Кожни проблеми при бременни - онлайн консултация дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Кожни проблеми при бременни - онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 27 Фев 2014, 19:10

Тук може да зададете въпроси как да се грижите за кожата си по време на бременност, как да се предпазите от най-честите проблеми и заедно да намерим най-доброто решение!

На Вашите въпроси ще отговаря д-р Виолина Тодева - специалист по кожни и венерически болести.

Подробна информация за д-р Виолина Тодева ще откриете в справочника на Фрамар.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми при бременни - онлайн консултация дермато

Мнениеот pama » 28 Мар 2014, 10:12

излезнаха ми ситни,червени папчици по корема ,бремена съм в 3 месец може ли да се използва ЕЛОКОМ крем 30 гр.
pama
 
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Мар 2014, 10:02
Местоположение: стара загора

Re: Кожни проблеми при бременни - онлайн консултация дермато

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Мар 2014, 16:46

pama написа:излезнаха ми ситни,червени папчици по корема ,бремена съм в 3 месец може ли да се използва ЕЛОКОМ крем 30 гр.

Здравейте, Pama!

Имала ли сте друг път такъв обрив? Можете ли да изпратите снимка? Не бързайте да прилагате самолечение с кортикостероид!

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми при бременни - онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Даяна » 07 Май 2015, 20:21

Здравейте!

Да Ви е живо и здраво детенцето!

Бременна съм в 6-та седмица, а преди около 10 дни видях, че имам гъбички между пръстите на краката. Сравнително често страдам от тях /поне 2 пъти годишно/, но когато това се случи, провеждам лечение с Ламизил. Проблемът е, че нанасянето на този крем не се препоръчва през бременността. Моля, посъветвайте ме с какво мога да се лекувам. Живея близо до море и може би морската солена вода би ми помогнала до известна степен, но вероятно ще е нужно лечение и с някакъв медикамент. Благодаря Ви предварително!
Даяна
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Май 2015, 20:13

Re: Кожни проблеми при бременни - онлайн консултация дерматолог

Мнениеот lili29 » 27 Май 2015, 17:00

Здравейте,
имам следния проблем и моля за помощ: след като съпругът ми се зарази от скабиес (краста), се заразих и аз. Проведохме 3 дневното лечение с Акарол, което приключихме преди 3 дни. Но от днес съпругът ми отново се оплаква от сърбежи и вероятно историята се повтаря.
Аз съм бременна в 5 месец и много се притеснявам, дали лечението е навредило по някакъв начин на бебето, предвид това че кожата все пак е орган? И как би се отразило и едно повторно лечение, тъй като най-вероятно отново заразена ще съм и аз.
lili29
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Май 2015, 16:53

Re: Кожни проблеми при бременни - онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 03 Юли 2015, 17:45

Даяна написа:Здравейте!

Да Ви е живо и здраво детенцето!

Бременна съм в 6-та седмица, а преди около 10 дни видях, че имам гъбички между пръстите на краката. Сравнително често страдам от тях /поне 2 пъти годишно/, но когато това се случи, провеждам лечение с Ламизил. Проблемът е, че нанасянето на този крем не се препоръчва през бременността. Моля, посъветвайте ме с какво мога да се лекувам. Живея близо до море и може би морската солена вода би ми помогнала до известна степен, но вероятно ще е нужно лечение и с някакъв медикамент. Благодаря Ви предварително!

Здравейте, Даяна!

Благодаря за пожеланията и поздравления за Вашата бременност! Извинявам се за забавянето на отговора си!
Проблемът с гъбичките на краката е хроничен и за пълно елиминиране може да мислите чак след периода и на кърмене. По време на самата бременност и докато кърмите не е уместно да използвате лекарства.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми при бременни - онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 03 Юли 2015, 17:49

lili29 написа:Здравейте,
имам следния проблем и моля за помощ: след като съпругът ми се зарази от скабиес (краста), се заразих и аз. Проведохме 3 дневното лечение с Акарол, което приключихме преди 3 дни. Но от днес съпругът ми отново се оплаква от сърбежи и вероятно историята се повтаря.
Аз съм бременна в 5 месец и много се притеснявам, дали лечението е навредило по някакъв начин на бебето, предвид това че кожата все пак е орган? И как би се отразило и едно повторно лечение, тъй като най-вероятно отново заразена ще съм и аз.

Здравейте, lili29!

Съжалявам за забавянето си с отговора, но нямах възможност да пиша по-рано. При бременни обикновено лечението на краста не е с акарол, а със серен препарат, който се изготвя в аптеката. Надявам се проблемът вече да е преминал!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми при бременни - онлайн консултация дерматолог

Мнениеот vanesa » 11 Авг 2015, 15:12

Здравейте искам да ви попитам относно мое притеснение.Бременна съм в деветия месец и вчера с огледалце забелязах от вътрешната страна на вулвата малко черно мехурче което много ме притесни не ме боли .Възможно ли е да е от бременността? Благодаря
vanesa
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Авг 2015, 15:06

Re: Кожни проблеми при бременни - онлайн консултация дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 25 Авг 2015, 17:51

vanesa написа:Здравейте искам да ви попитам относно мое притеснение.Бременна съм в деветия месец и вчера с огледалце забелязах от вътрешната страна на вулвата малко черно мехурче което много ме притесни не ме боли .Възможно ли е да е от бременността? Благодаря

Здравейте, vanesa!

Извинявам се за забавянето на отговора, но бях възпрепятствана да Ви пиша по-рано, защото имам малко детенце!
Най-вероятно причината е бременността, но Ви съветвам да посетите Вашия гинеколог.
Надявам се проблемът вече да е преминал!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Кожни проблеми при бременни - онлайн консултация дерматолог

Мнениеот J_pj » 29 Ное 2015, 10:28

Здравейте, бременна съм в 9 месец, по време на бременноста получих пигментация над горната устна, ако всичко е на ред планирам да кърмя, мога ли да започна да ползвам Ахромин- крем с избелващ ефект. Възможно ли е съставките да стигнат докърмата?
J_pj
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Ное 2015, 10:16

Следваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron