Lamblia intestinalis - как се спасих от тази болест

Lamblia intestinalis - как се спасих от тази болест

Мнениеот kateone » 29 Юли 2011, 20:46

Здравейте, пиша за една рядка по нашите георгафски ширини, но много коварна паразитна болест, която всеки турист в тропическите страни може да прихване - lamblia intestinalis или giardia lamblia. Ще ми се да споделя как след почти едногодишна борба с този едноклетъчен паразит и отчаяни опити на нашите лекари да ме предозират с познатите си лекарства, най-после се отървах от него. Не с тяхна помощ за съжаление.
1. Та, най-напред много е важно да се правят изследвания на фекална проба на всеки три месеца при заразените, а и поне веднъж профилактично за здравите. В повечето случаи този паразит се развива с придружени симптоми като диария, постоянно къркорене на червата, гадене, обаче има и случаи, в които може да живее в нас и без да се издава. Освен това много е вероятно, ако в изследваното изпражнение не са изхвърлени цисти, резултатът да бъде отрицателен, докато паразитът продължава да живее в нас. Затова е и толкова важно да се проверява състоянието на заразения в лабораторията поне на 2-3 месеца до неговото излекуване, а после още известно време на шест.
2. В България знаят само едно лекарство - метронидазол. В аптеките го има с различни имена заради фирмите производители, но активната съставка е тази. Само че това лекарство в някои случаи се оказва крайно неефективно - както беше при мен. Първо, паразитолозите в София ми изписаха флажил за, мисля, една седмица. Симптомите затихнаха, но след известно време всичко се възобнови. Отидох отново на изследвания и усмихнатите приятели (под микроскоп ламблиите изглеждат сякаш имат усмивка) бяха там. Докторът ми изписа по-продължителна терапия със същото лекарство, но пак без успех. След това ме препрати към главния щаб на тяхната болница, където бях посрещната от доцент. Та там ми назначиха двойна доза от СЪЩОТО лекарство и пак не даде резултат. Междувременно от Индия (където се заразих) ми изпратиха тамошният вариант (със същата съставка) с точна схема и всичко, обаче, ха познайте какво стана... ами, нищо! Вече се бях отчаяла, още повече, когато доцентът след кратко мълчание ме погледна през очилата и ми каза: "Ами, какво да прави, тройна доза!", после ме измери с поглед отгоре до долу (аз нямам кой знае колко месо по себе си), та ме пита: "Ти колко кила си, ще издържиш ли?".... не коментирам, и там не го направих, излязох си и не се върнах повече. А, забравих да добавя, че докато чаках пред кабинета, лаборантката дойде и (тъй като вече ме познаваха) ми даде книжка от соц време да видя "домашните ми любимци". Може би искаше да ми повдигне настроението, но само стана по-лошо, особено с това, което прочетох в края на статията: "... заразените трябва да се неутрализират"!!! Представих си какви ли не неща, както казах книжката беше от соц време...
3. С майка ми започнахме да търсим из интернет какво казват за лечението на този упорит паразит. В руските сайтове тя прочете, че за успешното ми... т.е. МУ неутрализиране е повече от препоръчително да се спре приема на захар, овес и доста други житни култури (пшеница, ръж и т.н). Това, което си спомням, че приемах за няколко месеца беше царевично брашно и съответно продукти от царевица, картофи и фруктоза наместо захар. Киселата зелева чорба също е много полезна в случая. И тук ще вметна, че специално бях питала доцента дали трябва да се спазва диета и отговорът беше НЕ.
4. Решението дойде от Америка. Един ден в интернет се натъкнахме на билкови таблетки, изписвани в тези случаи. Лекарството се нарича PURGE. Поръчах си няколко опаковки, мисля, че с 3 вече всичко беше наред. Най-после при два поредни лабораторни теста, резултатите бяха отрицателни, а и симптомите вече ги нямаше! Беше останала само параноята (за известно време) и липсата на сигурно милион полезни бактерийки в стомаха ми, избити докато вземах този метронидазол.
5. Друго лекарство, което никак не обичат бившите ми усмихнати питомци, е ЙОДЪТ. Към края на втората кутия с PURGE започнах паралелно да приемам йодова тинктура от 5 %, по 7 капки на ден, разтворени в чист лимонов сок. Сместа се разбърква, докато стане хомогенна и се пие със сламка, за да не уврежда зъбите.
6.Туширане на щитовидната жлеза с тампон с йод, хванат с медицински кохер изключително засилва имуна. През щитовидната жлеза могат да се изхвърлят всички гадости, които са в организма ни, затова трябва да се обръща специално внимание и на нея, не случайно е наречена "ЩИТ". Този последния метод трябва да се прилага само от лекар. След туширане се пие отново сок от лимон.
Дано съм ви била полезна.
kateone
 
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Юли 2011, 19:53

Re: Lamblia intestinalis

Мнениеот Margo » 16 Сеп 2011, 10:51

А на теб как ти го откриха това заболяване и как въобще успя да се заразиш с него?
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Lamblia intestinalis

Мнениеот valiart » 24 Окт 2011, 22:03

Да, как става заразяването с тази болест?
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Lamblia intestinalis

Мнениеот qproin » 25 Окт 2011, 14:21

В тропическите страни може да се заразиш с какво ли не. Аз лично настръхвам от мисълта за заразите, които бълват онези джунгли.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Lamblia intestinalis

Мнениеот kateone » 18 Ное 2012, 14:23

Здравейте! Не влизам много често, та малко късно отговарям. Заразяването може да стане било чрез водата или храната, ние бяхме в много мизерно село, купувах си бутилирана вода, но пък си миех зъбите с вода от чешмата, нямам представа как точно стана. Откриха ми го, защото не спирах да имам разстройство, постоянно ми се бунтуваше корема ниско долу в тънките черва и главоболие имах (нещо, което принципно нямам). Казаха ми да си пусна изследвания за паразити и така се случи.
kateone
 
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Юли 2011, 19:53

Re: Lamblia intestinalis

Мнениеот petia_gm » 18 Ное 2012, 23:13

kateone, може ли да се свържем чрез е-mail ? Откриха ми тази бактерия и мисля, че би могла да помогнеш с твоя опит в борбата с нея :)
petia_gm
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Ное 2012, 18:39

Re: Lamblia intestinalis

Мнениеот Hristova » 28 Ное 2012, 11:20

kateone написа:Здравейте! Не влизам много често, та малко късно отговарям. Заразяването може да стане било чрез водата или храната, ние бяхме в много мизерно село, купувах си бутилирана вода, но пък си миех зъбите с вода от чешмата, нямам представа как точно стана. Откриха ми го, защото не спирах да имам разстройство, постоянно ми се бунтуваше корема ниско долу в тънките черва и главоболие имах (нещо, което принципно нямам). Казаха ми да си пусна изследвания за паразити и така се случи.

Ох ти направо ме ужаси, каква вода пием бе хора? Какво означава мизерно село? Ако само от едно миене на зъби си се заразила с тази бактерия не е ли възможно цялото село да е пламнало от епидемия?
Hristova
 
Мнения: 30
Регистриран на: 24 Ное 2012, 14:11

Re: Lamblia intestinalis

Мнениеот R.Ivanova » 16 Авг 2016, 11:41

kateone написа:Здравейте! Не влизам много често, та малко късно отговарям. Заразяването може да стане било чрез водата или храната, ние бяхме в много мизерно село, купувах си бутилирана вода, но пък си миех зъбите с вода от чешмата, нямам представа как точно стана. Откриха ми го, защото не спирах да имам разстройство, постоянно ми се бунтуваше корема ниско долу в тънките черва и главоболие имах (нещо, което принципно нямам). Казаха ми да си пусна изследвания за паразити и така се случи.


Здравей, kateone, изглежда, че на мен ми откриха същия проблем като твоя, без да съм пътувала до Индия :lol: Умът ми не го побира как е станало при положение, че съм човек, който си мие ръцете над 20 пъти на ден, но явно това се е случило на някакво обществено място, където нещо не е било измито като хората.. :cry: Исках да те попитам за тази добавка Purge..видях, че я има на един бг сайт http://newaysbulgaria.com/index.html Ти същото нещо ли си пила? Разкажи ми малко по-подробно за диетата ти, знам, че е било отдавна, но на мен би ми било от полза..Очаквам да ми изпишат флажил, но ми се иска след приема на антибиотика да туширам всичко, с тази добавка, диета и правилен начин на живот. Още нещо..имаш ли мнение за Биоцитрин, дали той би подействал?
R.Ivanova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Авг 2016, 11:30

Re: Lamblia intestinalis - как се спасих от тази болест

Мнениеот Goodevel » 03 Ное 2017, 13:20

За всичко останало не мога да гарантирам, но това за щита ме накара да падна от стола от смях. Най-изпъкналия хрущял на трахеята - така наречената "адамова ябълка", защото е по-изпъкнала при мъжете - се нарича щитовидния хрущял, защото е много здрав и има форма на щит. Жлезата е разположена под хрущяла и за това е кръстане на него.
Второ, като човек с медицинско образование ми е много чудно по-какъв начин щитовидната ти жлеза чисти паразити? ...
Goodevel
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Ное 2017, 13:13

Re: Lamblia intestinalis - как се спасих от тази болест

Мнениеот kotka99 » 21 Авг 2019, 13:09

Да напиша нещо, за гиардията което за съжаление не е известно у нас, макар че тези лекарства ги има в света от 50 години... Има медикамент за 2.50 евро за 20 таблетки от Гърция го купувам като Ерцефурил- Ercefuryl в други държави може да има други търг. наименования но основното вещество е nifuroxazide / нифуроксазид/ . Клас Нитрофурани към него не се развива резистентност, 96 % се усвоява в стомашно чревният тракт т.е. не трови всичко и по преценка може да се дава дори на кърмещи. Не закача микробиома - полезните бактрии и не намалява имунитета а напротив. първия ден се приема интензивно през 4 - 6 часа и вторият на 6 часа - приема се 7-8 дни на 8 часа следващите. Капсулите имат жълт безвкусен прах който спокойно се дава и на животни, може да се смеси с вода или да се овкуси с бульон и се дозира според теглото - в руските вет. източници има инф. Активно е към стафилококи / ауреус/ стрептококи, салмонела, гиардия и т.н. дълъг списък с бактерии - при летни почивки е незаменимо. Поради бактерицидната си активност и локалното действие може да се смесва с кремове и микстури за раневи инфекции, изгаряния и т.н. може да се смесва с антибиотици, имидазоли, антимикотици и прочие и др. вещества. Нитрофурани има в Гранофурина, Нифоцингела,Фуроталгина и др. мазила и капки. При гиардия има чести рецидиви, което не пречи курсът да се повтори при нужда до крайно изчистване на паразита. Е, това е от мен дано и лекари го прочетат и да научат нещо различно от бълг. източници.
kotka99
 
Мнения: 3
Регистриран на: 24 Апр 2018, 17:33


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с инфекциозни и паразитни болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта