Кърменето - Въпроси, препоръки и Решения

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Re: Кърменето - Въпроси и Решения

Мнениеот ivka-86 » 08 Май 2012, 10:31

Ники, поздравявам те за упорството, което проявяваш, защото много мами на твое място биха се отказали :roll: Познавам много момичета, които не кърмиха само и само, за да не развалят бюста си и не са спирали с диетите, дори и по време на бременността. Не ги разбирам, но това си е техен избор... Аз кърмих малките си съкровища до близо 2 години и половина, въпреки коментарите - Хайде стига вече, докога ще кърмиш? Дори ми бяха подхвърлили, че мога да им навредя по този начин и като споделих с педиатърката си, тя искрено се разсмя и ми каза - Това 100% ти го е казал някой, който не кърми! Права беше - само жена, която не е кърмила, може да разсъждава по този начин. Няма нищо по-ценно от това :) Първо даваш на детето си най-ценната за него храна и второ чувството е неописуемо!
ivka-86
 
Мнения: 40
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:12

Re: Кърменето - Въпроси и Решения

Мнениеот nikita » 08 Май 2012, 13:42

Благодаря ви от сърце за подкрепата :D Ако можех, щях да ви прегърна - всички до една!!! Биби, благодаря най-вече на теб, защото е друго да те посъветва специалист! Вярвам, че другите момичета няма да ми се разсърдят... Вече проучвам въпроса и ще си сменя педиатърката :idea:
Момичета, радвам се, че ви "срещнах" и че сте толкова мили и отзивчиви - целувам вииииииииииииии :D
nikita
 
Мнения: 66
Регистриран на: 30 Мар 2012, 16:46

Re: Кърменето - Въпроси и Решения

Мнениеот Niko » 04 Юли 2012, 14:22

След отбиване на бебето какви таблетки трябва да се пият за спиране на кърмата и след колко време ти спира напълно?
Niko
 
Мнения: 65
Регистриран на: 02 Юли 2012, 11:29

Re: Кърменето - Въпроси и Решения

Мнениеот teddy » 09 Юли 2012, 15:46

Здравей, Биляна! Сега пък аз се включвам за съвет и предварително благодаря за отговора :)
Имам племенник, който се роди 2 500 грама, а го изписаха от болницата 2 300 грама. Малка, сладка душичка :D Впоследствие разбрах, че майка му го дохранва, защото му било трудно да суче, тъй като зърната й били малки. Купиха силиконови зърна и сега горе-долу посвикнаха да се кърмят, но бебчо е спокоен и дори го събуждат, за да се храни. Според мен е грешка да го дохранва, защото по този начин кърмата ще й намалее, а и малкия ще свикне да се храни с биберон. Вие какво мислите по въпроса?
teddy
 
Мнения: 177
Регистриран на: 06 Мар 2012, 13:14

Re: Кърменето - Въпроси и Решения

Мнениеот Подкрепа за кърмене » 26 Юли 2012, 06:31

Теди, страхотно е да станеш леля нали?

Мама обае е тази, която е най-близо до бебето и най-добре усеща неговите нужди - ако тя самата има притеснения, иска да не дохранва или да подобрят нещата с позата, засукването и силиконовите протектори - нека потърси най-близкия до нея НАПК консултант - координатите ни са в началото на тази тема.

Иначе притесненията ти са основателни. Някои мъници бързо свикват с биберона и ако сукането не е добре отработено - понякога отказват гърда. Други нямат проблем със смесеното хранене. Би било най-добре добавката да е от изцедена кърма - ако наистина бебето е сънливо или не се справя добре с изпразването на гърдите - най-добре мама да ги изцежда - така ще поддържа количествата, които са необходими и кърмата няма да намалее.

Пожелавам много радостни моменти с племеничето и ако мама има нужда от помощ - предай и нашите координати.

/Десислава Бетова - доброволен консултант от НАПК/
Подкрепа за кърмене
 
Мнения: 10
Регистриран на: 26 Сеп 2011, 15:07

Re: Кърменето - Въпроси и Решения

Мнениеот Подкрепа за кърмене » 26 Юли 2012, 07:04

Niko написа:След отбиване на бебето какви таблетки трябва да се пият за спиране на кърмата и след колко време ти спира напълно?


Привет!

Ако детето е отбито постепенно/или се е отбило само - тоест броя на кърменията е намалял плавно и в продължение на няколко месеца детето е сукало по един-два пъти на денонощие - няма нужда от медикаменти за спиране на кърмата. Това, че гърдите не се изпразват е сигнал за тялото да намали и постепенно спре производството на кърма. Нормално е месеци след това все още да изтичат капки мляко - най-вече при стискане/ако пробвате да изцедите на ръка. Ако детето е отбито рязко - тоест преди отбиването е сукало по няколко пъти на денонощие и не е имало необходимото време кърмата да намалее естествено и постепенно - в повечето случаи също няма нужда от медикаменти, но вероятно спирането на кърмата няма да стане бързо и веднага. В тези случаи е необходимо да изцеждате гърдите, когато усещате препълване и дискомфорт - но не изцяло и докрай; също и да разредите интервалите между изцежданията - да са по-малко на брой от броя на суканията на бебето за денонощие. Добре е в този период да се следите за запушвания и при някакъв проблем да позвъните на консултант /на първа страница на тази тема има координати/ и да вземете мерки.

В случай, че искате да спрете кърмата с медикаменти - обърнете се към лекар, който да ви ги изпише, както и да ви даде схема, по която да се приемат.
Подкрепа за кърмене
 
Мнения: 10
Регистриран на: 26 Сеп 2011, 15:07

Re: Кърменето - Въпроси и Решения

Мнениеот mecana » 29 Юли 2012, 10:03

Niko написа:След отбиване на бебето какви таблетки трябва да се пият за спиране на кърмата и след колко време ти спира напълно?

Аз съм против всякакви такива медикаменти. Една приятелка пи таблетки, за да й спре кърмата и започна да й става лошо, та чак щеше да припадне един път :shock:
С повече търпение и воля няма да се налага изкуствено спиране на кърмата. Ние се кърмихме доста дълго - почти до 2 години и половина :roll: Кърмата си намаля сама и спря много бързо. Е, не мога да кажа, че първите дни не съм усещала дискомфорт, но всичко стана от само себе си. Друга приятелка пък, отби сина си на година и половина, а имаше много кърма - също не е пила таблетки, а просто се изцеждаше по малко, за да не й се напрягат гърдите.
Чувала съм много отзиви за тези хапчета и всички са споменавали за тези странични ефекти...
mecana
 
Мнения: 115
Регистриран на: 20 Апр 2012, 16:46

Re: Кърменето - Въпроси и Решения

Мнениеот teddy » 29 Юли 2012, 10:50

Подкрепа за кърмене написа:Теди, страхотно е да станеш леля нали?

Мама обае е тази, която е най-близо до бебето и най-добре усеща неговите нужди - ако тя самата има притеснения, иска да не дохранва или да подобрят нещата с позата, засукването и силиконовите протектори - нека потърси най-близкия до нея НАПК консултант - координатите ни са в началото на тази тема.

Иначе притесненията ти са основателни. Някои мъници бързо свикват с биберона и ако сукането не е добре отработено - понякога отказват гърда. Други нямат проблем със смесеното хранене. Би било най-добре добавката да е от изцедена кърма - ако наистина бебето е сънливо или не се справя добре с изпразването на гърдите - най-добре мама да ги изцежда - така ще поддържа количествата, които са необходими и кърмата няма да намалее.

Пожелавам много радостни моменти с племеничето и ако мама има нужда от помощ - предай и нашите координати.

/Десислава Бетова - доброволен консултант от НАПК/

Благодаря ти, Деси! Наистина е прекрасно да станеш леля, а на мен вече ми е за втори път :D
Непременно ще предам вашите координати, защото съм убедена, че е от изключителна важност в такъв момент да получиш подкрепа и ценен съвет! Аз също кърмих дъщеричката си доста дълго време и съм безкрайно благодарна на една моя приятелка, която вече беше минала по този път. Тя ме посъветва да я кърмя на поискване и да не спазвам часове, и точно така направих. Допитвала съм се до нея за всяко едно нещо, което ме е тревожило. Колкото и да усещаш нуждите на бебо, в началото си е голямо притеснение - ние бяхме много лакоми и постоянно се задавяхме. Всеки път изпитвах страх да не й стане нещо, но с течение на времето и аз, и тя се научихме да се кърмим :)
Още веднъж благодаря! :)
teddy
 
Мнения: 177
Регистриран на: 06 Мар 2012, 13:14

Re: Кърменето - Въпроси и Решения

Мнениеот ivontistyle » 25 Фев 2013, 13:10

mecana написа:
Niko написа:След отбиване на бебето какви таблетки трябва да се пият за спиране на кърмата и след колко време ти спира напълно?

Аз съм против всякакви такива медикаменти. Една приятелка пи таблетки, за да й спре кърмата и започна да й става лошо, та чак щеше да припадне един път :shock:
С повече търпение и воля няма да се налага изкуствено спиране на кърмата. Ние се кърмихме доста дълго - почти до 2 години и половина :roll: Кърмата си намаля сама и спря много бързо. Е, не мога да кажа, че първите дни не съм усещала дискомфорт, но всичко стана от само себе си. Друга приятелка пък, отби сина си на година и половина, а имаше много кърма - също не е пила таблетки, а просто се изцеждаше по малко, за да не й се напрягат гърдите.
Чувала съм много отзиви за тези хапчета и всички са споменавали за тези странични ефекти...

Ествствения начини за намаляване на кърмата е намаляването на стимулацията. Лактацията е основана на принципа „търсене-предлагане“. Лекарствата са на хормонална основа ,а страничните им ефекти/световъртеж, повръщане, припадъци и др./ ни правят едва ли не неспособни да се грижим за децата си. Хомеопатията също предлага такива средства по - безвредни и също толкова ефективни.
Аватар
ivontistyle
 
Мнения: 17
Регистриран на: 07 Дек 2012, 12:42

Re: Въпроси свързани с кърменето

Мнениеот pravilno » 19 Яну 2016, 10:56

Имам голям проблем. Родих наскоро, синът ми така и не засука в родилното и там го храниха с изкуствено мляко. Гърдите ми много ме болят и са адски твърди. Налагам ги с топли компреси и ми облекчава, но проблемът е, че детето иска да яде вече, а аз имам чувството, че нямам мляко и нещата не се получават. Той плаче, почти не наддава и съм в паника. Купих си помпа и успявам да изстискам само 30-40 мл и му ги давам. Кажете как мога да увелича млякото и дали изобщо е възможно, защото искам да кърмя.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

ПредишнаСледваща

Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта