Лапароскопска хирургия - онлайн консултация с хирург

Re: Лапароскопска хирургия - онлайн консултация с хирург

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 07 Апр 2017, 16:43

milenkis написа:Здравейте, може ли лапароскопски да се коригира диастаза на коремните мускули? Ако да - слага ли се платно? И може ли да бъде извършена в комбинация с гинекологична лапароскопия за отстраняване на възпалена фалопиева тръба и евентуални сраствания?

Здравейте,
корекцията може да се направи лапароскопски със и без платно, зависи о състоянието на дефекта, преценява се след преглед.
Две операции са възможни, само ако самофинансирате лечението си, здравната каса не заплаща две интервенции.
Поздрави!
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Лапароскопска хирургия - онлайн консултация с хирург

Мнениеот лидия.станчева » 12 Яну 2019, 15:26

Dr Rosen Tushev написа:Лапароскопска хирургия - на вашите въпроси отговаря д-р Росен Тушев специалист лапароскопска и обща хирургия

Тук можете да получите указания за лечение, информация за спецификата на следоперативните грижи, както и отговор на следните въпроси:

1. Какви са индикациите за оперативно лечение и необходимо ли е то?
2. Коя е най-добрата техника за лечение?
3. Какви са уложненията при различните техники и как да бъдат лекувани?
4. Какво причинява болката и как да се лекува?
5. Коя е най-добрата анестезия?

Повече за мен и моята практика можете да научите от Справочник Фрамар или от сайта : http://www.rossentushev.com
Здравейте, искам да попитам възможно ли е повръщане след лапароскопска операция на жлъчка? Дъщеря ми е опериран преди четири дни и продължава да повръща, днес беше изписана в това състояние? Благодаря предварително!
лидия.станчева
 
Мнения: 2
Регистриран на: 12 Яну 2019, 15:17

Re: Лапароскопска хирургия - онлайн консултация с хирург

Мнениеот лидия.станчева » 12 Яну 2019, 15:38

Здравейте,искам да попитам нормално ли е след лапароскопска операция на жлъчка да има повръщане четири дни? Дъщеря ми я оперираха и от операцията до днес минаха вече четири дни, а тя все още повръща, беше изписана в това състояние!
лидия.станчева
 
Мнения: 2
Регистриран на: 12 Яну 2019, 15:17

Re: Лапароскопска хирургия - онлайн консултация с хирург

Мнениеот Rules95 » 10 Дек 2019, 14:29

Здравейте д-р Тушев. От 2 години и половина имам първичен гастродуоденален рефлукс , ГЕРБ . касакаден стоомах. През тези 2 години пих нкесиум 40мг , еманера 80мг , контролок 40 мг и креон. По време на употребата им се чувстваше подобрение , но до лечение не се стигна , а след спирането им , всичко се върна от начало! Симптомите ми са : пълна липса на апетит , ранно засищане , постоянни газове и оригвания , умора и липса на тонус , запек - сухи твърди , обемни изпраженения! От 2 години и половина съм така и не мога да се оправя , имам много жлъчен сок в стомаха и киселини. Въпросът ми е : това състояние може ли да се овладее хирургично , защото с медикаменти просто не ства. И ако може , каква точно операция ?
Rules95
 
Мнения: 13
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:07

Re: Лапароскопска хирургия - онлайн консултация с хирург

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 12 Дек 2019, 17:58

Rules95 написа:Здравейте д-р Тушев. От 2 години и половина имам първичен гастродуоденален рефлукс , ГЕРБ . касакаден стоомах. През тези 2 години пих нкесиум 40мг , еманера 80мг , контролок 40 мг и креон. По време на употребата им се чувстваше подобрение , но до лечение не се стигна , а след спирането им , всичко се върна от начало! Симптомите ми са : пълна липса на апетит , ранно засищане , постоянни газове и оригвания , умора и липса на тонус , запек - сухи твърди , обемни изпраженения! От 2 години и половина съм така и не мога да се оправя , имам много жлъчен сок в стомаха и киселини. Въпросът ми е : това състояние може ли да се овладее хирургично , защото с медикаменти просто не ства. И ако може , каква точно операция ?


Здравейте,
не знам кой Ви е казал че ГЕРБ се лекува с медикаменти, най-вероятно колега гастроентеролог. По въпроса има международен консенсус и той е публикуван в сайта ми.
За излекуване се прилага антирефлуксна операция Нисен или Тупе, лапароскопски.
Ако имате други въпроси, запишете час за преглед при мен в МБАЛ Вита, София.
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Лапароскопска хирургия - онлайн консултация с хирург

Мнениеот vanya_an89 » 10 Апр 2020, 21:57

Здравейте, преди почти 4 години оперираха синът ми, заради вродена фимоза. Операцията мина добре, но забелязах, че е останал 1 конец точно където е бил разреза. Какво трябва да се направи, трябва ли да се извади от хирург и има ли нещо притеснително, че толкова време не е изгнил и паднал? Другото което ме притеснява е, че на моменти главичката е леко синя?
vanya_an89
 
Мнения: 33
Регистриран на: 27 Авг 2019, 16:15

Предишна

Назад към Лапароскопска хирургия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта