Коронки и мостове - онлайн консултация със стоматолог

Тук може да зададете своите въпроси по дентална медицина и да получите мнение на теми, свързани с кариес, пулпит и лечение на зъби, коронки, мостове, зъбни импланти, фасети и други стоматологични проблеми.

Re: Коронки и мостове - онлайн консултация със стоматолог

Мнениеот Sirma » 09 Мар 2016, 15:57

Здравейте!
Бихте ли ми казали каква е алтернативата за човек, който е загубил зъбите си след трети горе в дясно?
Sirma
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Мар 2016, 15:49

Re: Коронки и мостове - онлайн консултация със стоматолог

Мнениеот Lauranonce » 10 Мар 2016, 08:12

Здравейте,сина ми е на 13 години,преди две години падна и счупи преден зъб. В момента зъба е на половина. Как и кога може да се изгради нов.Разбрахме от стоматолог,че това може да стане едва след навършване на 18-19 години. Благодаря предварително.
Lauranonce
 
Мнения: 3
Регистриран на: 01 Яну 2016, 18:07

Re: Коронки и мостове - онлайн консултация със стоматолог

Мнениеот Dr Mladen Kambov » 16 Мар 2016, 02:19

Sirma написа:Здравейте!
Бихте ли ми казали каква е алтернативата за човек, който е загубил зъбите си след трети горе в дясно?


Здравейте, може много да се напише за различните начини за решаване на частично обеззъбяване, но най-добре да се коментира конкретната ситуация, но без преглед или най малко снимка ще бъде трудно.Ако ми изпратите панорамна снимка ще мога да ви кажа повече. Поздрави
Последна промяна Dr Mladen Kambov на 16 Мар 2016, 02:27, променена общо 1 път
kambov.com
izz.bg
Аватар
Dr Mladen Kambov
 
Мнения: 62
Регистриран на: 12 Май 2011, 15:02
Местоположение: София

Re: Коронки и мостове - онлайн консултация със стоматолог

Мнениеот Dr Mladen Kambov » 16 Мар 2016, 02:26

Lauranonce написа:Здравейте,сина ми е на 13 години,преди две години падна и счупи преден зъб. В момента зъба е на половина. Как и кога може да се изгради нов.Разбрахме от стоматолог,че това може да стане едва след навършване на 18-19 години. Благодаря предварително.


Здравейте, изграждането на зъба може да се направи с композит веднага и ако се налага след навършване на пълнолетие, а понякога и малко по-късно може да се помисли за друго по постоянно решение на проблема с фасета или коронка. Преценката се прави в зависимост от вида , нивото на фрактурата на зъба и етапа на развитие на корена му. Налагало ли се умъртвяване на зъба?Преоцветен ли е? Ако ми изпратите фото снимка на зъба и рентгенография, ще мога да ви кажа повече. Поздрави
kambov.com
izz.bg
Аватар
Dr Mladen Kambov
 
Мнения: 62
Регистриран на: 12 Май 2011, 15:02
Местоположение: София

Re: Коронки и мостове - онлайн консултация със стоматолог

Мнениеот jordan_ » 26 Дек 2016, 00:50

Здравейте. Искам да ви попитам за съвет.
Три от дъвкателните ми зъби (след кучешкия) отдолу са с коронки. Не помня точно кога са поставяни коронките, но е в интервала преди осем до тринадесет години. И трите зъба са предварително умъртвени, а коронките са бленд коронки. При панорамна рентгенова снимка от 2013 година ми казваха, че на шести зъб може би има гранулом, а той никога не ме е болял. Аз тогава не бях достатъчно зрял да разбера, че това е сериознен проблем и не предприех никакви действия. През 2015 година си направих нова панорамна снимка, от която ми казаха, че вече няма гранулом там. След това съм си правил снимка на този зъб (шести) и пак ми казват, че явно сам се е възстановил и няма гранулом.
В момента коронките на тези три зъба изглеждат много захабени и сега съм решил да ги сменя с металокерамични коронки, но да са хубави, не бленд.
Зъболекарката ми ми каза, че след като коронките са от толкова много години ще трябва да прелекува всички канали на въпросните зъби наново преди да им постави новите коронки.
Въпросите са ми:
- Възможно ли е гранулом с течение на времето да се излекува сам? Това не води ли до някаква инфекция?
- При рентгенова снимка на хубави металокерамични коронки вижда ли се зъба или както при бленд коронките се вижда само силно бяло петно? Ако отговорът е не, има ли по-добра алтернатива все пак да може да се наблюдава в какво състояние е зъбът след като е коронясан?
- нужно ли е да се прави това с повторното лечение на каналите след като видимо на рентгенови снимки всичко е наред, тази процедура ще оскъпи много лечението?
jordan_
 
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Дек 2016, 00:48

Re: Коронки и мостове - онлайн консултация със стоматолог

Мнениеот Анни » 13 Мар 2018, 15:44

Здравейте,може ли да ми се поставят коронки на 4,5,6зъб .След като са разрушени до корени.Изградени са със фотополимер.Имат метални штифтове.Възможно ли е поставянето на коронки
Анни
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Авг 2017, 07:35

Re: Коронки и мостове - онлайн консултация със стоматолог

Мнениеот SuzanaNedelcheva » 06 Фев 2019, 19:19

Добър вечер!Бих искала да задам въпрос относнк панорамна снимка.
SuzanaNedelcheva
 
Мнения: 2
Регистриран на: 06 Фев 2019, 19:17

Re: Коронки и мостове - онлайн консултация със стоматолог

Мнениеот Malina » 06 Фев 2019, 19:33

SuzanaNedelcheva написа:Добър вечер!Бих искала да задам въпрос относнк панорамна снимка.

Напишете въпросът си тук и качете снимката от Прикачи файл, който се намира точно под полето, в което пишете.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Коронки и мостове - онлайн консултация със стоматолог

Мнениеот SuzanaNedelcheva » 17 Фев 2019, 19:21

Здравейте отново!Според вас има ли нещо притеснително на панорамната ми снимка?
Прикачени файлове
received_235532737328049.jpg
received_235532737328049.jpg (29.13 KiB) Прегледано 571 пъти
SuzanaNedelcheva
 
Мнения: 2
Регистриран на: 06 Фев 2019, 19:17

Re: Коронки и мостове - онлайн консултация със стоматолог

Мнениеот ChrisKam » 22 Фев 2019, 20:01

Здравейте,
Предстои ми изработка на цял мост на горна челюст. Металокерамичен. Вече взехме мярка и след седмица очаквам да е готово всичко. Имам израстнали мъдреци и мостът ще обхване и тях. Но ми направи впечатление, че зъболекарят ми смята моста на 14 зъба. А по принцип знам, че зъбите са разположени 16 на 16. Съответно ме таксува за мост на 14 зъба.... Защо така? :))
Но категорично конструкцията обхваща цяла челюст. Нямам задни зъби извън нея.
А и споделете мнение ако обичате надеждна ли е така конструкция тип подкова. Мога ли да очаквам здравина и разбира се при добра орална хигиена да ми служи безпроблемно?
Под зъбния мост преди месец извсдихме два зъба. Според зъболекаря раните са зарастнали на 100% но аз имам и други извадени и виждам как там венецът и коста са се свили/стопили/ драстично. Докато тук за месец все още няма такова стапяне. След поставяне на моста няма ли да е проблем ако венецът продължи да се свива?
ChrisKam
 
Мнения: 2
Регистриран на: 03 Фев 2019, 23:57

ПредишнаСледваща

Назад към Стоматология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта