Кореново лечение на зъб - онлайн коснултация със стоматолог

Тук може да зададете своите въпроси по дентална медицина и да получите мнение на теми, свързани с кариес, пулпит и лечение на зъби, коронки, мостове, зъбни импланти, фасети и други стоматологични проблеми.

Кореново лечение на зъб - онлайн коснултация със стоматолог

Мнениеот Dr Venci Stamenov » 12 Май 2014, 09:12

На въпроси свързани с кореново лечение на зъби ще получите професионален отговор от д-р Венцислав Стаменов

Пордробна информация за д-р Венцислав Стаменов ще откриете в справочника на Фрамар

Клиника Стаменови
Аватар
Dr Venci Stamenov
 
Мнения: 26
Регистриран на: 14 Авг 2012, 12:12

Re: Кореново лечение на зъб - онлайн коснултация със стоматолог

Мнениеот zlatka1 » 02 Мар 2015, 19:53

Здравейте,докторе,
интересувам се лечим ли е зъб ,кътник с гранулом,в момента се лекувам с антивиотик
Dalacin C 300 mg на 6 часа по 1 за 3 дена,лекуващия лекар не иска да го вади,защото преди това имах мост от 3 зъба и няма как да се хване после .Благодаря предварително и приятна вечер!
zlatka1
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Мар 2015, 19:36

Re: Кореново лечение на зъб - онлайн коснултация със стоматолог

Мнениеот Dr Venci Stamenov » 17 Мар 2015, 00:32

Здравейте,
Извинявам се за забавения отговор! Първо Далацин С не е антибиотикът, който следва да се предпише в тази ситуация, нито пък ще свърши работа за 3 дена! Зъби с грануломи се лекуват ежедневно, но крайният успех зависи от редица фактори! Така че възможностите за лечение на вашият зъб трябва да се обсъдят след като се види рентгеновата снимка и се направи преглед! Принципно ако каналите на зъба могат да бъдат добре обработени и херметизирани, и в последствие зъбът бъде надеждно възстановен, прогнозата е добра! В случай на неуспех може да се мисли и за ендодонтска хирургия! Надявам се да съм бил полезен!

С Уважение,
Д-р Стаменов
Аватар
Dr Venci Stamenov
 
Мнения: 26
Регистриран на: 14 Авг 2012, 12:12

Re: Кореново лечение на зъб - онлайн коснултация със стоматолог

Мнениеот Натали » 08 Апр 2015, 09:49

Здравейте! Преди месец и половина ми правиха апикална остеотомия на преден зъб. Веднага след процедурата правих снимка, на която си вижда, че грануломът е отстранен напълно. Въпросът ми е колко време е възстановяването и нормално ли е след толкова време да имам все още болка (понякога доста силна)? Благодаря предварително!
Натали
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Апр 2015, 09:43

Re: Кореново лечение на зъб - онлайн коснултация със стоматолог

Мнениеот Dr Venci Stamenov » 10 Апр 2015, 00:15

Натали написа:Здравейте! Преди месец и половина ми правиха апикална остеотомия на преден зъб. Веднага след процедурата правих снимка, на която си вижда, че грануломът е отстранен напълно. Въпросът ми е колко време е възстановяването и нормално ли е след толкова време да имам все още болка (понякога доста силна)? Благодаря предварително!

Здравейте,
Има значение с какво е бил запълнен зъбът преди интервенцията и как е била извършена тя! Съвременната апикална хирургия се прави под микроскоп, зъбът се запълва предварително или по време на операцията с МТА или друга биокерамика! Ако тези неща не са налице, успеваемостта на интервенцията е доста ниска- около 20%! Ако е изпълнена правилно към 90%! При добре изпълнена интервенция трябваше вече да нямате болки! Не знам как точно от рентгенова снимка се вижда, че грануломът е махнат! За да има оздравителен процес видим на рентгенова снимка трябва да минат поне 6 месеца!

С Уважение,
Д-р Стаменов
Аватар
Dr Venci Stamenov
 
Мнения: 26
Регистриран на: 14 Авг 2012, 12:12

Re: Кореново лечение на зъб - онлайн коснултация със стоматолог

Мнениеот galinaje » 23 Фев 2016, 10:03

Здравейте,дъщеря ми е на 11 г. Преди 2седмици я заболя зъб,шести горе. Записахме първия възможен час-след 1 седмица,като през това време я заболя само веднъж от хапване на шоколад и потръпване от студено. Зъболекарката започна да го чисти ,но имаше болка и сложи упойка. Каза-пулпит. Трябва да се умъртвява. Сложи някакво обезболяващо лекарство,по думите й не умъртвяващо, записа час след една седмица. Зъба вече не я боли,не изтръпва от студено. ВЪПРОСЪТ МИ Е: ВЪЗМОЖНО ЛИ Е ЗЪБА ДА НЕ Е ЗА УМЪРТВЯВАНЕ?! Ден след поставянето на лекарството отидохме при ортодонтката,която посещаваме от 2 години,да потъсим обяснение как така не е видяла кариеса,при положение,че последно ходихме преди 2 месеца и даже направи панорамна снимка на цялата челюст. Тя се извини и каза ,че не е забелязала и на снимката не се виждало. Прати ни при зъболекаря ,с който работи и той направи тест с един апарат ЕОД,ако не бъркам,за да се измери чувствителноста на зъба,беше средно 50% Трябвало да е по -малко,но все пак това беше съвсем скоро след отварянето на зъба. ИМА ЛИ ШАНС ЗА СПАСЯВАНЕ ОТ УМЪРТВЯВАНЕ? Благодаря предварително
galinaje
 
Мнения: 9
Регистриран на: 04 Юни 2014, 22:37

Re: Кореново лечение на зъб - онлайн коснултация със стоматолог

Мнениеот Dr Venci Stamenov » 01 Мар 2016, 23:13

galinaje написа:Здравейте,дъщеря ми е на 11 г. Преди 2седмици я заболя зъб,шести горе. Записахме първия възможен час-след 1 седмица,като през това време я заболя само веднъж от хапване на шоколад и потръпване от студено. Зъболекарката започна да го чисти ,но имаше болка и сложи упойка. Каза-пулпит. Трябва да се умъртвява. Сложи някакво обезболяващо лекарство,по думите й не умъртвяващо, записа час след една седмица. Зъба вече не я боли,не изтръпва от студено. ВЪПРОСЪТ МИ Е: ВЪЗМОЖНО ЛИ Е ЗЪБА ДА НЕ Е ЗА УМЪРТВЯВАНЕ?! Ден след поставянето на лекарството отидохме при ортодонтката,която посещаваме от 2 години,да потъсим обяснение как така не е видяла кариеса,при положение,че последно ходихме преди 2 месеца и даже направи панорамна снимка на цялата челюст. Тя се извини и каза ,че не е забелязала и на снимката не се виждало. Прати ни при зъболекаря ,с който работи и той направи тест с един апарат ЕОД,ако не бъркам,за да се измери чувствителноста на зъба,беше средно 50% Трябвало да е по -малко,но все пак това беше съвсем скоро след отварянето на зъба. ИМА ЛИ ШАНС ЗА СПАСЯВАНЕ ОТ УМЪРТВЯВАНЕ? Благодаря предварително

Здравейте,
Зъбът би могло да се запази жив, но не знам какво е поставила колежката в него! Може това което е поставила да е отнело тази възможност! При деца винаги се прави опит зъбът на някакво ниво да се запази жив със съответните методики! На панорамна снимка такива дефекти лесно се пропускат, а и при децата кариесите се развиват доста бързо и агресивно!

С Уважение,
Д-р Стаменов
Аватар
Dr Venci Stamenov
 
Мнения: 26
Регистриран на: 14 Авг 2012, 12:12

Re: Кореново лечение на зъб - онлайн коснултация със стоматолог

Мнениеот pstoianova » 09 Мар 2016, 10:04

Здравейте докторе!
Ако се направи рентгенова снимка на зъб може ли да бъде открит пулпит или причината от която получавам понякога болка в зъба, понеже последния стоматолог при когото ходих директно ми изгради и затвори кътника без предварителна снимка, но от време на време получавам болка при хранене и пиене на течности.
pstoianova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Мар 2016, 09:57

Re: Кореново лечение на зъб - онлайн коснултация със стоматолог

Мнениеот Dr Venci Stamenov » 10 Мар 2016, 00:48

pstoianova написа:Здравейте докторе!
Ако се направи рентгенова снимка на зъб може ли да бъде открит пулпит или причината от която получавам понякога болка в зъба, понеже последния стоматолог при когото ходих директно ми изгради и затвори кътника без предварителна снимка, но от време на време получавам болка при хранене и пиене на течности.


Здравейте! Ако се направи рентгенова снимка може да се види да ли направената пломба е в непосредствена близост до нерва на зъба! Ако е така е възможно да има увреждане на нерва и да имате оплаквания характерни за пулпита! Ако имате болки от топло и студено, които се задържат известно време след премахване на дразнителя, това говори за увреждане на нерва т.е. пулпит!
Аватар
Dr Venci Stamenov
 
Мнения: 26
Регистриран на: 14 Авг 2012, 12:12

Re: Кореново лечение на зъб - онлайн коснултация със стоматолог

Мнениеот galinaje » 31 Мар 2016, 00:01

Благодаря много за изчерпателния отговор !!! Искам да попитам и нещо друго ,относно цвета на зъбите на детето-11 г. При млечните зъби нямаше проблем,но когато се появиха постоянните имаха седефени петна,така си и останаха.Притеснява ме факта,че може да не са достатъчно здрави и да с е развалят всички.В началото на годината се оказа,че някакъв кариес се е развил толкова бързо и безсимптомно,че се стигна до умъртвяване на зъба (16),въпреки ,че доктора каза,че това е продължило много време,понеже по време на кореновото лечение извади дентикъл с големина около 0,5 см .В момента в който завършихме пломбата се оказа ,че на 36 се е развил друг кариес ,само за месец и половина . Въпросът ми е ,можем ли да предприемем някакви мерки за заздравяване на зъбите?Трябва ли задължително да ползва паста с флуорид,понеже според една зъболекарка,може да има лека форма на флуороза. Поради тази причина не предприехме поставяне на силанти,а сега шестите зъби започват да се развалят. Друго,което искам да спомена ,че от 1 година малката ползва четка за зъби соладей-еко,която може да се ползва и без паста за зъби,но тя ползва хомеопатична-за всеки случай. Видими резултати настъпиха още с второто-третото измиване с тази четка-зъбния камък,който се трупаше по зъбите ,падна,но дали не сгреших като смених пастата за зъби от флуоридна с хомеопатична ?! Благодаря предварително,май много въпроси Ви зададох,но ще чакам с нетърпение Вашият отговор !!!
galinaje
 
Мнения: 9
Регистриран на: 04 Юни 2014, 22:37

Следваща

Назад към Стоматология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron