Контрацепция - мнения и въпроси

Тук можете да зададете въпроси по акушерство и гинекология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Контрацепция - мнения и въпроси

Мнениеот Yoanaa » 13 Фев 2021, 15:26

Здравейте,
Благодаря за отговора.
Забравих да добавя че 3 месеца пих противозачатъчни таблетки Джаз, но поради проблем с доставките им се наложи началото на Януари да ги сменя с Ясмин. Ясмин съм пила 1 месец, след което на 7-мия ден почивка стана гафа с мъжа ми и започнах втори блистер същият ден. Това има ли значение и дали трябва в този случай да приема и хапче Ескапеле за по голяма защита ?
Yoanaa
 
Мнения: 5
Регистриран на: 30 Сеп 2019, 12:20

Re: Контрацепция - мнения и въпроси

Мнениеот FramarLekari » 15 Фев 2021, 16:57

Yoanaa написа:Здравейте,
Благодаря за отговора.
Забравих да добавя че 3 месеца пих противозачатъчни таблетки Джаз, но поради проблем с доставките им се наложи началото на Януари да ги сменя с Ясмин. Ясмин съм пила 1 месец, след което на 7-мия ден почивка стана гафа с мъжа ми и започнах втори блистер същият ден. Това има ли значение и дали трябва в този случай да приема и хапче Ескапеле за по голяма защита ?


Както Ви написахме и в предния коментар, при спазване на схемата на прием сте защитена от забременяване и по време на 7-дневната пауза. Не е необходимо да приемате Ескапел.

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Контрацепция - мнения и въпроси

Мнениеот Василка.Василева » 21 Фев 2021, 19:00

Здравейте! Пия регулон последните 7 месеца.По време на кървенето през януари не сме се пазили с партньора ми.Започнах следващата опаковка както обикновено,но постоянно се притеснявам да не забременея, страхувам се... Важно е да уточня че имам десен яйчник и тръба, Хашимото,висока кръвна захар и други проблеми.На 39 години съм.При тези обстоятелства каква е вероятността да забременея?Нямам намерение да спирам хапчетата.Благодаря!
Василка.Василева
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Фев 2021, 11:50

Re: Контрацепция - мнения и въпроси

Мнениеот FramarLekari » 22 Фев 2021, 15:49

Василка.Василева написа:Здравейте! Пия регулон последните 7 месеца.По време на кървенето през януари не сме се пазили с партньора ми.Започнах следващата опаковка както обикновено,но постоянно се притеснявам да не забременея, страхувам се... Важно е да уточня че имам десен яйчник и тръба, Хашимото,висока кръвна захар и други проблеми.На 39 години съм.При тези обстоятелства каква е вероятността да забременея?Нямам намерение да спирам хапчетата.Благодаря!



Здравейте, Василка.Василева!

При правилен прием на Регулон (спазване на схемата) сте защитена от забременяване и през 7-дневната пауза.


С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Контрацепция - мнения и въпроси

Мнениеот Теа » 26 Фев 2021, 11:50

Здравейте, приемът на Полижинакс(6 овули) може ли да намали ефекта на Жанги и да се получи нежелана бременност? Тук прочетох, че 2 от съставките му умерено намаляват ефекта? Тоест, толкова ли е опасно или да не се стресираме излишно?Така или иначе не сме си правили експерименти, само не сме ползвали презервативи, понеже пия Жанги.
Теа
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Фев 2021, 11:44

Re: Контрацепция - мнения и въпроси

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 08 Мар 2021, 15:37

Теа написа:Здравейте, приемът на Полижинакс(6 овули) може ли да намали ефекта на Жанги и да се получи нежелана бременност? Тук прочетох, че 2 от съставките му умерено намаляват ефекта? Тоест, толкова ли е опасно или да не се стресираме излишно?Така или иначе не сме си правили експерименти, само не сме ползвали презервативи, понеже пия Жанги.


Здравейте!

Относно Вашия въпрос за ефективността на противозачатъчното по време на терапия с Полижинакс не намирам информация да има ограничаващо действие върху ефективността на Жанги. В упътването на Полижинакс се обръща внимание, че по-скоро ефективността на кондомите може да бъде засегната (по-голям риск от скъсване). Следователно може да разчитате на контрацепцията си с Жанги при правилен прием.
Остава въпросът дали не е добре да паузирате половите контакти по време на терапията си с цел предпазване на партньора от инфекции и евтл. за Ваш комфорт по време на терапия.

Поздрави,
Д-р Яница Раева
акушер-гинеколог
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Контрацепция - мнения и въпроси

Мнениеот Дени » 14 Май 2021, 18:54

Здравейте, започнах Ясмин през януари и имам чувството, че съм суха от него. Усещам бодежи, а се лекувах с три антибиотика за Е Коли.. и не минава и се чудя от сухотата ли е..
Дени
 
Мнения: 5
Регистриран на: 14 Май 2021, 18:52

Re: Контрацепция - мнения и въпроси

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 17 Май 2021, 12:21

Дени написа:Здравейте, започнах Ясмин през януари и имам чувството, че съм суха от него. Усещам бодежи, а се лекувах с три антибиотика за Е Коли.. и не минава и се чудя от сухотата ли е..


Здравейте, Дени! Действително може да е вярно вашето усещане, че противозачатъчното Ви променя влаг. секрет, понякога организмът реагира по този начин- намалява се малко неговото количество. Възможно е да не Ви достига хормонът Естроген, който е отговорен за нормалното овлажняване на влагалището.
От друга страна коментирате, че сте имали и терапия с антибиотици- тя също на свой ред повлиява влагалището със засушаване.
Може да пробвате за облекчение да ползвате нехормонален препарат като Цикатридин (ваг. глобули), съдържащ хиалуронова киселина и билкови екстакти.
Ако това не е достатъчно, може да се консултирате с гинеколог за препарат за локално лечение с минимални хормонални дози.

Желая Ви всичко добро!

Д-р Яница Раева
акушер-гинеколог
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Контрацепция - мнения и въпроси

Мнениеот Дени » 18 Май 2021, 12:08

Благодаря Ви за отговора!
Аз взех спрей Вулвоваги, дали той е подходящ? И измивното Идрозоил? Може ли да се използва по продължително, че страдах от Кандида и БВ доста време и ползвах Гинофит досега.
Дени
 
Мнения: 5
Регистриран на: 14 Май 2021, 18:52

Re: Контрацепция - мнения и въпроси

Мнениеот ilieva.nadej » 13 Авг 2021, 11:09

Здравейте! На 48 години съм. До момента цикъла ми е бил редовен, в рамките на 23 до 25 дни, но в момента закъснява (станаха 33 дни от последния). По принцип използвам презерватив, но имах контакт без, на 27 мия ден от началото на последния цикъл, не би трябвало да е попаднала семенна течност във влагалището, но за всеки случай на 10 час след контакта взех Escapelle. Възможно ли е забавяне на цикъла поради действието на хапчето или по-скоро става дума за начало на климакс (нямам други симптоми на климакс). И вторият ми въпрос: възможно ли е да използвам вътрешноматочна спирала, по-скоро хормонолна и би ли тя спомогнала за по-лекото настъпване на климакса, доколкото отделяните от нея хормони биха заменили класическите, които се приемат в този период на предменопауза.
Благодара ви за възможността да пиша!
ilieva.nadej
 
Мнения: 2
Регистриран на: 13 Авг 2021, 10:40

Предишна

Назад към Акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта