Контрацепция - мнения и въпроси

Тук можете да зададете въпроси по акушерство и гинекология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Контрацепция - мнения и въпроси

Мнениеот FramarLekari » 16 Яну 2019, 23:25

В темата контрацепция на здравния форум може да откриете мнения и зададете вашите въпроси, свързани с методите за предпазване от забременяване. Тук може да получите консултация и съвет. На вашите въпроси отговаря медицинския екип на "Фрамар".

Контрацепцията представлява набор от ефективни методи за предотвратяване на бременност: природни, бариерни, хормонални, хирургични.
Различните видове контрол на раждаемостта имат различно действие, например предотвратяване на достигането на сперматозоидите до яйцеклетката, инактивация на спермата, предотвратяване на овулацията и т.н. За да бъде ефективен, всеки метод на контрацепция трябва да се използва последователно и правилно. Контрацептиви, които изискват малко усилия, като спирали, презервативи, контрацептивни импланти, са свързани с по-ниски проценти на бременност. Обратно, методите, които изискват проследяване на овулацията или периодичното въздържание, са свързани с по-високи нива на бременност.

Научете повече за Медицинския отдел на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Контрацепция - мнения и въпроси

Мнениеот Nati15 » 22 Май 2019, 06:41

Здравейте! Родих преди два месеца,и се интересувам дали мога да приема еscapelle.Това което ме притеснява е,че по време на бременноста бях с високо тсх и все още след раждането не съм си пускала нови изследвания, така като ме посъветваха да изчакам.Страхувам се да не повлияе на хормоните,не кърмя(не е поради проблем с кърмата или хормони и т.н) и вече имах първата менструация след раждане.Бих искала да знам дали би било проблем приема на хапчето. Разбира се, ще направя необходимите изследвания,ще се консултирам относно проблемите с моя гинеколог, но съм доста притеснена и искам да се предпазя възможно най-бързо. Благодаря Ви предварително.
Nati15
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Май 2019, 06:21

Re: Контрацепция - мнения и въпроси

Мнениеот FramarLekari » 27 Май 2019, 19:30

Nati15 написа:Здравейте! Родих преди два месеца,и се интересувам дали мога да приема еscapelle.Това което ме притеснява е,че по време на бременноста бях с високо тсх и все още след раждането не съм си пускала нови изследвания, така като ме посъветваха да изчакам.Страхувам се да не повлияе на хормоните,не кърмя(не е поради проблем с кърмата или хормони и т.н) и вече имах първата менструация след раждане.Бих искала да знам дали би било проблем приема на хапчето. Разбира се, ще направя необходимите изследвания,ще се консултирам относно проблемите с моя гинеколог, но съм доста притеснена и искам да се предпазя възможно най-бързо. Благодаря Ви предварително.


Здравейте, Nati15!

Може да приемете Ескапел. Не повлиява ТСХ.

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Контрацепция - мнения и въпроси

Мнениеот geri.s03 » 26 Яну 2020, 13:01

Здравейте,почти на 17 съм някъде от година и нещо имам полови отношения,и затова искам да започна прием на противозачатъчни!Особеното е,че:
-съм пушачка;
-имам силни менструални болки при настъпване на цикъл;
-имам проблемна кожа;
-преди 4 години бях оперирана от апендикс ;
-преди 3 години прекарах Хепатит тип А;
-под 50кг съм.
Може би тази цялата информация е била излишна ,но мисля ,че трябваше да спомена всички тези неща ,за да се консултирам ...та въпросът ми е дали има проблем да започна прием на противозачатъчни,какви последствия в бъдеще може да има от тях и ако може да ми препоръчате кои са подходящи за мен?
geri.s03
 
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Яну 2020, 12:48

Re: Контрацепция - мнения и въпроси

Мнениеот FramarLekari » 27 Яну 2020, 12:25

geri.s03 написа:Здравейте,почти на 17 съм някъде от година и нещо имам полови отношения,и затова искам да започна прием на противозачатъчни!Особеното е,че:
-съм пушачка;
-имам силни менструални болки при настъпване на цикъл;
-имам проблемна кожа;
-преди 4 години бях оперирана от апендикс ;
-преди 3 години прекарах Хепатит тип А;
-под 50кг съм.
Може би тази цялата информация е била излишна ,но мисля ,че трябваше да спомена всички тези неща ,за да се консултирам ...та въпросът ми е дали има проблем да започна прием на противозачатъчни,какви последствия в бъдеще може да има от тях и ако може да ми препоръчате кои са подходящи за мен?


Здравейте, geri.s03!

Употребата на противозачатъчни таблетки не само предпазва от забременяване, но и облекчава симптомите на предменструалния синдром и спомага при акне.

Препоръчваме Ви да се консултирате с акушер-гинеколог - противозачатъчните таблетки се предписват от специалиста, като той преценява кои са подходящи за Вас.


С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Контрацепция - мнения и въпроси

Мнениеот Mimsans » 25 Сеп 2020, 19:41

Здравейте, след консултация с гинеколог, започнах приема на противозачатъчни хапчета Логест. Хапчетата се приемат 21 дни или 3 седмици без прекъсване, след което следва прекъсване на приема за 7 дни, през които би следвало да се появи менстуацията. Въпросът ми е дали има риск от забременяване, ако се прави секс без предпазни средства през тези 7 дни, в които не се приемат хапчетата.
Mimsans
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Сеп 2020, 19:28

Re: Контрацепция - мнения и въпроси

Мнениеот FramarLekari » 28 Сеп 2020, 17:02

Mimsans написа:Здравейте, след консултация с гинеколог, започнах приема на противозачатъчни хапчета Логест. Хапчетата се приемат 21 дни или 3 седмици без прекъсване, след което следва прекъсване на приема за 7 дни, през които би следвало да се появи менстуацията. Въпросът ми е дали има риск от забременяване, ако се прави секс без предпазни средства през тези 7 дни, в които не се приемат хапчетата.



Здравейте, Mimsans!

Ако приемате правилно и редовно таблетките (спазвате схемата на прием), сте защитена от забременяване и през 7-дневната пауза.


С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Контрацепция - мнения и въпроси

Мнениеот Yoanaa » 12 Фев 2021, 14:09

Здравейте,

Въпросът ми е следния:
Пия противозачатъчни Ясмин от няколко месеца. При тях има 7-дневна почивка между блистерите, когато трябва да дойде менструацията. Последният 7 ми ден стана гаф с мъжа ми преди да започна отново приема. Вечерта си изпих хапчето, но незнам дали не трябва да пия Ескапеле. Вече съм започнала отново противозачатъчните. Има ли шанс да съм забременяла. И трябва ли да си купя Ескапеле докато пия противозачатъчни?
Благодаря Ви предварително!
Yoanaa
 
Мнения: 5
Регистриран на: 30 Сеп 2019, 12:20

Re: Контрацепция - мнения и въпроси

Мнениеот Yoanaa » 12 Фев 2021, 14:11

Последният 7-ми ден: имам предвид че той беше последния от почивката между блистерите и след гафа започнах вечерта да пия Ясмин-а.
Yoanaa
 
Мнения: 5
Регистриран на: 30 Сеп 2019, 12:20

Re: Контрацепция - мнения и въпроси

Мнениеот FramarLekari » 13 Фев 2021, 00:23

Yoanaa написа:Здравейте,

Въпросът ми е следния:
Пия противозачатъчни Ясмин от няколко месеца. При тях има 7-дневна почивка между блистерите, когато трябва да дойде менструацията. Последният 7 ми ден стана гаф с мъжа ми преди да започна отново приема. Вечерта си изпих хапчето, но незнам дали не трябва да пия Ескапеле. Вече съм започнала отново противозачатъчните. Има ли шанс да съм забременяла. И трябва ли да си купя Ескапеле докато пия противозачатъчни?
Благодаря Ви предварително!



Здравейте, Yoanaa!

Ако приемате правилно и редовно таблетките, сте защитена от забременяване и по време на 7-дневната пауза. Не е необходимо да приемате Ескапел.

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Следваща

Назад към Акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron