Лапароскопска хирургия - онлайн консултация с хирург

Re: Лапароскопска хирургия - онлайн консултация с хирург

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 13 Ное 2014, 16:18

dqvolsko_jelanie написа:Здравейте д-р Тушев,приятеля ми има 2 операции от перфорирала язва на стомаха.Едната операция е 2012г,а втората е направена април 2014г.от 2 седмици се оплаква от силни болки в стомаха,къркорене на червата,гадене и повръщане,и в изпражненията има кръв.Ходихме на лекар и му изписаха Линекс,Нексиум 40мг и Панразол.Пие ги вече цяла седмица имаше леко подобрение,но от 2 дена отново се оплаква от болки в корема и повръща.Изпращат го на изследвания за стомаха и на дебелото черво.задължително ли е да се направят.Лекаря ни казва че може да е всичко но така и не пожела да ни каже какво .моля да ни кажете какво може да означава това всичко.нещо лошо ли е ?? много съм притеснена

Не разбирам защо задавате въпроси и в тази тема, тя е за лапароскопска хирургия!
Приятелят Ви се нуждае от диагностика при гастроентеролог! Задължително е извършването на гастроскопия, коментарите след това.
Поздрави!
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Лапароскопска хирургия - онлайн консултация с хирург

Мнениеот Bogiislavi » 25 Апр 2015, 19:17

Здравейте! Преди 5 месеца родих със секцио. Оттогава получих дискомфорт и в момента имам установена пъпна херния, както и липса на предна коремна стена, поради преразтягане на мускулите. Въпросът ми е би ли било по-уместно да изчакам с интервенцията, тъй като се притеснявам, че при евентуална втора бременност случаят би могъл да се повтори ? Възможно ли е да е в резултат на операцията? Благодаря
Bogiislavi
 
Мнения: 2
Регистриран на: 25 Апр 2015, 19:11

Re: Лапароскопска хирургия - онлайн консултация с хирург

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 29 Апр 2015, 00:43

Bogiislavi написа:Здравейте! Преди 5 месеца родих със секцио. Оттогава получих дискомфорт и в момента имам установена пъпна херния, както и липса на предна коремна стена, поради преразтягане на мускулите. Въпросът ми е би ли било по-уместно да изчакам с интервенцията, тъй като се притеснявам, че при евентуална втора бременност случаят би могъл да се повтори ? Възможно ли е да е в резултат на операцията? Благодаря


Здравейте,
раздалечаването на правите коремни мускули и пъпната херния, са в резултат на бременността, а не на операцията.
Ако не се подложите на операция, при евентуална втора бременност, проблема ще се задълбочи, а увредата на коремната стена е непредвидима, при всеки степента на увреда е различна.
По конкретен мога да бъда, ако Ви прегледам.
Поздрави!
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Лапароскопска хирургия - онлайн консултация с хирург

Мнениеот moni_savova » 16 Юли 2015, 09:52

Здравейте,д-р Тушев
Бих искала да попитам,тъй като на баща ми му предстой операция от херния каква е цената на операцията и колко време е периода за възтановяване след нея?
Кой е по-добрия начин за операция Лапароскопска или Обикновенна?
Благодаря предварително!
moni_savova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Юли 2015, 09:44

Re: Лапароскопска хирургия - онлайн консултация с хирург

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 19 Юли 2015, 09:40

moni_savova написа:Здравейте,д-р Тушев
Бих искала да попитам,тъй като на баща ми му предстой операция от херния каква е цената на операцията и колко време е периода за възтановяване след нея?
Кой е по-добрия начин за операция Лапароскопска или Обикновенна?
Благодаря предварително!

Здравейте,
цената се формира от вида и качеството на консумативите, както и от типа лапароскопска операция, те са няколко вида. По конкретен мога да съм, след преглед на пациента и уточняване на някои подробности.
Лапароскопската операция е за предпочитане, тя няма "слаби места", ако ме разбирате.
Периода на възстановяване е много скъсен и е в рамките на седмица, разбира се след операция от опитен в тази насока хирург.
Поздрави!
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Лапароскопска хирургия - онлайн консултация с хирург

Мнениеот rein777 » 21 Юли 2015, 16:14

Здравейте доктор Тушев,миналата есен при гастроскопско и хистологично изсл. ми откриха Баретов хранопровод(Интестинален тип),прдложиха ми интервенция с лазер на хранопровода.ако се подложа на този вид лечение доколко е надеждно то и за колко време се възтановява пациента, и като цена какво ще ми струва ?Предварително ви Благодаря и ви желая лека и спокойна седмица !
rein777
 
Мнения: 3
Регистриран на: 24 Фев 2014, 22:28

Re: Лапароскопска хирургия - онлайн консултация с хирург

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 21 Юли 2015, 17:44

rein777 написа:Здравейте доктор Тушев,миналата есен при гастроскопско и хистологично изсл. ми откриха Баретов хранопровод(Интестинален тип),прдложиха ми интервенция с лазер на хранопровода.ако се подложа на този вид лечение доколко е надеждно то и за колко време се възтановява пациента, и като цена какво ще ми струва ?Предварително ви Благодаря и ви желая лека и спокойна седмица !

Здравейте,
темата тук е за лапароскопска хирургия, не е за заболявания на хранопровода.
Задайте въпросите си на колегата, най-вероятно гастроентеролог, който ще извърши манипулацията.
Поздрави и успех!
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Лапароскопска хирургия - онлайн консултация с хирург

Мнениеот bogomil.mladenov » 28 Мар 2016, 12:27

Здравейте, д-р Тушев. На 17-ти март ми беше отстранен апендикса и ме изписаха на 22-ри март. На 24-ти ми махнаха всички конци, но ме притеснява това, че не съм и не мога да отида по голяма нужда още от 22-ри март, сиреч от изписването ми. След операцията на 4-тият ден ми направиха клизма и това си беше. Преди операцията не съм имал запек, но сега имам затруднена дефекация, въпреки че спазвам стриктно хранителния режим, който ми дадоха. До този момент нямам някакви странични проблеми и симптоми като повръщане, освен че стомаха ми е леко подут и изпитвам лека тежест в стомаха и имам чувството, че ми е претоварен с храна. Изписваха ми през това време лактулоза, след това и дуспаталин, но като че ли няма никакъв ефект. Според Вас това трябва ли да ме притеснява много, след като се има предвид и диетата, на която съм предложен и това, че се храня по-малко от обичайното, но достатъчно, че да отида по-голяма нужда? Дайте ми съвет. Студент съм на 22 г. Операцията ми я правиха в Русе. Благодаря Ви.
bogomil.mladenov
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Мар 2016, 12:03

Re: Лапароскопска хирургия - онлайн консултация с хирург

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 30 Мар 2016, 18:05

bogomil.mladenov написа:Здравейте, д-р Тушев. На 17-ти март ми беше отстранен апендикса и ме изписаха на 22-ри март. На 24-ти ми махнаха всички конци, но ме притеснява това, че не съм и не мога да отида по голяма нужда още от 22-ри март, сиреч от изписването ми. След операцията на 4-тият ден ми направиха клизма и това си беше. Преди операцията не съм имал запек, но сега имам затруднена дефекация, въпреки че спазвам стриктно хранителния режим, който ми дадоха. До този момент нямам някакви странични проблеми и симптоми като повръщане, освен че стомаха ми е леко подут и изпитвам лека тежест в стомаха и имам чувството, че ми е претоварен с храна. Изписваха ми през това време лактулоза, след това и дуспаталин, но като че ли няма никакъв ефект. Според Вас това трябва ли да ме притеснява много, след като се има предвид и диетата, на която съм предложен и това, че се храня по-малко от обичайното, но достатъчно, че да отида по-голяма нужда? Дайте ми съвет. Студент съм на 22 г. Операцията ми я правиха в Русе. Благодаря Ви.

Здравейте,
трудно ми е да коментирам, възможно е да се дължи на промяна в хранителния режим.
Тук темата е за лапароскопска хирургия, а не, за общо хирургични въпроси.
Най-добре се обърнете към лекуващият Ви лекар.
Поздрави!
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Лапароскопска хирургия - онлайн консултация с хирург

Мнениеот milenkis » 16 Мар 2017, 21:42

Здравейте, може ли лапароскопски да се коригира диастаза на коремните мускули? Ако да - слага ли се платно? И може ли да бъде извършена в комбинация с гинекологична лапароскопия за отстраняване на възпалена фалопиева тръба и евентуални сраствания?
milenkis
 
Мнения: 4
Регистриран на: 02 Фев 2016, 14:34

ПредишнаСледваща

Назад към Лапароскопска хирургия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron