Коронки и мостове - онлайн консултация със стоматолог

Тук може да зададете своите въпроси по дентална медицина и да получите мнение на теми, свързани с кариес, пулпит и лечение на зъби, коронки, мостове, зъбни импланти, фасети и други стоматологични проблеми.

Коронки и мостове - онлайн консултация със стоматолог

Мнениеот Dr Mladen Kambov » 12 Май 2014, 08:23

В тази тема ще получите отговори на въпроси свързани с коронки и мостове.

На вашите въпроси ще отговаря д-р Младен Камбов - лекар по дентална медицина


Подробна информация за д-р Младен Камбов ще откриете в справочника на Фрамар
kambov.com
izz.bg
Аватар
Dr Mladen Kambov
 
Мнения: 62
Регистриран на: 12 Май 2011, 15:02
Местоположение: София

Re: Коронки и мостове - онлайн консултация със стоматолог

Мнениеот silveto12 » 17 Фев 2015, 13:36

Добър ден. Моят син е на 6 години и шестите зъби още не са пробили. Нашият зъболекар препоръча да сложим силиконови шини, който да нси само през ноща след като пробият, тъй като от лявата страна първият кътник на горната челюст е зад долния кътник.Обясни ми че това се нарича кръстосана захапка, панорамна снимка на зъбите не сме правили. Всички останали зъби са подредени добре. Възможно ли е зъбът да се е изкривил от честата работа върху него, имаше кариес и пломбите постоянно падат. И необходимо ли е да носи шини и на двете челюсти, след като проблема е само в горната челюст.Кога е най-добре да се слагат шините, ако са необходими трябва ли да чакаме шестите зъби да пробият.
Благодаря.
silveto12
 
Мнения: 11
Регистриран на: 29 Окт 2014, 10:27

Re: Коронки и мостове - онлайн консултация със стоматолог

Мнениеот Dr Mladen Kambov » 26 Фев 2015, 10:54

silveto12 написа:Добър ден. Моят син е на 6 години и шестите зъби още не са пробили. Нашият зъболекар препоръча да сложим силиконови шини, който да нси само през ноща след като пробият, тъй като от лявата страна първият кътник на горната челюст е зад долния кътник.Обясни ми че това се нарича кръстосана захапка, панорамна снимка на зъбите не сме правили. Всички останали зъби са подредени добре. Възможно ли е зъбът да се е изкривил от честата работа върху него, имаше кариес и пломбите постоянно падат. И необходимо ли е да носи шини и на двете челюсти, след като проблема е само в горната челюст.Кога е най-добре да се слагат шините, ако са необходими трябва ли да чакаме шестите зъби да пробият.
Благодаря.


Здравейте, в този случай най добре да направите консултация с ортодонт. Ако се късае за кръстосана захапка на един зъб, проблема може да се реши бързо. НЕ е невъзможно кръсосаната захапка да се причини от лечението на кариеси.
kambov.com
izz.bg
Аватар
Dr Mladen Kambov
 
Мнения: 62
Регистриран на: 12 Май 2011, 15:02
Местоположение: София

Re: Коронки и мостове - онлайн консултация със стоматолог

Мнениеот ВВB » 17 Мар 2015, 20:29

Здравейте. Живея в чужбина и днес бях на зъболекар. Общо взето имам проблеми с двата долни най големи кътни зъба /6ти май се падат/, като и двата са пломбирани и с извадени нерви /уж/. Доколкото разбрах от терминологията, имат и двата възпаление, като единия е доста по зле и становището на лекаря беше, че тр да се изчистят и поставят коронки, като от почистване и нови пломби няма да има никаква полза. Може ли да ми обясните колко достоверно може бъде това, тъй като не разбиам ролята на коронката пред тази на пломбата... общо взето си мислех, че просто предпазва зъба от пълно разрушаване /а и двата са ми доста разрушени/? И също ще съм ви благодарна, ако ми кажете дали 60 евро за временната коронка и 145 евро за постоянната са прекалено висока цена /за керамика/, като се има в предвид, че това е цена, която не се покрива от осигуровката. Пълната цена е около 550 евро. Доколкото си спомням при последната ми консултация в България, зъболекарката ми каза 120лв /мисля че само за коронката/. Доколко реални са тези цени и това, че тук е невероятно скъпо, означава ли, че материалите са невероятно качествени и супер издържливи, може ли да има съществена разлика в качеството? Благодаря
ВВB
 
Мнения: 5
Регистриран на: 07 Юни 2014, 10:07

Re: Коронки и мостове - онлайн консултация със стоматолог

Мнениеот Dr Mladen Kambov » 27 Мар 2015, 19:36

ВВB написа:Здравейте. Живея в чужбина и днес бях на зъболекар. Общо взето имам проблеми с двата долни най големи кътни зъба /6ти май се падат/, като и двата са пломбирани и с извадени нерви /уж/. Доколкото разбрах от терминологията, имат и двата възпаление, като единия е доста по зле и становището на лекаря беше, че тр да се изчистят и поставят коронки, като от почистване и нови пломби няма да има никаква полза. Може ли да ми обясните колко достоверно може бъде това, тъй като не разбиам ролята на коронката пред тази на пломбата... общо взето си мислех, че просто предпазва зъба от пълно разрушаване /а и двата са ми доста разрушени/? И също ще съм ви благодарна, ако ми кажете дали 60 евро за временната коронка и 145 евро за постоянната са прекалено висока цена /за керамика/, като се има в предвид, че това е цена, която не се покрива от осигуровката. Пълната цена е около 550 евро. Доколкото си спомням при последната ми консултация в България, зъболекарката ми каза 120лв /мисля че само за коронката/. Доколко реални са тези цени и това, че тук е невероятно скъпо, означава ли, че материалите са невероятно качествени и супер издържливи, може ли да има съществена разлика в качеството? Благодаря


Здравейте, при силно разрушени зъби, както определяте вашите е необходимо да се изградят и в последствие да се покрият с коронки. Преди това зъбите се изграждат, но ако остане само пломба има голяма вероятност зъба да се счупи и да се наложи да се извади, за това са ви препоръчали коронки. Не мога да коментирам цените в чужбина, в голяма част от европейските страни цените са по високи от българските, що се отнася до материалите то те са същите, каквито могат да се намерят и в България. От това, което ми казвате това не са високи цени.
kambov.com
izz.bg
Аватар
Dr Mladen Kambov
 
Мнения: 62
Регистриран на: 12 Май 2011, 15:02
Местоположение: София

Re: Коронки и мостове - онлайн консултация със стоматолог

Мнениеот yanevi » 10 Юли 2015, 16:06

Dr Mladen Kambov написа:
ВВB написа:Здравейте. Живея в чужбина и днес бях на зъболекар. Общо взето имам проблеми с двата долни най големи кътни зъба /6ти май се падат/, като и двата са пломбирани и с извадени нерви /уж/. Доколкото разбрах от терминологията, имат и двата възпаление, като единия е доста по зле и становището на лекаря беше, че тр да се изчистят и поставят коронки, като от почистване и нови пломби няма да има никаква полза. Може ли да ми обясните колко достоверно може бъде това, тъй като не разбиам ролята на коронката пред тази на пломбата... общо взето си мислех, че просто предпазва зъба от пълно разрушаване /а и двата са ми доста разрушени/? И също ще съм ви благодарна, ако ми кажете дали 60 евро за временната коронка и 145 евро за постоянната са прекалено висока цена /за керамика/, като се има в предвид, че това е цена, която не се покрива от осигуровката. Пълната цена е около 550 евро. Доколкото си спомням при последната ми консултация в България, зъболекарката ми каза 120лв /мисля че само за коронката/. Доколко реални са тези цени и това, че тук е невероятно скъпо, означава ли, че материалите са невероятно качествени и супер издържливи, може ли да има съществена разлика в качеството? Благодаря


Здравейте, при силно разрушени зъби, както определяте вашите е необходимо да се изградят и в последствие да се покрият с коронки. Преди това зъбите се изграждат, но ако остане само пломба има голяма вероятност зъба да се счупи и да се наложи да се извади, за това са ви препоръчали коронки. Не мога да коментирам цените в чужбина, в голяма част от европейските страни цените са по високи от българските, що се отнася до материалите то те са същите, каквито могат да се намерят и в България. От това, което ми казвате това не са високи цени.


Цените не са високи. В чужбина те са според стандарта на живот там, а в България са много по- ниски отколкото трябва да бъдат реално.
yanevi
 
Мнения: 3
Регистриран на: 10 Юли 2015, 09:45

Re: Коронки и мостове - онлайн консултация със стоматолог

Мнениеот dqvolsko_jelanie » 10 Сеп 2015, 21:49

Здравейте,преди 2седмици ми сложиха четворен мост на долните зъби.нямам никакви проблеми с моста и вече свиквам с него,проблема е че ми останаха малки остатъци от лепилото които не успявам да махна и които ми създават лек дискомфорт.когато поисках от своя зъболекар да ги отстрани той ми отговори че отстраняването им с негова намеса ще е доста болезнено и по добрия вариант е да паднат от сами,но не ми е удобно с тях и постоянно се опитвам да ги отстраня,не ми е удобно,дразнят ме.моля ви да ми дадете съвет по какъв начин бих могла да ги отстраня.Благодаря ви предварително.
dqvolsko_jelanie
 
Мнения: 22
Регистриран на: 01 Дек 2011, 23:14

Re: Коронки и мостове - онлайн консултация със стоматолог

Мнениеот Dr Mladen Kambov » 11 Сеп 2015, 20:39

dqvolsko_jelanie написа:Здравейте,преди 2седмици ми сложиха четворен мост на долните зъби.нямам никакви проблеми с моста и вече свиквам с него,проблема е че ми останаха малки остатъци от лепилото които не успявам да махна и които ми създават лек дискомфорт.когато поисках от своя зъболекар да ги отстрани той ми отговори че отстраняването им с негова намеса ще е доста болезнено и по добрия вариант е да паднат от сами,но не ми е удобно с тях и постоянно се опитвам да ги отстраня,не ми е удобно,дразнят ме.моля ви да ми дадете съвет по какъв начин бих могла да ги отстраня.Благодаря ви предварително.


Задължително е! да се премахнат излишъците от цимент около коронки и мостове! Това е едина от основните причини за възпаление и е задължително да се отстрани. Няма да си падне от самосебе си и е задължение на зъболекаря , които го е поставил да го направи, ако е болезнено се прави с упойка.
kambov.com
izz.bg
Аватар
Dr Mladen Kambov
 
Мнения: 62
Регистриран на: 12 Май 2011, 15:02
Местоположение: София

Re: Коронки и мостове - онлайн консултация със стоматолог

Мнениеот mira_st1985 » 10 Ное 2015, 13:24

Здравейте ,

На 30 години съм .Имам преден млечен зъб , който не ми е паднал .Казаха ми ,че при евентуална бременност , а планирам такава , може да падне .Какво да предприема в случая , не искам да остана без зъб точно по време на бременността .
Благодаря предварително за отговора .
mira_st1985
 
Мнения: 8
Регистриран на: 05 Юни 2012, 09:17

Re: Коронки и мостове - онлайн консултация със стоматолог

Мнениеот Dr Mladen Kambov » 24 Ное 2015, 22:37

mira_st1985 написа:Здравейте ,

На 30 години съм .Имам преден млечен зъб , който не ми е паднал .Казаха ми ,че при евентуална бременност , а планирам такава , може да падне .Какво да предприема в случая , не искам да остана без зъб точно по време на бременността .
Благодаря предварително за отговора .


Здравейте,mira_st1985,
Няма връзка на бременноста с падането на млечния зъб, бременността не може да е причина той да падне. За повече информация ще трябва да направите ренгенова снимка и да се види състоянието на корена на млечния зъб и причината той да не е сменен още. Ако имате други въпроси оставам на ваше разположение.
kambov.com
izz.bg
Аватар
Dr Mladen Kambov
 
Мнения: 62
Регистриран на: 12 Май 2011, 15:02
Местоположение: София

Следваща

Назад към Стоматология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта