюрни мокрещи ранички. Секрета беше прозрачен с жълтеникав цвят. Сърбежа се засили. По това време посетих личния си лекар, който само каза че е някакво възпаление и ми изписа Fucicort и Baby tan. Не съм използвала първото, от една страна защото не бях убедена в преценката на личния ми лекар, от друга заради съдържанието на кортикостероиди. Скоро преди това имах установена Candida albicans във влагалищния секрет, макар че най-вероятно няма връзка.
Мазах обрива само с крем против подсичане на Бочко (имах налична мостра вкъщи). Към момента обрива е почти завехнал, с намалена площ и почти без никакво дразнение. Кожата обаче е все още суха и склонна към лющене в този участък. Опасявам се, че ако спра мазането, ще се влоши отново, а наближава времето за раждане и кърмене. Какво бихте ме посъветвали?
Като цяло кожата ми е чувствителна - сега в зимния сезон е суха, лятото лесно изгаря, имам лунички по лицето, по гърба имам няколко месести бемки. От повече от година получавам периодично нещо като алергия към горещината - като се изпотя при бързане или при къпане с по-гореща вода, кожата на деколтето, корема и ръцете ми се зачервява на едри петна и сърби, след което при охлаждане и оставена да диша, се успокоява и отшумява. Все пак бих я определила като умерено чувствителна, а не силно чувствителна.
Благодаря предварително за отговора.

Здравейте!

Извинявам се за късния отговор, но нямах възможност да пиша по-рано! Надявам се, че проблема е решен! Ако все още имате притеснения ми пишете отново и бихте могла да изпратите снимка!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми при бременни - онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 15 Мар 2017, 11:09

Антония.Георгиева написа:Здравейте,
Имам въпрос - бременна съм и ми излязоха много пъпки по лицето, може ли да се мажа със салицилов спирт 1% и дипрогента крем ?
Или ще препоръчате нещо друго

Здравейте!

Не бих ви препоръчала подобно лечение! Ако проблемът е актуален приложете снимки!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта