Коремна болка при дете- онлайн консултация с Педиатър

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Коремна болка при дете- онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот РЕКСИ » 07 Фев 2015, 21:44

Здравейте, искам да Ви попитам две неща, първото е: моят син е на 2 месеца, храня го с адаптирано мляко NAN 1,в началото имаше силни колики, пробвах Инфакол...детето не ги приемаше а когато ги приеме не му действаха, започнах да му давам Еспумизан L за бебета, помогнаха му до някъде но един доктор ми каза да спра Еспумизана и да му давам Абоколикен, започнах да го давам но не му действа, детето пищи особено вечер от 19-19.30 ч. до към 01-01.30 ч, сега взех и Биогайа, мога ли да му давам 1 път в деня Биогайа и с него заедно Абоколикен разтворени в храната като Абоколикена през деня си го давам както е указано в листовката; и втория въпрос е: след като в адаптираното мляко с което храня детето има витамин Д, трябва ли да му давам и допълнително този витамин, има ли някаква опасност от рахид след като до сега не съм му давала витамин Д допълнително.
РЕКСИ
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Фев 2015, 21:17

Re: Коремна болка при дете- онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот kateto_atanasova » 09 Фев 2015, 09:58

Добро утро д-р Кисьова,имам едно запитване.Бебчето ми е на 2м.15 дни,момченце е в момента сме на капки Абоколикен но от 10 дни насам както спинка изведнъж започва да плаче много силно целият става червен и червата много силно му пукат какво ще ми кажете дали да не мина на капки Биогайа понеже чета в различни форуми и много от майките са доволни,с нетърпение очаквам вашият отговор.Благодаря ви предварително,с уважение Екатерина Кирева.
PS:Забравих да ви напиша че почти от самото начало сме на мляко Фризовом понеже много повръщаше от другите млека и засега с това сме добре.
kateto_atanasova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Фев 2015, 09:44

Re: Коремна болка при дете- онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 10 Фев 2015, 18:17

РЕКСИ написа:Здравейте, искам да Ви попитам две неща, първото е: моят син е на 2 месеца, храня го с адаптирано мляко NAN 1,в началото имаше силни колики, пробвах Инфакол...детето не ги приемаше а когато ги приеме не му действаха, започнах да му давам Еспумизан L за бебета, помогнаха му до някъде но един доктор ми каза да спра Еспумизана и да му давам Абоколикен, започнах да го давам но не му действа, детето пищи особено вечер от 19-19.30 ч. до към 01-01.30 ч, сега взех и Биогайа, мога ли да му давам 1 път в деня Биогайа и с него заедно Абоколикен разтворени в храната като Абоколикена през деня си го давам както е указано в листовката; и втория въпрос е: след като в адаптираното мляко с което храня детето има витамин Д, трябва ли да му давам и допълнително този витамин, има ли някаква опасност от рахид след като до сега не съм му давала витамин Д допълнително.


Здравейте,
може да му давате сутрин- 5 капки биогая, през деня с храненията Абоколикен, а вечер ако много плаче му давайте Еспумизан. Бих ви препоръчала да давате по една капка на ден Вигантол, независимо, че има и в млякото за кърмачета.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Коремна болка при дете- онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 10 Фев 2015, 18:30

kateto_atanasova написа:Добро утро д-р Кисьова,имам едно запитване.Бебчето ми е на 2м.15 дни,момченце е в момента сме на капки Абоколикен но от 10 дни насам както спинка изведнъж започва да плаче много силно целият става червен и червата много силно му пукат какво ще ми кажете дали да не мина на капки Биогайа понеже чета в различни форуми и много от майките са доволни,с нетърпение очаквам вашият отговор.Благодаря ви предварително,с уважение Екатерина Кирева.
PS:Забравих да ви напиша че почти от самото начало сме на мляко Фризовом понеже много повръщаше от другите млека и засега с това сме добре.


Здравейте,
към капките Абоколикен може да добавите и по 5 капки Биогая. Ако има периоди на много силен, неспирен плач може да добавите и капки съдържащи симетикон- Инфакол или Еспумизан или други.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Коремна болка при дете- онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот kakalina » 05 Ное 2015, 00:37

Здравейте,
Ще разкажа надълго и нашироко: Синът ми в момента е на 6 и половина години. Беше много ревливо бебе - до 3-годишна възраст. Плаченето определено беше свързано с храненето - хапва малко, почва да реве, успокоява се и се донахранва. Личната лекарка не обърна внимание. След три годишна възраст се разредиха ревливите периоди, но не спряха и вече не бяха пряко свързани с храненето. Миналата година /на 5 год./ започна да се оплаква от коремна болка. Ходихме тук там, преглед с ехограф, пи Креон - без ефект. Болката не е силна, но го кара да си полягва и като цяло стана по-отпаднал. Тази година започна да се оплаква и от гадене преди нощния сън. Ходихме при друг лекар. Изписа му Нексиум, Мотилиум и пробиотик за два месеца. Болката се повлия след втората седмица от започването на лекарствата. Вечерното гадене си остана до края на лечението. Когато спряхме лекарствата спря и гаденето!!! Имахе 2 спокойни седмици без оплаквания, но след това пак се започна - през ден два ту болка, ту гадене.
Правили сме изследвания за хеликобактер пилори, кръвни изследвания с чернодробни показатели, за паразити, ламблии. Всичко изглежда наред. Ходихме пак при лекарката, но не останах удовлетворена от вниманието. Изписа Квамател, Мотилиум, пробиотик, мезим форте. Все още не знаем причината за състоянието. Тревожа се и се чудя какво да направя. Лекарствата ми се струват доста сериозни, и след като не решиха проблема, не ми се ще пак да му ги давам.
Освен стомашните оплаквания, често му излизат херпеси и язвички по устните - възможно ли е да е имунологичен проблем и да засяга и храносмилането?
При прегледа лекарката установи увеличени лимфни възли и назначи преглед при УНГ - възможно ли е някаква УНГ инфекция да предизвика подобни оплаквания.
Зъбите са много зле - шиечни кариеси, на един зъб 3-4 кариеса, 4-5 умъртвени млечни зъба. Зъболекарят каза повишена киселинност. Ако е рефлукс Мотилиума защо не облекчи гаденето?
И още една камара въпроси.

Надявам се да ми отговорите, благодаря предварително!
Поздрави!
kakalina
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Ное 2015, 00:06

Re: Коремна болка при дете- онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 24 Ное 2015, 15:50

kakalina написа:Здравейте,
Ще разкажа надълго и нашироко: Синът ми в момента е на 6 и половина години. Беше много ревливо бебе - до 3-годишна възраст. Плаченето определено беше свързано с храненето - хапва малко, почва да реве, успокоява се и се донахранва. Личната лекарка не обърна внимание. След три годишна възраст се разредиха ревливите периоди, но не спряха и вече не бяха пряко свързани с храненето. Миналата година /на 5 год./ започна да се оплаква от коремна болка. Ходихме тук там, преглед с ехограф, пи Креон - без ефект. Болката не е силна, но го кара да си полягва и като цяло стана по-отпаднал. Тази година започна да се оплаква и от гадене преди нощния сън. Ходихме при друг лекар. Изписа му Нексиум, Мотилиум и пробиотик за два месеца. Болката се повлия след втората седмица от започването на лекарствата. Вечерното гадене си остана до края на лечението. Когато спряхме лекарствата спря и гаденето!!! Имахе 2 спокойни седмици без оплаквания, но след това пак се започна - през ден два ту болка, ту гадене.
Правили сме изследвания за хеликобактер пилори, кръвни изследвания с чернодробни показатели, за паразити, ламблии. Всичко изглежда наред. Ходихме пак при лекарката, но не останах удовлетворена от вниманието. Изписа Квамател, Мотилиум, пробиотик, мезим форте. Все още не знаем причината за състоянието. Тревожа се и се чудя какво да направя. Лекарствата ми се струват доста сериозни, и след като не решиха проблема, не ми се ще пак да му ги давам.
Освен стомашните оплаквания, често му излизат херпеси и язвички по устните - възможно ли е да е имунологичен проблем и да засяга и храносмилането?
При прегледа лекарката установи увеличени лимфни възли и назначи преглед при УНГ - възможно ли е някаква УНГ инфекция да предизвика подобни оплаквания.
Зъбите са много зле - шиечни кариеси, на един зъб 3-4 кариеса, 4-5 умъртвени млечни зъба. Зъболекарят каза повишена киселинност. Ако е рефлукс Мотилиума защо не облекчи гаденето?
И още една камара въпроси.

Надявам се да ми отговорите, благодаря предварително!
Поздрави!


Здравейте,
след като детето продължава да има оплаквания е добре да го заведете на по тесен специалист- детски гастроентеролог и ако е необходимо да се направят и допълни образни изследвания. Освен това лекарствата понякога е необходимо да се приемат по-дълго време или да се направи промяна в лечението, за да има резултат.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Коремна болка при дете- онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот kipru6a » 07 Дек 2015, 10:32

Здравейте,
радвам се, че мога да се консултирам с вас.
Става въпрос за моето бебче, което е на 50 дни. още от началото то постоянно се гърчи, ръмжи, напъва се, неспокоен е и маха с ръчички и крачета. В поаледните 3 седмици не може да спи, тъй като като тръгне да заспива, горепосоченото свиване и така нататък не му позволява и постоянно се буди. Също така виждам как му се повдига и иска да повърне, но не връща нищо.
Интересното е, че това е ежедневно и без никаква спирка. Няма нито минута, в която да е спокоен. Дали това са колики, но пък да са постоянно без минута покой?! От другите майки слушам, че при тях колики няма всеки ден, а в дните в които има са само в определени часове, а не постоянно.
Чувам, че много му къркори коремчето, също така и пръцка. На кърма е, като има примерно един-два дни в седмицата, когато може да дам малко сухо мляко (хип комбиотик).
Моля ви посъветвайте ме какво да правя. Това ежедневно, ежеминутно положение е нетърпимо. Трябва ли да отидем на някой специалист за преглед?

мерси предварително
kipru6a
 
Мнения: 11
Регистриран на: 09 Юни 2014, 11:50

Re: Коремна болка при дете- онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 29 Дек 2015, 18:24

kipru6a написа:Здравейте,
радвам се, че мога да се консултирам с вас.
Става въпрос за моето бебче, което е на 50 дни. още от началото то постоянно се гърчи, ръмжи, напъва се, неспокоен е и маха с ръчички и крачета. В поаледните 3 седмици не може да спи, тъй като като тръгне да заспива, горепосоченото свиване и така нататък не му позволява и постоянно се буди. Също така виждам как му се повдига и иска да повърне, но не връща нищо.
Интересното е, че това е ежедневно и без никаква спирка. Няма нито минута, в която да е спокоен. Дали това са колики, но пък да са постоянно без минута покой?! От другите майки слушам, че при тях колики няма всеки ден, а в дните в които има са само в определени часове, а не постоянно.
Чувам, че много му къркори коремчето, също така и пръцка. На кърма е, като има примерно един-два дни в седмицата, когато може да дам малко сухо мляко (хип комбиотик).
Моля ви посъветвайте ме какво да правя. Това ежедневно, ежеминутно положение е нетърпимо. Трябва ли да отидем на някой специалист за преглед?

мерси предварително


Здравейте,
давате ли нещо за колики?

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Коремна болка при дете- онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот valentina.indzhova » 12 Сеп 2016, 15:37

Здравейте.Имам момиченце на 9 години.постоянно го боли корем поради факта че не иска да се храни.Хапва две три хапки и казва че не може повече. Какво да и давам за апетит.Днес и купих рибено масло но все още не съм и давала.Вредно ли е за нея?
valentina.indzhova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Сеп 2016, 15:29

Re: Коремна болка при дете- онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 13 Сеп 2016, 15:22

valentina.indzhova написа:Здравейте.Имам момиченце на 9 години.постоянно го боли корем поради факта че не иска да се храни.Хапва две три хапки и казва че не може повече. Какво да и давам за апетит.Днес и купих рибено масло но все още не съм и давала.Вредно ли е за нея?


Здравейте,
давайте рибено масло и мултивитамини.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта