Лечение на цикатрикси и келоиди - онлайн консултация с хирург

Re: Лечение на цикатрикси и келоиди - онлайн консултация с хирург

Мнениеот gerenceto86 » 02 Май 2015, 22:56

Здравейте,
на 01.04,2015г. ми изрязаха голям келоид в областта на гърдите в отделение по пластична хирургия. Раната зарастваше добре и през десет дена след премахването на козметичния конец започнаха да ми поставят инжекции Кенакорт, два дни след последната инжекция от раната започна да изтича гной и към днешна дата се отвори за три местта от които вече една седмица не спира да тече секрет. По предписание на лекари след като ме увериха, че всичко е натред сменям ежедневно превръзки с йода септ.
Въпроса ми е наистина ли е нормално раната да се отвори и да изтича гной?
Сама ли ще се затвори или ще се наложи отново да се шие?
И ако зарастне сама не рискувам ли да останат вдлъбнатини и да се зарастне добре?

Благодаря предварително!
gerenceto86
 
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Май 2015, 23:34

Re: Лечение на цикатрикси и келоиди - онлайн консултация с хирург

Мнениеот Dr Zhivko Dimitrov » 05 Май 2015, 09:30

gerenceto86 написа:Здравейте,
на 01.04,2015г. ми изрязаха голям келоид в областта на гърдите в отделение по пластична хирургия. Раната зарастваше добре и през десет дена след премахването на козметичния конец започнаха да ми поставят инжекции Кенакорт, два дни след последната инжекция от раната започна да изтича гной и към днешна дата се отвори за три местта от които вече една седмица не спира да тече секрет. По предписание на лекари след като ме увериха, че всичко е натред сменям ежедневно превръзки с йода септ.
Въпроса ми е наистина ли е нормално раната да се отвори и да изтича гной?
Сама ли ще се затвори или ще се наложи отново да се шие?
И ако зарастне сама не рискувам ли да останат вдлъбнатини и да се зарастне добре?

Благодаря предварително!


Здравейте! Областта над гръдната кост е едно от местата където много често се получават големи белези и келоиди. Терапевтичния подход към този проблем може да е различен. Вашия лекар Ви е предложил и Вие сте приели оперативен метод за лечение. Зарастването на раните при всеки пациент може да е различно и зависи от много факктори. При всяко положение раната трябва да заздравее напълно, а решението дали ще се налагат допълнителни процедури, може да вземе единствено лекарят, който провежда лечението Ви.

Д-р Ж. Димитров
Д-р Живко Димитров
Пластична, реконструктивна и естетична хирургия
тел. 0395878 87 96 96
Аватар
Dr Zhivko Dimitrov
 
Мнения: 35
Регистриран на: 12 Юли 2012, 09:42

Re: Лечение на цикатрикси и келоиди - онлайн консултация с хирург

Мнениеот Elena_90 » 10 Май 2015, 23:51

Здравейте! Аз съм Елена на 25 години съм и имам келоиди на двете рамена.Белега на дясното рамо ми е от около 5-6 месеца и е около 1,5см,белега на лявото рамо ми е от съвсем малка в следствие на ваксината при раждане(поне така ми обясниха дерматолозите) той е около 9см дълъг и 5,5см широк.Ужасно много сърби,щипе и боли.Казаха ми 4е немогат да го премахнат оперативно защото щяло да се появи отново по белега от операцията,а с лазер щяло да се получи дупка на мястото и разсейки.биеха ми инжекции през 2 седмици смес от кортизон и нещо друго в четирите краища на големия белег но ефект нямаше никакъв,освен че напълях доста.От два дена насам ми се появи раничка върху големия белег,една малка дупчица от която излезе малко гной и тъмна кръв,сега хвана коричка но е болезнено и все едно има още какво да излезе от там.Бях на това лечение цели 4 години без ефект.спрях го и от 5 години нищо не му е правено,сега започна да ми създава тези проблеми и дискомфорт. Можете ли да ми дадете някакъв съвет какво да предприема?
Elena_90
 
Мнения: 11
Регистриран на: 10 Май 2015, 23:29

Re: Лечение на цикатрикси и келоиди - онлайн консултация с хирург

Мнениеот Dr Zhivko Dimitrov » 18 Май 2015, 15:12

Здравейте, във вашият случай може би ще трябва да се избере "по-малкото зло" т. е. де се избере метод, който да има възможно най-малко последствия. Истина е че не се препоръчва изрязване на такива белези, но има и други методи на оперативно лечение след като неоперативните методи са безуспешни. Ако желаете може да уточним подробности на консултативен преглед.

Д-р Ж. Димитров
моб. 0878 87 96 96
Д-р Живко Димитров
Пластична, реконструктивна и естетична хирургия
тел. 0395878 87 96 96
Аватар
Dr Zhivko Dimitrov
 
Мнения: 35
Регистриран на: 12 Юли 2012, 09:42

Re: Лечение на цикатрикси и келоиди - онлайн консултация с хирург

Мнениеот Elena_90 » 18 Май 2015, 19:47

Аз съм от град Гоце Делчев.Няма да е лошо да се види от близо и да се измисли някакво решение.Аз сега ще ви прикача снимка на големия ми белег.Вижте го и ще прецените дали има смисъл да идвам.
Прикачени файлове
11253841_895830760463185_992612190_n.jpg
11253841_895830760463185_992612190_n.jpg (48.72 KiB) Прегледано 2349 пъти
Elena_90
 
Мнения: 11
Регистриран на: 10 Май 2015, 23:29

Re: Лечение на цикатрикси и келоиди - онлайн консултация с хирург

Мнениеот Dr Zhivko Dimitrov » 03 Юни 2015, 14:13

Elena_90 написа:Аз съм от град Гоце Делчев.Няма да е лошо да се види от близо и да се измисли някакво решение.Аз сега ще ви прикача снимка на големия ми белег.Вижте го и ще прецените дали има смисъл да идвам.


Здравейте! Белегът, който виждам на снимакта е доста широк и не се надига над кожата. Струва ми се че при вас не е необходимо оперативно лечение а е подходящ за физиотерапия. Тези процедури могат да се извършат и на место по-близко до вашето местоживеене. Единствено в горната част на белега се вижда нещо като разраняване. Необходимо да се отстрани и да се изследва хистологично.

Д-р Димитров
Д-р Живко Димитров
Пластична, реконструктивна и естетична хирургия
тел. 0395878 87 96 96
Аватар
Dr Zhivko Dimitrov
 
Мнения: 35
Регистриран на: 12 Юли 2012, 09:42

Re: Лечение на цикатрикси и келоиди - онлайн консултация с хирург

Мнениеот tinkerbell » 05 Фев 2016, 18:57

Здравейте, имам един проблем от глупост.
От седене на топло до радиатор пред компютъра цяла зима, с прекрачен крак през него, малко по малко кожа ми е изгоряла и в последствие се оформи като тъмен мрежовиден белег. Участъкът е на задното бедро- от линията на колянната гънка до около педя нагоре. Не е имало рана. Бихте ли ме насочили какво трябва да предприема?
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Re: Лечение на цикатрикси и келоиди - онлайн консултация с хирург

Мнениеот Dr Zhivko Dimitrov » 16 Фев 2016, 13:29

tinkerbell написа:Здравейте, имам един проблем от глупост.
От седене на топло до радиатор пред компютъра цяла зима, с прекрачен крак през него, малко по малко кожа ми е изгоряла и в последствие се оформи като тъмен мрежовиден белег. Участъкът е на задното бедро- от линията на колянната гънка до около педя нагоре. Не е имало рана. Бихте ли ме насочили какво трябва да предприема?


Най- вероятно става въпрос за хиперпигментация на кожата. Обикновено това състояние отзвучава за около 6 месеца до година. Не е необходимо да правите нищо специално, просто малко търпение. Добре е областта да се третира с омазняващ крем, например Дефламол.

д-р Ж. Димитров
Д-р Живко Димитров
Пластична, реконструктивна и естетична хирургия
тел. 0395878 87 96 96
Аватар
Dr Zhivko Dimitrov
 
Мнения: 35
Регистриран на: 12 Юли 2012, 09:42

Re: Лечение на цикатрикси и келоиди - онлайн консултация с хирург

Мнениеот tinkerbell » 17 Фев 2016, 18:03

Dr Zhivko Dimitrov написа:
tinkerbell написа:Здравейте, имам един проблем от глупост.
От седене на топло до радиатор пред компютъра цяла зима, с прекрачен крак през него, малко по малко кожа ми е изгоряла и в последствие се оформи като тъмен мрежовиден белег. Участъкът е на задното бедро- от линията на колянната гънка до около педя нагоре. Не е имало рана. Бихте ли ме насочили какво трябва да предприема?


Най- вероятно става въпрос за хиперпигментация на кожата. Обикновено това състояние отзвучава за около 6 месеца до година. Не е необходимо да правите нищо специално, просто малко търпение. Добре е областта да се третира с омазняващ крем, например Дефламол.

д-р Ж. Димитров



Благодаря Д-р Димитров.
А дали може да се предприеме някаква процедура за ексфолиране на тази кожа или трябва просто да се изчака този дълъг период?
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Re: Лечение на цикатрикси и келоиди - онлайн консултация с хирург

Мнениеот Dr Zhivko Dimitrov » 08 Мар 2016, 16:28

tinkerbell написа:
Dr Zhivko Dimitrov написа:
tinkerbell написа:Здравейте, имам един проблем от глупост.
От седене на топло до радиатор пред компютъра цяла зима, с прекрачен крак през него, малко по малко кожа ми е изгоряла и в последствие се оформи като тъмен мрежовиден белег. Участъкът е на задното бедро- от линията на колянната гънка до около педя нагоре. Не е имало рана. Бихте ли ме насочили какво трябва да предприема?


Най- вероятно става въпрос за хиперпигментация на кожата. Обикновено това състояние отзвучава за около 6 месеца до година. Не е необходимо да правите нищо специално, просто малко търпение. Добре е областта да се третира с омазняващ крем, например Дефламол.

д-р Ж. Димитров



Благодаря Д-р Димитров.
А дали може да се предприеме някаква процедура за ексфолиране на тази кожа или трябва просто да се изчака този дълъг период?



... най- добре е да изчакате.

Ж.Д.
Д-р Живко Димитров
Пластична, реконструктивна и естетична хирургия
тел. 0395878 87 96 96
Аватар
Dr Zhivko Dimitrov
 
Мнения: 35
Регистриран на: 12 Юли 2012, 09:42

ПредишнаСледваща

Назад към Eстетична хирургия и процедури

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron