Кожни проблеми при бременни - онлайн консултация дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Кожни проблеми при бременни - онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 15 Мар 2017, 11:12

zdravkova написа:Здравейте д-р Тодева,
имам следното притеснение.

Имам бенка отстрани на врата която според мен нараства и променя цвета си.Другото което ме притеснява е,че няколко пъти се обраузува нещо като люспа или коричка върху нея която в даден момент пада.Локацията на бенкта е такава,че когато спя постоянно се търка във възглавницата и не знам дали това допълнително не я дразни.
Последния път успях да запазя това което се отлюспи ,за да го покажа при преглед.

Притесненявам се доста ,защото съм бременна в 5 м. със второто си дете.
Казват ми ,че е възможна промяна в вида на бенките заради хормоните,но не съм сигурна.

Поздрави!

Здравейте!

Можете ли да приложите снимка, за да се ориентирам?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми при бременни - онлайн консултация дерматолог

Мнениеот elica29 » 13 Юни 2019, 00:30

Здравейте разбрах че към вас трябва да се обърна бременна съм а проблема които имам е ужасен при най малак стут дори през лятото като вляза в хранителен магазин и като ме лъхнат ветрините на хладно заранта ми се втвърдяват и почва да ме гори и да боли а като казвам боли направо непоносимо тряе около половин час след като изляза на топло извиня се за грешките може ли да ми кажете какво мога да направя по вапрос и дали това е нормално просто не издържа на ден по няколко пъти да ме боли така благодаря предварително
elica29
 
Мнения: 2
Регистриран на: 31 Яну 2018, 12:09

Re: Кожни проблеми при бременни - онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 17 Юни 2019, 10:41

elica29 написа:Здравейте разбрах че към вас трябва да се обърна бременна съм а проблема които имам е ужасен при най малак стут дори през лятото като вляза в хранителен магазин и като ме лъхнат ветрините на хладно заранта ми се втвърдяват и почва да ме гори и да боли а като казвам боли направо непоносимо тряе около половин час след като изляза на топло извиня се за грешките може ли да ми кажете какво мога да направя по вапрос и дали това е нормално просто не издържа на ден по няколко пъти да ме боли така благодаря предварително

Здравейте!

В коя седмица на бременността сте? На друго място получавате ли подобни оплаквания?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми при бременни - онлайн консултация дерматолог

Мнениеот zoriiv » 03 Окт 2019, 14:22

Здравейте. След ражданото ме се появиха огромни кафяви петна па скулите е челото. Мазах с ахромин, маски на лимонова основа, но резултат никакъв. Според Вас кой е най-добрия крем за избелване?
Благодаря предварително за отделеното време.
zoriiv
 
Мнения: 6
Регистриран на: 30 Яну 2019, 13:53

Re: Кожни проблеми при бременни - онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 22 Окт 2019, 11:14

zoriiv написа:Здравейте. След ражданото ме се появиха огромни кафяви петна па скулите е челото. Мазах с ахромин, маски на лимонова основа, но резултат никакъв. Според Вас кой е най-добрия крем за избелване?
Благодаря предварително за отделеното време.

Здравейте!

Използвате ли слънцезащитен крем? Използването му е много важно като дневен крем!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми при бременни - онлайн консултация дерматолог

Мнениеот zoriiv » 23 Окт 2019, 13:41

Dr Violina Todeva написа:
zoriiv написа:Здравейте. След ражданото ме се появиха огромни кафяви петна па скулите е челото. Мазах с ахромин, маски на лимонова основа, но резултат никакъв. Според Вас кой е най-добрия крем за избелване?
Благодаря предварително за отделеното време.

Здравейте!

Използвате ли слънцезащитен крем? Използването му е много важно като дневен крем!

С уважение,
д-р Тодева


Да използвам. Ако можете да препоръчате някаква ефикасна козметика за избелване.
zoriiv
 
Мнения: 6
Регистриран на: 30 Яну 2019, 13:53

Re: Кожни проблеми при бременни - онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 12 Ное 2019, 12:11

zoriiv написа:
Dr Violina Todeva написа:
zoriiv написа:Здравейте. След ражданото ме се появиха огромни кафяви петна па скулите е челото. Мазах с ахромин, маски на лимонова основа, но резултат никакъв. Според Вас кой е най-добрия крем за избелване?
Благодаря предварително за отделеното време.

Здравейте!

Използвате ли слънцезащитен крем? Използването му е много важно като дневен крем!

С уважение,
д-р Тодева


Да използвам. Ако можете да препоръчате някаква ефикасна козметика за избелване.

Препоръчвам Ви да опитате серията Меласкрин на Дюкре!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми при бременни - онлайн консултация дерматолог

Мнениеот BobiSv. » 26 Май 2020, 10:40

Здравейте! Бременна съм в 22 седмица и от няколко месеца насам имам пъпки по тялото, които сърбят. Някои изчезват, появяват се други. Нямам алергии към храни и др.
Доста е неприятно, дерматолог ми предписа Protopic и каза, че може да се прилага при бременност, но в описанието на продукта пише да не се прилага. Какво е вашето мнение?
Благодаря!
BobiSv.
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Май 2020, 10:36

Re: Кожни проблеми при бременни - онлайн консултация дерматолог

Мнениеот gergana87 » 31 Май 2020, 06:28

Здравейте, бременна съм в 22 гестационна седмица, имах проблем с изследванията, излезна ми положителна проба за сифилис, след още изследвания и консултация с кожен лекар, се оказа че не развивам инфекцията а просто имам антитела които се активират при бременност, изписаха ми две ампули бензитацил, които поръчахме от гръцка аптека, биха ми ги и двете накуп в една инжекция, два дни след това сега получавам бяло течение придружено с леко парене и сърбеж, как да отсраня проблема?
gergana87
 
Мнения: 1
Регистриран на: 31 Май 2020, 06:22

Re: Кожни проблеми при бременни - онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 05 Авг 2021, 14:51

Здравейте! Д-р Виолина Тодева е на разположение за вашите въпроси. Моля запитванията, които не са получили отговор и са все още актуални, да бъдат зададени отново. Очаквайте отговори скоро!
Поздрави,
Д-р В. Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Предишна

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта