Коремна болка при дете- онлайн консултация с Педиатър

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Коремна болка при дете- онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 14 Мар 2014, 15:42

В тази тема може да задавате вашите въпроси свързани с диагностиката и лечението на деца с коремна болка!

На въпросите ви ще отговаря специалист по Педиатрия- д-р Галина Кисьова!

Повече информация за д-р Галина Кисьова може да прочетете в справочника на Фрамар.
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Коремна болка при дете- онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот valentinaxvx » 06 Апр 2014, 18:40

Здравейте,имам проблем ако може да ми помогнете....Когато започвам да кърмя бебето си (на 26 дни),то след първите глътки кърма и започва да плаче и да изплюва гърдата ми.Започва страшно да се гърчи,да пищи не укротимо.Виждам,че е гладен,лапва я пак и започва да крещи :( така не яде нищо от мен.Ние по принцип дохранваме с сухо мляко на ХИП.Отказвам се да го мъча и му давам млякото и той веднага млъква и си го изяжда без гърчове и писъци. Не ям неща,които да увеличават коликите му.Даваме му еспумизан Л преди всяко ядене.Помогнете ми да разбера какво става. :|
valentinaxvx
 
Мнения: 11
Регистриран на: 06 Апр 2014, 18:16

Re: Коремна болка при дете- онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 07 Апр 2014, 15:19

valentinaxvx написа:Здравейте,имам проблем ако може да ми помогнете....Когато започвам да кърмя бебето си (на 26 дни),то след първите глътки кърма и започва да плаче и да изплюва гърдата ми.Започва страшно да се гърчи,да пищи не укротимо.Виждам,че е гладен,лапва я пак и започва да крещи :( така не яде нищо от мен.Ние по принцип дохранваме с сухо мляко на ХИП.Отказвам се да го мъча и му давам млякото и той веднага млъква и си го изяжда без гърчове и писъци. Не ям неща,които да увеличават коликите му.Даваме му еспумизан Л преди всяко ядене.Помогнете ми да разбера какво става. :|


Здравейте,
имате ли достатъчно кърма? От кога го дохранвате? След като се нахрани плаче ли или е спокойно?
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Коремна болка при дете- онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот valentinaxvx » 10 Апр 2014, 20:25

Dr Galina Kisyovа написа:
valentinaxvx написа:Здравейте,имам проблем ако може да ми помогнете....Когато започвам да кърмя бебето си (на 26 дни),то след първите глътки кърма и започва да плаче и да изплюва гърдата ми.Започва страшно да се гърчи,да пищи не укротимо.Виждам,че е гладен,лапва я пак и започва да крещи :( така не яде нищо от мен.Ние по принцип дохранваме с сухо мляко на ХИП.Отказвам се да го мъча и му давам млякото и той веднага млъква и си го изяжда без гърчове и писъци. Не ям неща,които да увеличават коликите му.Даваме му еспумизан Л преди всяко ядене.Помогнете ми да разбера какво става. :|


Здравейте,
имате ли достатъчно кърма? От кога го дохранвате? След като се нахрани плаче ли или е спокойно?



За съжаление не е достатъчно кърмата и дохранваме още от болницата.Като хапне вече се успокоява и се отпуска и си заспива.Като се цедих(понеже не яде от мен) и забелязах,че кърмата ми отначало излиза направо водичка, доста след като цедих почна чак мляко да си излиза....
valentinaxvx
 
Мнения: 11
Регистриран на: 06 Апр 2014, 18:16

Re: Коремна болка при дете- онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот SISETO_21 » 12 Апр 2014, 18:14

Здравейте.Бебето ми е на 6 м и като по малко имаше доста силни колики.Плачеше по цял ден.После дойде един период в който се успокой и сега през деня е много весело и спокойно дете,но ме притеснява факта че вечер като се нахрани с кърма 1-2 часа е неспокоен буди се изкарва газове и свива крачета.Чува се и къркорене на червата.Не плаче така че предполагам че не го боли силно.Притесни ме факта че ренгеноложката която ни гледа на ехограф коремчето спомена че може да има някаква алергия от храна,или по скоро от млякото.Възможно ли е това при положение че не съм му давала краве мляко а само кърма и млечни каши бебешки.
SISETO_21
 
Мнения: 8
Регистриран на: 19 Яну 2014, 17:15

Re: Коремна болка при дете- онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 14 Апр 2014, 15:04

SISETO_21 написа:Здравейте.Бебето ми е на 6 м и като по малко имаше доста силни колики.Плачеше по цял ден.После дойде един период в който се успокой и сега през деня е много весело и спокойно дете,но ме притеснява факта че вечер като се нахрани с кърма 1-2 часа е неспокоен буди се изкарва газове и свива крачета.Чува се и къркорене на червата.Не плаче така че предполагам че не го боли силно.Притесни ме факта че ренгеноложката която ни гледа на ехограф коремчето спомена че може да има някаква алергия от храна,или по скоро от млякото.Възможно ли е това при положение че не съм му давала краве мляко а само кърма и млечни каши бебешки.


Здравейте,
възможно е коремчето на вашето бебе да е по-чувствително и да се образуват повече газове, които да го дразнят. На ехография на коремни органи няма как да се докаже алергия към млякото, освен това ако имаше такава детето ви, би имало и други симптоми. Добре е да внимавате каква храна приемате вие. Пиете ли прясно мляко? Приемате ли домати, лук, боб, леща, пикантни храни, луканка?

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Коремна болка при дете- онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот SISETO_21 » 15 Апр 2014, 18:39

Благодаря за отговора.От изброените от вас храни избягвам боб и пикантни храни,но ако смятате че това може да му дразни стомахчето бих се ограничила и от другите изброени.Какви симптоми все пак трябва да забележа ако има алергия към млякото,и кога според вас мога да му дам сирене,масло,кисело мляко.Притеснява ме факта че в някой зеленчукови пюрета има сухо мляко,мога ли да давам такива нали уж до годинка не се дава а на тях пише над 4 м.
SISETO_21
 
Мнения: 8
Регистриран на: 19 Яну 2014, 17:15

Re: Коремна болка при дете- онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 18 Апр 2014, 18:50

SISETO_21 написа:Благодаря за отговора.От изброените от вас храни избягвам боб и пикантни храни,но ако смятате че това може да му дразни стомахчето бих се ограничила и от другите изброени.Какви симптоми все пак трябва да забележа ако има алергия към млякото,и кога според вас мога да му дам сирене,масло,кисело мляко.Притеснява ме факта че в някой зеленчукови пюрета има сухо мляко,мога ли да давам такива нали уж до годинка не се дава а на тях пише над 4 м.


Здравейте,
да бих ви препоръчала да ограничите прясното мляко и другите храни, които ви изредих. Маслото и сиренето се дават от 7 месец, когато започва даването на попара сутрин със сухар, масло и сирене. За киселото мляко е добре да изчакате поне до една годишна възраст. В началото може да започнете с пюрета, които не съдържат сухо мляко и да добавяте към тях малко кърма.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Коремна болка при дете- онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Rali1 » 22 Яну 2015, 22:29

Здравейте, детето ми е на 1,5 месеца има херпесна инфекция , от която му се възпали венецаи около горните зъбки има дълбоки язвички който не можем да излекуваме , афтозен стоматит,детето отказва да яде и да пие вода и ни приеха в болницата за система, мазахме с гранафолин, Напа, афтекс лайкано венците да все същите , подути кървят и около зъбките има бял секрет, моля посъветвайте ме с каквоьда ги мажем за по бързото им минаване?
Ходихме при няколко зъболекаря, някой казаха че гранафолина има спирт и не е подходящ , така ли е ? Друг ни препоръча да ги почистваме с кислородна вода, но аз се притеснявам че той гълта всичко не може да плюе ,подходяща ли е за състоянието му?
Благодаря!
Rali1
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Яну 2015, 22:15

Re: Коремна болка при дете- онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 27 Яну 2015, 17:39

Rali1 написа:Здравейте, детето ми е на 1,5 месеца има херпесна инфекция , от която му се възпали венецаи около горните зъбки има дълбоки язвички който не можем да излекуваме , афтозен стоматит,детето отказва да яде и да пие вода и ни приеха в болницата за система, мазахме с гранафолин, Напа, афтекс лайкано венците да все същите , подути кървят и около зъбките има бял секрет, моля посъветвайте ме с каквоьда ги мажем за по бързото им минаване?
Ходихме при няколко зъболекаря, някой казаха че гранафолина има спирт и не е подходящ , така ли е ? Друг ни препоръча да ги почистваме с кислородна вода, но аз се притеснявам че той гълта всичко не може да плюе ,подходяща ли е за състоянието му?
Благодаря!


Здравейте,
бих ви препоръчала да ползвате Пансорал гел за афти. Може да използвате и Гранофорин. Добре е да му давате витамини и Изопринозин сироп.
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта